Україна на карті Європи

Опис документу:
Виховна година, мета якої поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, її символи; визначити розташування країни на мапі Європи; формувати громадянські якості; ознайомити із символами Європейського Союзу; сприяти вихованню любові до Батьківщини, бажання приносити користь рідній країні. Виконуючи завдання - учні створють проект. Працюють в групах. Використовуються прийоми "Піктограма", "Мім", "Асоціативний кущ", "Добери слова", бліц-турнір, кросворд, . Аналіз відео. Робота з мапою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

5Маріупольський НВК «гімназія-школа» №1, 4-Б клас

Виховна година (перший урок).

Тема. Україна на карті Європи.

Мета: - поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, її символи (Герб, Прапор, Гімн);

  • визначити розташування країни на мапі Європи;

  • формувати громадянські якості: патріотизм, людяність, працьовитість, почуття гордості за рідну землю, ціннісне ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе;

  • ознайомити із символами Європейського Союзу;

  • сприяти вихованню любові до Батьківщини, бережливого ставлення до природи, бажання приносити користь рідній країні за для покращення життя на цій землі.

Обладнання: - карти України (велика на дошку і менша для роботи в групі), атлас України, альбом – пазл «Збери світ. Європа.», плакати з державними символами України, зображення хлопчика і дівчинки в українських костюмах, вінок з квітів, конверти із завданням, маркери, вишитий рушник, пазли.

Епіграф до уроку:

Епіграф (грец. ἐπιγραφή — «напис»)  цитата, влучний вислів, афоризм чи прислів'я, подані перед текстом літературного твору або перед його окремими розділами. 

Може, десь земля є краща й вища,

а над нею – небо золоте,

та мені найкраща та, де вишня,

та, де вишня мамина цвіте.

Богдан Радиш

Хід уроку

Етап уроку

Час роботи

І.

Організація класу

1. Учні входять в клас, обирають ілюстрацію (прапор Європейського Союзу, Герб України, мир у світі, діти України), за таким малюнком об’єднуються у групи для роботи.

2. Вступне слово учителя:

Сьогодні свято завітало в школу,

Бо Перше вересня, і пролунав дзвінок.

Змужнілі, сонцем зласкані улітку

Ми розпочнем найперший наш урок.

1хвилина

ІІ.

Актуалізація знань. Визначення теми уроку.

  1. «Віршований віночок». Прийом «Піктограма» + Мім»

  • Сьогодні на уроці ми поговоримо про ті найважливіші речі, без яких не може існувати кожна людина. Виконуючі завдання ми створимо проект «Україна на карті Європи».

(Вчитель підходить до кожної групи учнів з вінком, на якому розкладені конверти, маркери. В конвертах вірш, чистий аркуш. Учень від групи бере конверт і маркер.)

  • Подивись на квіти України

Як багато їх у полі і саду.

Кожна квітка - справжня перлина,

Як намисто я вінок сплету.

Виберу найкращі з усіх квітів,

Душу квітів зможу прочитати,

І вінок, найкрасивіший в світі

Буде ненька Україна-мати!

  • Перше завдання для нашого проекту від Ліни Костенко.

  • Візьміть конверт. Дістаньте аркуш.

  • На ньому надрукований вірш.

  • Вам треба його вивчити. Використовуйте прийоми «Піктограма», «Мім». Для прийому «Піктограма» у вас є чистий аркуш і маркер. Кожен у групі працює!. Час пішов!

(Робота в групах.)

  • Час вийшов. Презентуйте ваші роботи! (Групи виступають по-черзі.)

  1. Слово учителя:

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, -

Оці степи, це небо, ці ліси -

Усе так гарно, чисто, незрадливо.

Усе, як є – дорога, явори,

Усе моє, все зветься ...

  • Пазл №1- ілюстрація «Київ».

  1. Робота в групах.

  • В наступному завданні кожна група повинна , спираючись на досвід кожного, розповісти про сучасну Україну, її минуле і зробити висновки.

Група №1 - Розглянути карту України. Ознайомитись із назвами обласних центрів, знайти зміни.

Група №2 – Розглянути атлас. Визначити, які назви мали області України в минулі часи і як вони називаються зараз. (атлас, аркуш з таблицею, фломастери )

Група № 3 – Скласти «Асоціативний кущ» до слова Україна (аркуш зі схемою, маркер)

  1. Рідний край. 7. Калина.

  2. Віночок. 8. Соняхи.

  3. Родина. 9. Вишиванка.

  4. Друзі. 10. Рушник.

  5. Жито. 11. Козаки.

  6. Тризуб. 12. Борщ.

Презентація робіт.

Пазл №2- ілюстрація «Сонях»

  1. Бліц-турнір «Мій рідний край».

  1. Узагальнемо наші знання про рідний край. Проведемо бліц-турнір.

  • Синонім слова Батьківщина. (Вітчизна)

  • Місто каштанів. (Київ)

  • Звуки якого музичного інструменту можна почути в Карпатах? (трембіти)

  • Який скарб ховається в шахтах Донбасу? (кам’яне вугілля)

  • Герб України. (Тризуб)

  • Основний Закон держави. (Конституція)

  • Свято 14 жовтня. (День Захисника Вітчизни)

  • Шмат лляного чи конопляного полотна. (Рушник)

  • Голова на столі. (Хліб)

3хвилини

3хвилини

5 хвилин

3хвилини

3хвилини

2хвилини

1хвилини

ІІІ.

Робота по темі.

  1. Проблемне питання (слайд). Кросворд.

- Людину творить країна, в якій вона народилася. Але й країну створюють люди, які в ній живуть. Як називають людей, що люблять свою Батьківщину. Давши відповіді на питання кросворда ми знайдемо це ключове слово.

1) Ім’я бога грому у древніх слов’ян.

2) Рослина – символ України.

3) Начальник козацького війська.

4) Найбільша річка України

5) Ім’я сестри засновника Києва.

6) Автор казки «Лис Микита».

7) Одна з 12 обов’язкових страв на Святий вечір, яку готують із пшениці і

заправляють маком, горіхами, медом та узваром.

1(Перун)

2(Калина)

3(Гетьман)

4. (Дніпро)

5(Либідь)

6 (Франко)

7(Кутя)

  1. Робота в групах

- Патріот – це людина, яка любить свою Батьківщину, йде на подвиг за неї, віддана своєму народові. Патріотизм – це почуття любові до рідної землі, прагнення зберегти її мову, культуру, готовність діяти в інтересах своєї країни та захищати її від ворогів. - Патріоти – це люди, які дуже люблять свою країну і роблять все, щоб вона розвивалася і процвітала. Запишіть, що саме і як слід робити людям – патріотам, щоб рідна земля була квітучою і щасливою.

- Попрацюйте в групах, дайте пояснення кожній букві даного слова за темою «Патріот», що ви можете робити , як патріоти держави.

Приклад:

П – поважати традиції та звичаї своєї Батьківщини

А - активно діяти

Т – трудитися на благо Батьківщини

Р – розвиватися самому

І – проявляти ініціативу

О- оздоровлюватися

Т – творити добро

Презентація робіт.

Пазл №3- ілюстрація «Патріот»

  1. Робота з мапою

  • Подивіться на карту України. Територія, яку заселяють українці, дуже велика. Щоб пройти її з заходу на схід, долаючи щодня 30 км, потрібно 90 днів. Україна є суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.

Суверенна Україна увійшла в сім’ю європейських народів після здобуття незалежності в 1991 р. За площею – найбільша серед країн Європи. У світі за територією – на 40 місці. Її площа 604 тис. км. кв. Межує із 7 країнами: Білорусією, Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. Україну омивають два моря : Чорне і Азовське. На земній поверхні переважають рівнини. Але є і гори. Які?..

- Коли ми подивимось на модель нашої планети – глобус, то побачимо там багато материків.

  • Один із них - Євразія. Він має 2 частини Європу і Азію.

  • Європа - частина світу, що займає більшу частину материка Євразія.

  • На території Європи розташовані 48 незалежних держав та 8 залежних територій, що належать 4 державам

  • Переважна більшість європейських країн (33) мають вихід до моря, у тому числі 5 з них є острівними державами.

  • 16 країн розташовані в середині континенту.

Найбільшою за площею країною Європи, що повністю перебуває в її межах, є Україна, за кількістю населення — Німеччина. Також в Європі знаходиться найменша країна світу — Ватикан, та найбільша — Росія (40% площі).

Пазл №4- ілюстрація « Карпати»

  1. Перегляд відеофільмів:

- https://www.youtube.com/watch?v=OsIv5qeSlYY відео «Як влаштований Європейський Союз»

- https://www.youtube.com/watch?v=qFM1rMA0l1M відео «Україна - це Європа»

4хвилини

3хвилини

2хвилини

3хвилини

2хвилини

4хвилини

ІV.

Підсумок уроку

  1. Як повинна виглядати наша країна на карті Європи? Робота в групах

Група №1 – Альбом – пазл. Запам’ятати якомога більше назв країн Євросоюзу.

Група №2 – Визначити правила для українців, які допоможуть Україні стати європейською державою. (аркуш, маркер)

Група №3 – Створити колаж «Майбутнє України » (листівки, наліпки, штучні квіточки, фото, стрічки, кольоровий папір, ножиці, клей, скоч, фломастери).

Пазл №5 – ілюстрація «Прапор ЄС»

  1. Проект.

  • Ось так виглядає наша країна на карті Європи. Дякую вам за роботу. Сподіваюсь, що ви зробите Україну квітучою, розвиненою державою!

3хвилини

42хвилини

Учитель початкових класів: Малюга Оксана Володимирівна

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
395 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.