Урок 22. Символи України як держави

Опис документу:
Урок 22. Символи України як держави Мета: дати учням уявлення про державну символіку України; вчити поводитися в урочистих ситуаціях, у пам’ятних місцях; виховувати шанобливе ставлення до символів держави.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 22. Символи України як держави

Мета: дати учням уявлення про державну символіку України; вчити поводитися в урочистих ситуаціях, у пам’ятних місцях; виховувати шанобливе ставлення до символів держави.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Тестування

1. Основний Закон України називається:

а) Декларація прав людини;

б) Конституція України;

в) Конвенція прав дитини.

2. Головою держави є:

а) Спікер Верховної Ради;

б) Президент;

в) Верховна Рада України.

2. Робота над загадками

  • На ріднім полі шепчуть колоски,

Я рад би знати тихі їх думки.

Я слухав, чув, як кожна колосина

Шептала тихо слово... (Україна).

М. Петров

  • Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна).

3. Гра «Збери прислів’я»

— Відновіть і поясніть прислів’я.

Рідна земля і а вдома краще.

Де не є добро, та дома миліше.

За морем тепліше, в жмені мила.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про державні символи України.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 86–89)

— Розгляньте малюнки і фотографії на с. 86. Що на них зображено?

— Що ви знаєте про символи України як держави?

— Прочитайте про державні символи України на с. 86–88.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Хто такі Михайло Вербицький і Павло Чубинський?

Робота в групі

— Порівняйте українські прапори різних часів.

Робота в парі

— Порівняйте Малий Герб України з гербами Київських князів Володимира і Ярослава.

Робота в групі

Разом зі своїми товаришами знайдіть відповідь на запитання: «Як виник Герб України?». Ви станете учасником команди, яка працюватиме над проектом.

— Прочитайте, що таке проект і як працювати над проектом, на с. 89.

— Які правила успішної роботи над проектом ви запам’ятали?

— Яким буде план роботи над проектом?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота в парах

— Відновіть речення.

  • Коли звучить... (Гімн України),— потрібно встати, гордо і голосно співати.

  • (Гімн) ... напам’ять треба знати, разом з усіма співати.

  • Біля... (Прапора України) зупинись, честь віддати не лінись.

  • Наш... (Герб) — тризуб: запам’ятай і про це не забувай.

2. Розгадування кросворда

1. Тризуб на синьому тлі. (Герб)

2. Урочиста пісня держави. (Гімн)

3. Синьо-жовте полотнище. (Прапор)

3. Робота над загадками

  • Символ нашої держави —

Це тризуб жовто-яскравий. (Герб)

  • Синє небо, жовте жито —

Цю святиню знають діти. (Прапор)

  • Коли звучить він — всі встають,

До серця руку прикладають,

І вголос, й подумки співають,

І Україну прославляють. (Гімн)

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які ви знаєте державні символи України?

— Яку назву має Гімн України?

— Як треба ставитися до державних символів України?

VІІ. Домашнє завдання

С. 86–89.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!