Урок 20. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів

Опис документу:
Урок 20. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів Мета: закріпити знання учнів про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати любов до тварин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 20. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів

Мета: закріпити знання учнів про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі;

розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Ґґ ґа ґе ґу ґн ґв

Ґедзь ґедзиня ґедзиня

2. Словниковий диктант

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Ґудзик, подзвонити, задзюрчали, задзеленчали.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми знову зустрінемося із приголосними звуками, будемо вчитися правильно вимовляти і писати слова, виконувати їх звуко-буквений аналіз.

IV. Закріплення знань

1. Робота за підручником (с. 30–31)

Вправа 1

— Розгляньте кросворд. Відшукайте й запишіть слова. Читати можна по горизонталі, вертикалі, діагоналі, а також угору і вниз. (Гердан, газда, гуска, оса, коса, друг, луска)

— Поділіть слова на склади для переносу.

Вправа 2

— Прочитайте переплутані слова в загадці Ганни Чубач. «Зберіть» їх і запишіть загадку.

— Зробіть звуко-буквений аналіз слова-відгадки.

Вправа 3

— Прочитайте текст. Що цікавого ви дізналися?

— Спишіть другий абзац, розкриваючи дужки.

— Знайдіть слова, які відповідають поданій схемі.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Спільне закінчення»

— Знайдіть спільне закінчення слів.

Карт(...), маш(...), кал(...) (Відповідь: -ина.)

Гороб(...), гле(...), паль(...) (Відповідь: -чик.)

Сер(...), вікон(...), сон(...) (Відповідь: -це.)

— Яке з цих закінчень не є складом? (-ина)

— Чому? (Розірвали злиття приголосного з голосним.)

— Запишіть слова першого рядка, поділяючи їх рисками для переносу.

2. Вибіркове списування

— Випишіть слова, в яких кількість звуків менша, ніж кількість букв.

Лялька, пенал, бульбашки, квіти, мальви, дим.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Поставте одне одному запитання за темою уроку.

VII. Домашнє завдання

С. 30, вправа 3.

— Спишіть перший абзац вправи 3. Зробіть звуко-буквений аналіз підкреслених слів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Вчити читати. Літературна освіта в школі: химери чи лабіринти?»
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.