Урок 15. НЕ РОБИ НІКОМУ ЗЛА!

Опис документу:
Урок 15. НЕ РОБИ НІКОМУ ЗЛА! Мета: донести до свідомості учнів те, що людина сама здатна творити добро і зло; навчати аналізувати, робити висновки; виховувати відповідальність за власні вчинки стосовно себе та інших людей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 15. НЕ РОБИ НІКОМУ ЗЛА!

Мета: донести до свідомості учнів те, що людина сама здатна творити добро і зло; навчати аналізувати, робити висновки; виховувати відповідальність за власні вчинки стосовно себе та інших людей.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Презентація порад учнів

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Тема нашого уроку: «Не роби нікому зла!».

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бесіда

— Народна мудрість каже: «Хочеш собі добра, не роби нікому зла». Як ви розумієте це прислів’я? Що воно означає?

— Що таке добро на вашу думку?

Що є протилежністю, антонімом добра? (Зло)

— Що таке, на вашу думку, «зло»?

— До зла належить все те, що перешкоджає єднанню людей.

Робота в парах

На картках записані слова, що символізують добро чи зло. Розмістіть картки біля відповідних понять («добро» і «зло»): любов, ненависть, байду­жість, повага, жадібність, злагода, підтримка, грубість, нестриманість, спра­ведливість, підлість, милосердя, жорстокість, щедрість, щирість, вміння про­щати.

— Прочитайте, що ви віднесли до зла; до добра.

— У Біблії сказано, що людина вільна обирати між добром і злом: «Не пла­тіть нікому злом за зло, дбайте про добро для всіх людей».

2. Робота за підручником (с. 68–69)

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

Учні читають казочку «Білка».

— Де лежав вовк?

— Де стрибала білка?

— Що з нею сталося?

— Як хотів учинити вовк?

— Про що попросила білка?

— Що відповів на це вовк?

— Чому вовк вирішив відпустити білку?

— Що відповіла білка з дерева?

— Чому ж білки завжди веселі, а вовки нудьгують?

Робота в парах

Учні виконують завдання на с. 69.

3. Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два — присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда не дивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в групах

Гра «Розсипанки»

— Утворіть прислів’я з «розсипаних» слів та поясніть їх.

  • Зле серце не знає справедливості.

  • Буде добре, як мине зле.

  • Від доброго не бігай, а злого не роби.

  • Все добре переймай, а злого уникай.

  • Учися доброго — погане на ум не піде.

  • Перший крок до добра — не роби зла.

— Яке прислів’я найбільше припало вам до душі?

2. Гра «Пригадай добрих героїв»

Пригадайте героїв із прочитаних раніше казок. Запишіть добрі та по­чесні вчинки свого казкового героя. (Кіт Леопольд, Попелюшка, Баба Яга, Мальвіна, Кощій Безсмертний, Герда, Карабас Барабас, Мауглі)

3. Гра «Очищення душі від зла»

А зараз проведемо ритуал очищення душі і серця від усього поганого. На окремих аркушах запишемо свої негативні риси та покладемо їх до спеціаль­ного конверта, щоб знищити і звільнитися від зла назавжди. (Першим кладе у конверт свій аркуш учитель).

4. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 68–69).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн