! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Українська мова – наш скарб”

Опис документу:
Формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна; розширювати знання про красу і багатство української мови; виховувати любов до рідної мови, бажання розмовляти рідною мовою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховна година :

Вихователь: Кох О.В.

Тема: Українська мова – наш скарб

Мета: Формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна;

розширювати знання про красу і багатство української мови;

виховувати любов до рідної мови, бажання розмовляти рідною мовою.

Обладнання: тема, ілюстрації, віршики, жетончики

Форма проведення: бесіда з елементами гри.

Хід заняття

I.Організаційна частина

  1. Привітання:

Ось лунає вже дзвінок,

Всіх вас кличе на урок.

Тільки чути:Дзень - дзелень

Добрий день вам, діти!

  1. Перевірка готовності:

Нумо, гляньте всі швиденько,

Чи на партах в вас чистенько?

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

Сядьте діти тихо – тихо

Покладіть на парти руки,

Оченята всі на нас

І уважні зараз будьте!

  1. Підготовча частина

    1. Повідомлення теми і мети:

  • Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про українську мову, адже Українська мова – наш скарб!

    1. Вступне слово:

  • Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої пісні. Бо в ній – материнська любов і ласка, світ добра, краси і справедливості. Наш народ багатий на народні ігри зі співаночками, на вірші, загадки, скоромовки, смішинки, на танці та пісні.

  1. Основна частина

  1. Вступна бесіда:

Рідна мова в рідній школі!

Що бринить нам чарівніше?

Що нам ближче і миліше,

І дорожче в час недолі?

Рідна мова! Рідна мова!

Що в єдине нас злива,

Перші матері слова,

Перша пісня колискова!

  • Про що цей вірш?

  • Що сказано про мову?

  • Як розумієте вираз – «…перші матері слова, перша пісня колискова...»

  1. Загадки

  • А зараз, діти, давайте трошки повідгадуємо загадок!

Серед літа біля липки

Виграють сопілки, скрипки.

Це не скрипка, не сопілка,

То медок збирають … (бджілки)

  • Що ви знаєте про бджілок?

  • Чим корисні бджілки?

Диба – диба у лісок,

Кожушок із голочок.

На нім яблучка, грибочки,

Золотистії листочки. (Їжачок)

  • Де живе їжачок?

  • Що він їсть?

Пошкребуться тут і там,

Кішці спокою не дам.

Зледачіли б кішки

Без малої … (мишки)

  • Які слова допомогли відгадати?

До пухнастого хвоста

Личить шубка їй руда.

Як рушає полювати.

Не виходить зайчик з хати. (Лисичка)

  • В яких казках зустрічається лисичка?

  • Молодці, діти, добре повідгадували загадки!

  1. Прослуховування української пісні.

  • Українська пісня! Хто не був зачарований нею? Вона натхненна, мелодійна, безмежна широтою і красою образів.

  • А зараз закрийте свої оченята і прослухайте цю пісню!

(лунає пісня – М. Катричко «Рідна мова!»)

  • Про що ця пісня?

  • Що ви собі уявляли коли слухали пісню?

4. Гра «Хто чия мама»

(на дошці причеплені картинки домашніх тваринок, це – коза і козеня, свиня і поросятко, курка і курчатко, кобила і лоша, корова і теля, малюки розміщені по всій дошці. Діти повинні знайти правильні пари – маму і її дитя). Зачитуємо віршик про кожну пару.

Коза і козенятко

Козенятко зветься Ко.

Дуже любить молоко.

І щодня питає в мами:

«Коли буду я з рогами?»

А коза йому говорить:

«Уже скоро! Уже скоро!»

Свиня і порося

Поросятко любить дуже

Поблукати по калюжах.

Мама – Льохі – каже: «Синку,

Ти брудний, неначе свинка!»

Поросятко вухом трусить:

«я ж такий, як ти.

Курка і курча

У маленького курчатки

Червоненькі чапки – лапки

І жовтенькі малі крила,

Що не мають іще сили.

Мама–курка – його любить –

У травичці не загубить.

Кобила і лоша

«Іго-го! – лоша ірже, –

Мама бігать вчить мене,

Біля мене ніч ночує,

Молоком своїм годує,

Щоб я мала таку силу,

Як матусеньки – кобили».

Корова і теля

У маленького теляти

Є ласкава й добра мати.

І телятко на матусю

Ніжно каже6 2Му – мамуся».

Мама гарна і здорова.

Називається – корова.

5.Робота з підручником

- Діти, подивіться хто до нас сьогодні завітав. Це ж книжка для 1-го класу «Українська мова» і напевне вона хоче вам дещо сказати. Давайте послухаємо її:

- Я, підручник для 1-го класу з української мови. І ось, що хочу вам сказати:

Яка ж багата рідна мова!

Увесь чарівний світ у ній!

Вона барвиста і чудова,

І нищити її не смій!

Вона про все тобі розкаже,

Чарівних слів тебе навчить,

Усе розкриє і покаже,

Як правильно у світі жить.

В ній стільки слів,

Що й не збагнути!

І приказок, і порівнянь.

А мову знаючи, здобути

Ти можеш просто

Безліч знань!

- Ну що, діти, послухаємо книжку?

- Добре, молодці!

  1. Заключна частина

1. Підсумок виховної години

- Про що ми сьогодні говорили?

- Що нового ви дізналися?

- Якою є мова?

2. Прощання

- Дякуємо за увагу! До побачення!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись