Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
УРОК 11. ЗГИНАННЯ І СКЛАДАННЯ ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ І ПРИКРАШАННЯ КОНВЕРТА
Мета: удосконалювати навички роботи з папером, використовуючи при цьому необхідні інструменти і пристосування; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук, посидючість; виховувати працелюбність, акуратність, почуття прекрасного, естетичний смак.
Обладнання: зразки конвертів, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
— Усі ми дуже любимо свята. Нам приємно, коли дарують подарунки, квіти. Яскравий обгортковий папір ще довго зберігає тепло подарунка або аромат квітів. Викинути його просто рука не піднімається! З блискучої квіткової обгортки можна виготовити безліч новорічних виробів, які зроблять вашу ялинку і кімнату просто неповторними. Це і найпростіші сніжинки, і різноманітні зірочки, і хлопавки, і кульки-сюрпризи, і бантики. Ваша фантазія підкаже вам ще багато варіантів виробів, які ви можете створити. Варто лише почати... Здогадайтеся, що ми будемо виготовляти сьогодні:
— Сьогодні на уроці свою роботу продовжить новорічна майстерня, у якій ми виготовимо конверти для листа Діду Морозу.
2. Вступна бесіда
— Конверт — плоска прямокутна упаковка з паперу або іншого подібного матеріалу, яка зачиняється липким або самоклейким клапаном, розташованим уздовж однієї з її сторін.
Щодня до адресів вирушає понад 3 млн листів. Договори, листи, каталоги — вся кореспонденція відправляється в поштових конвертах. Сьогодні ми вже не можемо уявити собі відсутність цього атрибуту поштової служби. Хоч інколи він долає довгий шлях містами, а, можливо, і країнами, щоб потрапити до нас у руки.
Винайдений конверт був зовсім нещодавно — в 1820 р. в Англії. Конверт — це «сорочка для письма», паперова сумка для зберігання і пересилання паперів. До цього листи писали на аркуші паперу, який потім складали певним чином і скріплювали печаткою. Уважно розгляньте конверти в підручнику на с. 48. Поміркуйте, коли і для чого їх використовують. (Відповіді дітей.)
— Якось торговець паперовими товарами, містер Бревер з міста Брайтона, оформляючи вітрину свого магазина, барвисто розмістив на ній аркуші паперу різних розмірів — від великого, для листів, до розміру всього з візитну картку. Цей розмір дуже сподобався місцевій публіці. Але складати такий листочок подібно до конверта було дуже незручно: бракувало місця для адреси. Був потрібний спеціальний конверт. Зрозуміло, клієнтам англійської пошти було зовсім не до вподоби самим викроювати і клеїти такі конверти. І вони незабаром з’явилися у продажу. А оскільки попит на них був доволі значний, довелося конструювати машини, що виготовляють конверти сотнями тисяч. Так конверт почав свою переможну подорож усім світом.
3. Демонстрування та аналіз зразка
Інструктаж учителя
— Наближається новорічне свято. Ви всі готуєтеся писати листа Діду Морозу. Можна купити конверт для листа. Але він буде такий, який вам запропонують продавці. Якщо ж ви бажаєте, щоб ваш конверт був неповторним, зробіть його власноруч.
Аркуш кольорового двостороннього паперу зігніть так, як показано на малюнку на с. 49.
Зігніть складений папір усередину з обох сторін на ширину пальця один раз, а потім — другий.
Розігніть і зробіть надрізи, як зображено на малюнку.
Знову зігніть сторони аркуша досередини, надрізані бічні смужки заправте всередину.
Верхню частину конверта перегніть униз.
Прикрасьте конверт аплікацією і написом.
Напишіть листа Дідові Морозу. Розкажіть, про який подарунок ви мрієте.
Інструктаж з охорони праці
Під час практичної роботи вчитель контролює правильність прийомів роботи, надає допомогу учням, що зазнають труднощів.
— Дуже велике значення для краси і виразності цієї конструкції має акуратність у виконанні всіх операцій: відігнуті деталі не повинні бути кривими, лінії згинів потрібно робити якомога чіткіше; надрізи слід виконати через рівні завдовжки проміжки, пам’ятаючи, що вони мають точно доходити до згинів.
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
Діти виставляють свої роботи на виставку.
— Оцініть свою роботу та роботу товаришів.
— Що помітили вдалого у роботах дітей?
— У кого найкрасивіша, акуратна робота?
— Що не зовсім добре вийшло?
— Над чим ще необхідно попрацювати?
— Діти, підіб’ємо підсумки нашого уроку і нашої праці.
— Чого ми сьогодні вчилися на уроці?
— Як ваша родина готується до новорічних свят?
— Розгадайте кросворд і згадайте, чим ми займалися на уроці (див. додаток на с. 36).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»