Урок 24. НАВЧАННЯ — ОСНОВНИЙ ОБОВ’ЯЗОК ДІТЕЙ

Опис документу:
Урок 24. НАВЧАННЯ — ОСНОВНИЙ ОБОВ’ЯЗОК ДІТЕЙ Мета: довести до свідомості учнів, що навчитися вчитися означає підготувати себе до самостійного дорослого життя; розвивати допитливість, бажання збагачувати свій розум знаннями; виховувати інтерес до науки, працелюбність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 24. НАВЧАННЯ — ОСНОВНИЙ ОБОВ’ЯЗОК ДІТЕЙ

Мета: довести до свідомості учнів, що навчитися вчитися означає підготувати себе до самостійного дорослого життя; розвивати допитливість, бажання збагачувати свій розум знаннями; виховувати інтерес до науки, працелюбність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Презентація робіт учнів

2. Робота за таблицею «Права та обов’язки учнів»

— Розгляньте малюнки на таблиці та розкажіть про свої обов’язки.

— Отже, ви зобов’язані вчитися, виконувати посильну для вас фізичну ро­боту, оберігати природу, навколишнє середовище, у якому ви зростаєте, пова­жати права інших людей.

Яким є ваш основний обов’язок? (Навчатися в школі)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про необхідність навчання.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя

Людині доводиться багато вчитися і працювати, щоб чогось у житті до­сягти. Ніхто не може передбачити і знати наперед, що потрібно вміти, а що — ні. Тому потрібно багато знати і вміти. Чим більше ти вмієш і знаєш, тим легше жити у цьому світі. Володіючи знаннями, вміннями та навичками у роботі, лю­дина може вийти з будь-якого становища. Народна мудрість каже: «За одного вченого десять невчених дають». І це дійсно так. Розумну, обізнану людину, яка багато вміє і знає, поважають, виявляють бажання з нею співпрацювати. Адже вона все вміє робити, ще може інших навчити й допомогти. А як вона стала такою: обізнаною і вмілою? (Відповіді дітей.) Так, вона багато вчилася, старанно працювала, вдосконалювала свої вміння і навички, щоб досягти май­стерності. (За Надією Красоткіною)

— Поясніть, як ви розумієте висловлювання мудрих людей.

  • Корінь навчання гіркий, а плоди його солодкі (Аристотель).

  • Втрачений той час, який ти не використав на навчання (Г. Сковорода).

2. Робота за підручником (с. 104–107)

Учні читають статтю «Навчання — основний обов’язок дітей».

— Про що турбуються батьки?

— Як можна розширювати отримані у школі знання?

— Розкажіть за малюнком, що допомагає гарно вчитися.

— Чому всі предмети потрібні?

— Що потрібно тренувати, щоб легко було вчитися?

Учні читають «Поради щодо виконання домашніх завдань».

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

Робота в парах

Учні читають вірш Дмитра Білоуса «Про Івасика» та виконують завдання на с. 107.

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Читання вірша В. Вітки «Крутиголовка»

Надто імення придумали ловко:

Назвали пташку крутиголовка.

На диво вдалася з верткою шиєю.

А в нашім класі чи теж є такі?

Не ступлять і кроку вони без підказки,

Не вивчать уроки, не знають казки.

Вухами стережуть, щоб слівце почуть.

Крутиголовками такі можуть бути.

— А у вас є такі крутиголовки?

— Як будуть навчатися ці діти?

— Що б ви їм порадили?

— Про що вони забули?

2. Читання вірша М. Пригари «Забудько»

Як мені ходить до класу?

Як мені на світі жить?

Що не скажуть, я відразу

Забуваю в тую ж мить.

Дав задачу нам учитель,

Я забув її — хоч плач.

Став шукати, став лічити —

Перебрав аж п’ять задач.

Не спочину я ніколи,

Бо роблю все навпаки;

Задають про суходоли,

Я читаю про річки.

Мама каже: «Треба вузлик

На хустині зав’язать».

Зав’язав я вузлик, друзі,

І забув хустину взять.

Помилок роблю без ліку.

Як же так у світі жить?

Хто знайде від цього ліки,

Дуже прошу — поможіть!

— Що ви порадите забудькам?

3. Читання вірша Грицька Бойка «Марина та Галинка»

Сьогодні Маринка уроків не знала.

Домашнє завдання в Галинки списала.

Зі школи додому вернулись дівчатка

І тут повторилось усе в них спочатку.

Удома Маринка отак міркувала:

«Сьогодні в Галинки уроки списала.

Чого ж я завдання робити спішу?

І завтра в Галинки уроки спишу».

А ранком у школі зустрілися двоє.

Спочатку дівчата зраділи обоє.

Та стала Маринка Галинку питати:

«Чи можна ще раз у тебе списати?»

Галинка у сльози: «От бачиш, яка ти.

Я думала в тебе сьогодні списати!».

До столу вчителька їх запросила,

І порівну двійку на двох розділила.

— Чому Маринка і Галинка одержали двійки?

— Чому погано вчиняє той учень, який списує?

— Хто любить списувати у товариша? Що ви порадите цим дітям?

4. Робота над прислів’ями

Доцільно провести змагання у групах, хто згадає більше прислів’їв про на­вчання.

  • Учений іде, а неук слідом спотикається.

  • За письменного трьох неписьменних дають, та й тих не беруть.

  • Мудрим ніхто не вродився, а навчився.

  • Дерево сильне корінням, а людина — знаннями.

  • Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь».

  • Добре того вчити, хто хоче все знати.

  • Чого Івась не навчився, того й Іван не буде знати.

  • Якщо за день нічого не вивчив, то весь день змарнував.

  • Здобудеш освіту — побачиш більше світу.

  • Голова без розуму, що млин без води.

  • Щоб інших навчити — треба самому вміти.

  • У дитинстві вивчене, що на камені висічене.

  • Книжку читай — розуму набирай.

  • Людина зі знанням скрізь у пошані.

  • Нічого не знаєш, нічого не скажеш.

  • Хочеш знати — не соромся питати.

  • Хто каже, що знає все, той не знає нічого.

  • Для всякого діла знання потрібні, а щоб знати, треба навчитись.

  • Дурневі знання ні до чого.

  • Забування — лихо для пізнання.

5. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Запам’ятайте основні правила.

  • Хочеш більше знати, треба менше спати.

  • Хто рано встає, тому бог дає.

  • Не кажи «не вмію», а кажи — «навчусь».

  • Найбільша перемога — це перемога над собою.

  • Учися не до старості, а до смерті.

  • Чого навчився, того за плечима не носити.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 104–107).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інноваційна методика творчо-пізнавальної діяльності особистості: «Rory’s Story Cubes» »
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн