Умови плавання тіл. Лабораторна робота №10. З’ясування умов плавання тіла

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Тип уроку. Комбінований урок. Прилади та матеріали: терези, важки, мензурка, пробірка – поплавець з корком, сухий пісок, фільтрувальний папір. Інструкція з правил техніки безпеки. Презентації Умови плавання тіл Урок 53.24 Відео Виконання роботи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 53/24. Умови плавання тіл. Лабораторна робота №10. З’ясування умов плавання тіла

Мета:

Освітня . Зясувати умови плавання тіл. Продовжити формувати знання про Архімедову силу.

Розвиваюча. Розвивати вміння працювати з приладами і навики

самостійної практичної та дослідницької роботи.

Виховна. Виховувати культуру проведення експерименту та культуру запису результатів.

Тип уроку. Комбінований урок.

Прилади та матеріали: терези, важки, мензурка, пробірка – поплавець з корком, сухий пісок, фільтрувальний папір.

Інструкція з правил техніки безпеки.

Презентації Умови плавання тіл Урок 53.24

Відео Виконання роботи

Експеримент – це питання, яке Наука дає Природі,

а вимірювання – це записи відповідей Природи.

Макс Планк

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Актуалізація опорних знань.

Усне опитування за запитаннями:

1. Яка сила виникає при зануренні тіла в рідину?

2. Як направлена ця сила?

3. Від чого залежить сила Архімеда?

4. Чи залежить виштовхувальна сила, яка діє на занурене в

рідину тіло від глибини його занурення?

4.Мотивація навчальної діяльності.

Проблемні досліди і спостереження:

Спостереження: мама кинула на окріп вареники.

Дослід: кидаємо картоплину у стакан з теплою водою. Вона потоне на дно. Досипаємо сіль, спочатку вона спливає, а потім буде плавати на поверхні води.

Запитання учням классу:

Як поводять себе вареники?

Чому картоплина спочатку потонула, а потім почала спливати?

Учні відповідають, вчитель аналізує їх відповіді і

оголошує тему та мету уроку.

Тема: Умови плавання тіл. Лабораторна робота №10. З’ясування умов плавання тіла

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

Подивіться на рисунок: гарне явище — айсберг, що плаває в океані. Нашим очам з’являється лише 1/10 частина всього айсберга, а 9/10 — сховані водою. Але якщо у воді буде плавати колода, то вона буде занурена приблизно до половини . Чому ж вода приховує від нас тільки половину колоди, а айсберг — майже цілком? Спробуємо з’ясувати.

Умови плавання тіл

Тіло спливає Тіло плаває Тіло тоне

ρт < ρр ρт = ρр ρт > ρр

Розглянемо перший випадок докладніше.

Якщо тіло, що спливає, досягає поверхні рідини, то при подальшому його русі

вгору архімедова сила зменшуватиметься, тому, що буде зменшуватися об'єм

зануреної частини тіла, а архімедова сила дорівнює вазі рідини в об'ємі

зануреної в неї частини тіла.

Якщо архімедова сила дорівнюватиме силі тяжіння, тіло зупиниться і буде

плавати на поверхні рідини, частково занурившись у неї.

У нашому досліді з картоплею, ми довели, що коли густина суцільного твердого тіла більша за густину рідини, то тіло в такій рідині тоне. Тіло з меншою густиною спливає в цій рідині. Шматок заліза, наприклад, тоне у воді, але плаває у ртуті. А тіло, густина якого дорівнює густині рідини, залишається в рівновазі всередині

рідини.

Судна, які плавають по річках, озерах, морях і океанах, збудовано з різних

матеріалів неоднакової густини. Корпус суден звичайно виготовляють із

сталевих листів. Усі внутрішні кріплення, що надають суднам міцності, теж ви-

готовляють з металів. Побудова суден потребує десятків інших матеріалів, що

мають порівняно з водою як більшу, так і меншу густину. Завдяки ж чому судна

тримаються на воді, беруть на борт і перевозять великі вантажі?

Це ми розглянемо у навчальному проекті «Розвиток судно - та повітроплавання.

6. Інструктаж вчителя з дотримання правил ТБ.

7. Виконання лабораторної роботи і обробка результатів.

8. Запитання на закріплення вивченого.

1. Сформулюйте умови плавання .

2. В якому випадку тіло плаває, частково виступаючи над поверхнею рідини?

3. В якій рідині плаватиме лід: у гасі, воді, спирті?

9. Аналіз результатів і підведення підсумків уроку.

Метод «Мікрофон»

  • Що ми робили на уроці?

  • Чи досягли ми мети уроку?

  • Які одержали результати при дослідженні умов плавання тіл?

10.Домашнє завдання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.