Урок 17. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

Опис документу:
Цілі уроку: ♦ освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; ♦ розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; ♦ виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 17. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

Цілі уроку:

♦  освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;

♦  розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;

♦  виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.

Обладнання і матеріали: таблиці «Тип Кільчасті черви. Клас П'явки», «Тип Членистоногі», «Комахи», «Павукоподібні», «Кишковопорожнинні», вологі препарати кільчастих червів.

Базові поняття і терміни уроку: тварини, кишковопорожнинні, кільчаки, членистоногі, ракоподібні, павукоподібні, комахи, паразити.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

Хто такі паразити?

Які переваги дає тваринам паразитичний спосіб життя?

Які особливості будови притаманні внутрішнім паразитам?

Які особливості будови притаманні зовнішнім паразитам?

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

Хто такі паразити?

Які переваги дає тваринам паразитичний спосіб життя?

Які особливості будови притаманні внутрішнім паразитам?

Які особливості будови притаманні зовнішнім паразитам?

а) тарган;                         б)                                каркурт;     в) річковий рак.

3. Жалкі клітини має:

а) виноградний   слимак; б)             кораловий           поліп; в) травневий хрущ.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Більшість ракоподібних живе у воді

 

5

Дощові черви зменшують родючість ґрунтів

 

6

Виноградний слимак є головоногим молюском

 

7. Дайте визначення.

Паразит — це____________________________________ .

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають двостулкові молюски?

Варіант 2

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Паразитичним павукоподібним є:

а) блоха;                     б) кліщ;            в) аскарида.

2. Вісім ходильних кінцівок і жодної пари вусиків має:

а) тарган;                    б) каркурт;      в) річковий рак.

3. Черепашку має:

а) виноградний слимак;                б) кораловий    поліп;       в) травневий хрущ.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Більшість павукоподібних живе у воді

 

5

Дощові черви збільшують родючість ґрунтів

 

6

Восьминіг є головоногим молюском

 

7. Дайте визначення.

Комахи з повним перетворенням — це_________________

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають головоногі молюски?

Варіант 3

Виберіть одну правильну відповідь.

1. Паразитичною комахою є:

а) блоха;                     б)  кліщ;          в) аскарида.

2. Десять ходильних кінцівок і дві пари вусиків має:

а) тарган;                    б)  каркурт;    в) річковий рак.

3. Крила має:

а) виноградний слимак; б) кораловий                     поліп;       в) травневий хрущ.

Напишіть «так», якщо ви згодні із наведеним твердженням, або «ні», якщо не згодні:

Твердження

«Так» або «ні»

4

Більшість комах живе у воді

 

5

Трубочник здатен очищувати воду

 

6

Мідія є двостулковим молюском

 

7. Дайте визначення.

Комахи з неповним перетворенням — це_______________

8. Дайте відповідь на запитання.

Яке значення для людини мають черевоногі молюски?

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн