Українська СРР в умовах впровадження НЕПу

Опис документу:
Українська СРР в умовах впровадження НЕПУ. Матеріали навчального заняття створено до підручника О.Гісем, О. Мартинюк. В даній збірці матеріалів наявні: робочий зошит учня/учениці, навчальна презентація, методичний комплект (конспект методичних орієнтирів, методична презентація). Кожен вчтель може на власний розсуд редагувати чи переформатовувати структуру матеріалів та уроку. Приємного користування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
ТЕМА УРОКУ: «УКРАЇНСЬКА СРР В УМОВАХ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ» Методичний конспект Білобрицький О.Б. Спеціаліст І категорії, «старший учитель».
Слайд № 1

ТЕМА УРОКУ: «УКРАЇНСЬКА СРР В УМОВАХ НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ» Методичний конспект Білобрицький О.Б. Спеціаліст І категорії, «старший учитель».

МЕТА УРОКУ: охарактеризувати основні особливості суспільно-політичного життя 20-30-х рр. ХХ ст. як складові причин, передумов та процесу впроваджен...
Слайд № 2

МЕТА УРОКУ: охарактеризувати основні особливості суспільно-політичного життя 20-30-х рр. ХХ ст. як складові причин, передумов та процесу впровадження НЕПу, проаналізувати засади НЕПу радянської влади в історичній ретроспективі, виокремити шляхи та способи впровадження нової економічної політики, конкретизувати та обґрунтувати позитивні та негативні наслідки НЕПу, узагальнити, систематизувати та закріпити уміння, навички та знання з даної теми, сформувати учнівське міні-портфоліо;

розвивати пізнавальні інтереси та здібності учнів шляхом формування загально навчальних умінь та навичок, реалізації впровадження копметентностей Н...
Слайд № 3

розвивати пізнавальні інтереси та здібності учнів шляхом формування загально навчальних умінь та навичок, реалізації впровадження копметентностей НУШ та предметної історичної компетентності, впровадженні та практичній реалізації інформаційно-цифрових засобів навчання; виховувати формування національної свідомості, любові до рідної землі, поваги до культури та історії свого народу, шанобливого ставлення до культури всіх народів, що проживають на території України, формування творчої, працелюбної особистості, справжніх господарів своєї Батьківщини.

ТИП УРОКУ: урок формування нових умінь, знань та навичок. ВИД УРОКУ: проблемний модерний урок з елементами діджиталізації освітнього процесу.
Слайд № 4

ТИП УРОКУ: урок формування нових умінь, знань та навичок. ВИД УРОКУ: проблемний модерний урок з елементами діджиталізації освітнього процесу.

ОБЛАДНАННЯ: опорні конспекти: «Криза радянської влади», «Нова економічна політика_НЕП», «Особливості та кроки НЕПу», «Нова економічна політика», ка...
Слайд № 5

ОБЛАДНАННЯ: опорні конспекти: «Криза радянської влади», «Нова економічна політика_НЕП», «Особливості та кроки НЕПу», «Нова економічна політика», карикатура: «Типові непмани», відеофільм: «Україна в 20-х на поч. 30-х рр. XX ст. Воєнний комунізм. НЕП. (укр.) ЗНО з історії України.», мультимедійна презентація: «Українська СРР в роки НЕПу», підручник: «О.В. Гісем, О.О. Мартинюк. Історія України. Підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти. (Рівень стандарту). Х.: «Ранок», - 240 с. : іл., § 21, с. 114 – 121, учнівські робочі зошити, мультимедійна дошка, роздаткові матеріали для інтерактивної роботи, ноутбуки та доступ до мережі Інтернет, комплект тестів для закріплення вивченого матеріалу «Українська СРР в умовах НЕПу» (електронний варіант, Google Drive), Атлас «Історія України. 10 клас. 1900-1939 рр. Інститут передових технологій, с. 17, «Стан економіки України в 1921 – 1928 рр. Нова економічна політика в УСРР.».

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть: Окреслити причини та передумови введення НЕПу, Характеризувати суспільно-політичне життя поч....
Слайд № 6

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть: Окреслити причини та передумови введення НЕПу, Характеризувати суспільно-політичне життя поч. 20-х рр. як ключову передумову впровадження нової економічної політики; Давати оцінку діяльності радянської влади щодо її економічної політики; Аналізувати засади НЕПу; Оцінювати економічну політику радянської влади в історичній ретроспективі.

Слайд № 7

ПЕРЕБІГ УРОКУ
Слайд № 8

ПЕРЕБІГ УРОКУ

Слайд № 9

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «6 WHY» - (УСНО). «Чому український національно-визвольний регулярної форми зазнав поразки?» «Чому внутрішнє становище УСРР у 192...
Слайд № 10

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «6 WHY» - (УСНО). «Чому український національно-визвольний регулярної форми зазнав поразки?» «Чому внутрішнє становище УСРР у 1920-х рр. називають важким?» «Чому у цих умовах найбільше не корились селяни?» «Чому селянський рух не здобув перемогу?» «Чому Україні вдалось приєднатись до радянської Росії?» «Чому Україні не вдалось уникнути союзу з іншими радянськими республіками?»

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «ЗАГАДКА КАРТИ» Визнач, що вказано червоними рівно направленими стрілками в атласі? Окресли територію УСРР (усно)
Слайд № 11

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «ЗАГАДКА КАРТИ» Визнач, що вказано червоними рівно направленими стрілками в атласі? Окресли територію УСРР (усно)

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ЗАКІНЧИ РЕЧЕННЯ» (УСНО) Україна була приєднана до Росії шляхом (збройного впливу). Політика «воєнного комунізму» в продовольчій...
Слайд № 12

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ЗАКІНЧИ РЕЧЕННЯ» (УСНО) Україна була приєднана до Росії шляхом (збройного впливу). Політика «воєнного комунізму» в продовольчій сфері ґрунтувалась на (продрозкладці). Для успішного «витягання» хліба з села проводилась політика «розшарування села» за допомогою (комнезамів та комбідів). І Всесоюзний з’їзд рад затвердив (Декларацію про утворення СРСР, 30.12.1922 р.).

ІІ. ОСНОВНИЙ ЕТАП. 1.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, ВИЗНАЧЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЦІЛЕЙ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
Слайд № 13

ІІ. ОСНОВНИЙ ЕТАП. 1.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, ВИЗНАЧЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЦІЛЕЙ УРОКУ, МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ВІДЕОСКРАЙБІНГ - СПІЙМАЙ ДУМКУ» (аналіз поданого відофрагменту; УСРР на початку 20-х рр., тривалість: 0:00:12-00:01:34). Котрі ...
Слайд № 14

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ВІДЕОСКРАЙБІНГ - СПІЙМАЙ ДУМКУ» (аналіз поданого відофрагменту; УСРР на початку 20-х рр., тривалість: 0:00:12-00:01:34). Котрі основні риси розвитку УСРР було виокремлено в даному відеофрагменті? Перелічіть характерні особливості «воєнного комунізму». Чи необхідно було радянській владі змінювати свій підхід в економічній політиці?

Виведення та демонстрація теми та плану уроку. ТЕМА УРОКУ: «Українська СРР в умовах Нової економічної політики». ПЛАН УРОКУ: 1.Внутршішнє становище...
Слайд № 15

Виведення та демонстрація теми та плану уроку. ТЕМА УРОКУ: «Українська СРР в умовах Нової економічної політики». ПЛАН УРОКУ: 1.Внутршішнє становище УСРР. Повстанський рух. 2. Масовий голод 1921-1923 рр. 3.Запровадження НЕПу в Українській СРР.

ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ. ФОРМУВАННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ УМІНЬ ТА НАВИЧОК. Опрацювання необхідності розв’язання проблеми уроку: «Політ...
Слайд № 16

ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ. ФОРМУВАННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ УМІНЬ ТА НАВИЧОК. Опрацювання необхідності розв’язання проблеми уроку: «Політика НЕПу була «всерйоз і надовго» чи стала «тимчасовим відступом для нового комуністичного штурму»?»

1.Внутршішнє становище УСРР. Повстанський рух. МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ВІЗУАЛІЗОВАНИЙ ЕКСКУРС» -робота з мультимедійною презентацією (основні риси екон...
Слайд № 17

1.Внутршішнє становище УСРР. Повстанський рух. МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «ВІЗУАЛІЗОВАНИЙ ЕКСКУРС» -робота з мультимедійною презентацією (основні риси економічного та політичного розвитку УСРР на початку 20-х рр. ХХ ст.). - робота з опорним конспектом «Криза радянської влади (в робочих зошитах, усне читання та коментування). - перегляд відеофрагменту: Повстанський рух на початку 20-х рр. ХХ ст. (тривалість: 00:04:30 – 00:05:01).

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «Я ТАК ВВАЖАЮ . . .» Окреслення об’єктивної оцінки діям радянської влади. Підсумки мікротеми
Слайд № 18

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ: «Я ТАК ВВАЖАЮ . . .» Окреслення об’єктивної оцінки діям радянської влади. Підсумки мікротеми

2. Масовий голод 1921-1923 рр. ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ: Голод 1921-1923 рр. (тривалість 00:02:10 – 00:04:00); РОБОТА З КАРТОЮ: назвіть регіони УСРР...
Слайд № 19

2. Масовий голод 1921-1923 рр. ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ: Голод 1921-1923 рр. (тривалість 00:02:10 – 00:04:00); РОБОТА З КАРТОЮ: назвіть регіони УСРР охоплені голодом (с. 17 атласа);

ЗАПОВНЕННЯ СХЕМКИ В РОБОЧОМУ ЗОШИТІ: «Причини, хід та наслідки Голоду 1921 – 1923 рр».
Слайд № 20

ЗАПОВНЕННЯ СХЕМКИ В РОБОЧОМУ ЗОШИТІ: «Причини, хід та наслідки Голоду 1921 – 1923 рр».

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ» (с. 115, фрагмент № 1). Зосередження на аспектах основних поглядів на сутність Голоду 1921 – 1923 рр. МЕТОД...
Слайд № 21

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ» (с. 115, фрагмент № 1). Зосередження на аспектах основних поглядів на сутність Голоду 1921 – 1923 рр. МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «ПРЕС»: «Голод чи голодомор: 1921 – 1923 рр. – об’єктивна оцінка?!». Підсумки мікротеми.

-ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ : запровадження НЕПу в УСРР (тривалість: 00:05:06-00:06:52). МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «ЕВРИСТИЧНА БЕСІДА» (побудовано за основним...
Слайд № 22

-ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ : запровадження НЕПу в УСРР (тривалість: 00:05:06-00:06:52). МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «ЕВРИСТИЧНА БЕСІДА» (побудовано за основними тезами з відеофрагменту).

- МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ» (с. 116, фрагмент № 2). Як В. Ленін охарактеризував принцип побудови НЕПу? Чи можна дане твердження пов’я...
Слайд № 23

- МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «КОМЕНТОВАНЕ ЧИТАННЯ» (с. 116, фрагмент № 2). Як В. Ленін охарактеризував принцип побудови НЕПу? Чи можна дане твердження пов’язати з проблемою уроку?

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «РОБОТА В МАЛИХ ГРУПАХ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТЕХНОЛОГІЇ WEB-KVEST» Інструктивний вступ: Клас об’єднується в 4 групи. Кожна група отримує з...
Слайд № 24

МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «РОБОТА В МАЛИХ ГРУПАХ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТЕХНОЛОГІЇ WEB-KVEST» Інструктивний вступ: Клас об’єднується в 4 групи. Кожна група отримує завдання та опорну картку в електронному варіанті на ЕОМ. Завдання: опрацювати даний фрагмент тексту. Виокремити основні думки. Скласти тезовий план доповіді. Доповідь презентувати усно/у вигляді мультимедійної презентації. Хронологія: підготовка – до 6 хв., тривалість доповідей – до 3 хв. В час доповіді групи інші групи занотовують основні тези доповіді в робочих зошитах у графі: «Нова економічна політика». Доповідати діти можуть почергово або індивідуально.

Тематика робіт: Група №1 «Запровадження НЕПу». Група № 2 «Споживча кооперація, ТСОЗи, артілі, комуни». Група № 3 «Українська рада народного господа...
Слайд № 25

Тематика робіт: Група №1 «Запровадження НЕПу». Група № 2 «Споживча кооперація, ТСОЗи, артілі, комуни». Група № 3 «Українська рада народного господарства». Група № 4 «Суспільно-економічні зміни викликані НЕПом». Після виступів завершуємо роботу аналізом опорної схеми: «Нова економічна політика_НЕП». ПЕРЕГЛЯД ВІДЕОФРАГМЕНТУ «ПІДСУМКИ НЕПУ» (фрагмент тривалістю 00:07:04-00:07:36).

ІІІ. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП. 1.Систематизація та узагальнення вивченого на уроці. Методичний прийом «Аналіз медіатексту через призму агітлакату». (перег...
Слайд № 26

ІІІ. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП. 1.Систематизація та узагальнення вивченого на уроці. Методичний прийом «Аналіз медіатексту через призму агітлакату». (перегляд агітплакатів доби НЕПу, виокремлення основних рис ідеології та агітації, що використовувалась радянською владою). - Чи була реальною картина, яку зображували на агітплакатах в СРСР? (в робочих зошитах).

2. Контроль навчальних досягнень. Виконання тестових завдань з теми: «Українська СРР в умовах НЕПу». Тести виконуються у програмі «Test W2» або на ...
Слайд № 27

2. Контроль навчальних досягнень. Виконання тестових завдань з теми: «Українська СРР в умовах НЕПу». Тести виконуються у програмі «Test W2» або на онлайн-платформі «Google drive» за допомогою інструменту «Google Forms» чи за допомогою онлайн-платформи «Learning upps».

