Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події

Українська мова 5 клас. Контрольна робота. відомості з синтаксису і пунктуації.

Опис документу:

Контрольна робота (тест з 12 запитань) з української мови для 5 класу з розділу "Відомості з синтаксису і пунктуації". Тема містить питання, що стосуються теми синтаксису (головних та другорядних членів речення, однорідних членів речення, вставних слів, звертань).

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відомості з синтаксису і пунктуації

1. Що вивчає розділ науки "Синтаксис"?

а) слово і його значення б) словосполучення і речення в) частини мови г) звуки і букви

2. Вкажіть речення, де виділене слово є підметом

а) Любіть красу своєї мови. б) Не бійтесь заглядати у словник. в) У небі яснім над водою нам рідна мова мерехтить. г) Як парость виноградної лози, плекайте мову.

3. Вкажіть речення, де виділене слово є додатком

а) Шумить, не стихає бурхливе море. б) Мерехтить роса навколо на зеленій траві. в) Нарешті прийшло літо. г) Вітер пісню співає стоголосо.

4. Вкажіть словосполучення

а) батьки і діти б) незважаючи на те що пізно в) дивитися вгору г) цвітуть тюльпани

5. Вкажіть речення з однорідними членами а) Сміється осінь стоголосо у різнобарв'ї весних трав б) Стояла я і слухала весну. в) Сонячне проміння зігрівало землю, і тихий вітерець легенько повівав. г) Сміється осінь квітами кольоровими.

6. Сказати речення з узагальнювальним словом ( розділові знаки пропущено)

а) Тихі ніжні зорі спадали з неба б) Тягнуться до сонця і квіти і трави віти кучеряві гори голубі в) Донець Прип'ять Дніпро Дунай ці назви є річками України. г) Все птаство пернатих повернулося з вирію.

7. Вкажіть речення зі звертанням

а) Івасику-Телесику! Приплинь, приплинь до бережка б) Ви запропонували учням прогулятися лісом в) Я тихо пісню заспіваю про найкращу в світі маму. г) Ні спека дня, ні бурі, ні морози - не вб'є любов мою живу.

8. Вкажіть речення з вставним словом(розділові знаки пропущено)

а) Про це вже всі в селі кажуть б) Кажуть що батьки дуже хвилювалися за сина в) Всі учні школи кажуть що він прогулював уроки г) Кажуть люди кажуть я господинька справная.

9. Яке слово в реченні виступає в ролі підмета? Діти швидко поставили на стіл глечик , хліб і молоко.

а) стіл б) глечик в) діти г) молоко

10. Вкажіть речення з обставиною

а) Учениця тримала в руках книжку б) Легенький вітерець повівав з самого ранку в) Батьки купили Толіку новенького велосипеда. г) Поперед школою росли великі дерева

11. Вкажіть речення з поширеним звертання

а) Вкажіть нам, сестрички. дорогу до річки б) Мово рідна! Ти ж як море легкокрила. в) Сяду, батьку, в хаті самотою. г) Дай мені крила, Україно!

12. У якому реченні вставне слово вказує на ввічливість

а) Зрештою, навчання триває і після закінчення школи. б) На материні прохання, уявіть собі. ніхто не зважає. в) І найвища, по-моєму, краса - краса вірності. г) Діточки, подайте, будь ласка, склянку з водою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.