Намисто — душа вбрання. Українки завжди були вишуканими і особливо цінували прикраси. Вважалось, що вийти на вулицю без намиста — те ж саме, що вийти голою. Тому в кожної ґаздині була велика кількість прикрас, стрічок і ґерданів. Намисто — не лише окраса, а й один із найсильніших оберегів. З плином часу воно змінювалося за формою, кольором і матеріалом.