3. Підведення підсумків уроку. МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «СУД ІСТОРІЇ» (усна обґрунтована відповідь на проблему уроку). МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «НЕЗАКІНЧЕНІ РЕЧЕ...
Слайд № 28

3. Підведення підсумків уроку. МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «СУД ІСТОРІЇ» (усна обґрунтована відповідь на проблему уроку). МЕТОДИЧНИЙ ПРИЙОМ «НЕЗАКІНЧЕНІ РЕЧЕННЯ: НА СЬОГОДНІШНЬОМУ УРОЦІ Я ДІЗНАВСЯ/ДІЗНАЛАСЬ . . .» 3.1 Оцінювання учнів (індивідуально, оцінки виставляються опісля уроку). 4. Оголошення та коментування диференційованого домашнього завдання за різними рівнями компетентностей.  

Дякую за увагу!
Слайд № 29

Дякую за увагу!

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Українська СРР в умовах нової економічної політики 1921-1928 рр.
Слайд № 1

Українська СРР в умовах нової економічної політики 1921-1928 рр.

ПЛАН УРОКУ: 1.Внутршішнє становище УСРР. Повстанський рух. 2. Масовий голод 1921-1923 рр. 3.Запровадження НЕПу в Українській СРР.
Слайд № 2

ПЛАН УРОКУ: 1.Внутршішнє становище УСРР. Повстанський рух. 2. Масовий голод 1921-1923 рр. 3.Запровадження НЕПу в Українській СРР.

ПРОБЛЕМА УРОКУ: «Політика НЕПу була «всерйоз і надовго» чи стала «тимчасовим відступом для нового комуністичного штурму?»
Слайд № 3

ПРОБЛЕМА УРОКУ: «Політика НЕПу була «всерйоз і надовго» чи стала «тимчасовим відступом для нового комуністичного штурму?»

«6 WHY»
Слайд № 4

«6 WHY»

«Чому український національно-визвольний регулярної форми зазнав поразки?» «Чому внутрішнє становище УСРР у 1920-х рр. називають важким?» «Чому у ц...
Слайд № 5

«Чому український національно-визвольний регулярної форми зазнав поразки?» «Чому внутрішнє становище УСРР у 1920-х рр. називають важким?» «Чому у цих умовах найбільше не корились селяни?»

«Чому селянський рух не здобув перемогу?» «Чому Україні вдалось приєднатись до радянської Росії?» «Чому Україні не вдалось уникнути союзу з іншими ...
Слайд № 6

«Чому селянський рух не здобув перемогу?» «Чому Україні вдалось приєднатись до радянської Росії?» «Чому Україні не вдалось уникнути союзу з іншими радянськими республіками?»

Слайд № 7

УСРР на початку 20-х рр. ХХ ст.
Слайд № 8

УСРР на початку 20-х рр. ХХ ст.

УСРР у 20-х на поч. 30-х
Слайд № 9

УСРР у 20-х на поч. 30-х

Повстанський рух
Слайд № 10

Повстанський рух

Голод 1921-1923 рр.
Слайд № 11

Голод 1921-1923 рр.

Впровадження НЕПу
Слайд № 12

Впровадження НЕПу

НЕП
Слайд № 13

НЕП

Об’єднання в групи
Слайд № 14

Об’єднання в групи

- Опрацювати даний фрагмент тексту. - Виокремити основні думки. - Скласти тезовий план доповіді. - Доповідь презентувати усно/у вигляді мультимедій...
Слайд № 15

- Опрацювати даний фрагмент тексту. - Виокремити основні думки. - Скласти тезовий план доповіді. - Доповідь презентувати усно/у вигляді мультимедійної презентації.

Хронологія: підготовка – до 6 хв., тривалість доповідей – до 3 хв.
Слайд № 16

Хронологія: підготовка – до 6 хв., тривалість доповідей – до 3 хв.

Група №1 «Запровадження НЕПу»
Слайд № 17

Група №1 «Запровадження НЕПу»

Група № 2 «Споживча кооперація, ТСОЗи, артілі, комуни»
Слайд № 18

Група № 2 «Споживча кооперація, ТСОЗи, артілі, комуни»

Група № 3 «Українська рада народного господарства»
Слайд № 19

Група № 3 «Українська рада народного господарства»

Група № 4 «Суспільно-економічні зміни викликані НЕПом»
Слайд № 20

Група № 4 «Суспільно-економічні зміни викликані НЕПом»

Нова економічна політика
Слайд № 21

Нова економічна політика

Підсумки НЕПу
Слайд № 22

Підсумки НЕПу

Чи реальною була картина, зображена на цих агітплакатах?
Слайд № 23

Чи реальною була картина, зображена на цих агітплакатах?

Підсумки та згортання НЕПу
Слайд № 24

Підсумки та згортання НЕПу

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: § 21, с. 114-121, переказувати, аналізувати, -скласти тезовий план на п. № 4: «Суспільно-політичне життя». - ВДЗ: «Молдавська АСР...
Слайд № 25

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: § 21, с. 114-121, переказувати, аналізувати, -скласти тезовий план на п. № 4: «Суспільно-політичне життя». - ВДЗ: «Молдавська АСРР», «Кримська АСРР».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»