Урок 17. Буква щ

Опис документу:
Урок 17. Буква щ Мета: уточнити і закріпити знання учнів про букву щ і звуки, які вона позначає; розвивати вміння ділити слова на склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 17. Буква щ

Мета: уточнити і закріпити знання учнів про букву щ і звуки, які вона позначає; розвивати вміння ділити слова на склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Щщ ща ще щу щи

Щиглик щедрий щирий

2. Вправи на повторення

— Прочитайте вірш, чітко артикулюючи приголосні звуки. Поспотерігайте за роботою мовленнєвих органів (язика, губ, зубів) під час вимови приголосних звуків.

Сидить горобець на сосні.

Заснув і упав уві сні.

Якби не упав уві сні —

Сидів би він ще на сосні.

— Замініть звук [ш] звукосполученням [шч]. Запишіть слова, що утворилися. Поставте наголос.

Пишу (пищу), шипучий (щипучий), шабель (щабель), ширити (щирити), плюш (плющ).

— Які слова незрозумілі?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— На сьогоднішньому уроці ви більше дізнаєтеся про букву щ та її звукове значення.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 26–27)

Вправа 1

— Прочитайте загадку. Виразно вимовте слово-відгадку.

— Зробіть звукову схему цього слова. Які звуки чуються на початку слоаа?

— Буква щ завжди позначає два звуки [ш] та [ч].

Вправа 2. Робота в групах

— Прочитайте текст. Про що ви дізналися з цього тексту?

— Прочитайте заголовок до тексту. Який звук позначають підкреслені букви?

— Спишіть останній абзац.

— Які з підкреслених слів діляться на склади для переносу? Поділіть ці слова на склади. У списаному тексті підкресліть слова, у яких букв більше, аніж звуків.

Вправа 3

— Прочитайте вірш. Що ви знаєте про автора цього вірша?

— Спишіть. Усно зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.

— Продовжіть речення, уставляючи пропущені букви.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Творча робота в групах

— Щоб приготувати смачний салат, оберіть рядок, у якому слова розташовані в алфавітному порядку.

1) кріп, помідор, морква, огірок, цибуля;

2) кріп, цибуля, помідор, морква, огірок;

3) кріп, морква, огірок, помідор, цибуля;

4) кріп, огірок, помідор, морква, цибуля.

2. Робота над акровіршем

— Прочитайте акровірш. Запишіть слово-відгадку.

Стовпами кожен його ноги називає,

Ламається усе, на що нога ступає.

Охоче ця тварина людям помагає.

Ношу хоботом великим підіймає.

— Запишіть звукову модель слова-відгадки.

3. Розвиток мовлення

— Складіть опис слона за планом та опорними словами.

1) Яка це тварина?

2) Якого кольору в нього шерсть?

3) Які вуха?

4) Що є в нього особливого?

5) Які ноги?

6) Які очі?

7) Корисна ця тварина чи ні? Чим?

Слова для довідки: велика, сіра; схожі на величезне листя; довгий хобот; як стовпи; маленькі, але добрі-добрі.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Які звуки позначає буква щ?

VII. Домашнє завдання

С. 27.

— Спишіть другий абзац вправи 2. Зробіть звуко-буквений аналіз виді-

лених слів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.