Урок 19. Буква ґ

Опис документу:
Урок 19. Буква ґ Мета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосний звук [ґ]; розвивати вміння розрізняти на слух звуки [г] і [ґ]; виховувати любов до природи. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань 1. Хвилинка каліграфії Ґґ ґе аґ ґо еґ ґи Ґа ґа Ґр ґл Ґанок ґро́но ґрунт дзи́ґа Ґав ловити — бути неуважним.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 19. Буква ґ

Мета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосний звук [ґ]; розвивати вміння

розрізняти на слух звуки [г] і [ґ]; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Ґґ ґе аґ ґо еґ ґи Ґа ґа Ґр ґл

Ґанок ґро́но ґрунт дзи́ґа

Ґав ловити — бути неуважним.

— Прочитайте слова і речення, правильно вимовляючи звук [ґ].

— На яке питання відповідають усі слова?

— Назвіть слова, що закінчуються глухими приголосними.

— У яких словах немає м’яких приголосних?

— Складіть речення зі словосполученням ґав ловити.

2. Вправи на повторення

1) Словниковий диктант.

Ґава, аґрус, ґудзик, годинник, ґедзь, дзиґа, ягода, герой, ґрунт, погода, горох.

— Зробіть звукові моделі слів ґедзь і ягода.

— Поясніть, чому в слові ґедзь букв більше, ніж звуків, а в слові ягода — звуків більше, ніж букв.

2) Гра «Обери літеру».

— Прочитайте слова. Запишіть їх, вставляючи букву ґ або г.

Об..ортка, а..рус, по..ода, дзи..а, ..удзик, ..уси, ..ава, ..рім, ..рунт, по..ляд.

— Прочитайте спочатку слова, в яких уставили букву г, а потім — слова з буквою ґ.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розрізняти звуки [г] і [ґ], правильно вимовляти та писати слова з ними.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником

Вправа 1

— Розгляньте малюнки. Підпишіть кожен малюнок. Вимовте перший звук у словах. Порівняйте вимову звуків [г] і [ґ].

Вправа 2

— Прочитайте вірш. Про що в ньому розповідається?

— Доберіть відповідні слова з вірша.

— Виразно прочитайте питальне речення. Спишіть.

Вправа 3

— Прочитайте текст. Що цікавого ви дізналися?

— Усно поділіть слово ґудзик на склади для переносу. Зробіть звукову схему слова.

— Спишіть перший абзац тексту.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

— Переставте речення так, щоб утворився текст. Запишіть його.

На зупинці в автобус зайшла старенька бабуся.

Бабуся подякувала Ігореві й сіла.

Хлопчик схопився з місця.

Ігор з мамою їхали автобусом.

— Слова першого речення поділіть на склади.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчалися на уроці?

— Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?

VII. Домашнє завдання

С. 30.

— Складіть і запишіть речення із словами: ґроно, аґрус, дзиґа, ґанок.

Запам’ятайте правопис цих слів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Ефективні комунікації (soft skills) учителя з батьками»
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.