"Україна – країна благословенна (урок для 1 класу)"

Опис документу:
Даний урок допоможе поширити знання учнів про край, де вони народилися і живуть, розвивати вміння дітей використовувати раніше набуті знання, виховувати почуття любові до рідної країни, гордості за її людей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Україна - країна благословена.

Мета: формувати загальнолюдські, національні та духовні цінності, підвести до розуміння важливості Божого благословення та визначити разом із дітьми, що нам потрібно зробити для Батьківщини; збагачувати словниковий запас; розширити світогляд; виховувати любов до Бога та Батьківщини.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: аудіозапис вірша Ліни Костенко «Буває, часом сліпну від краси…»; картки до ігор «Плутанина», «Квітуча Батьківщина»; мультфільм «Суперкнига», серія «Двобій із велетнем», та кадри до нього (див. кольорову вкладку); презентація.

ХІД УРОКУ

І. Вступна частина

  1. Привітання

Рано-вранці сонце встало,

Гарних діток привітало,

Побажало швидко встати

Та розумними зростати,

Шанувати всю родину

І любити Україну.

  1. Вправа «Подарунок»

— Поверніться один до одного, торкніться долонями свого сусіда, усміхніться й подаруйте чудовий настрій.

Коли ми даруємо добрі слова, чудовий настрій, тепло своїх долонь іншим, нам також стає добре, тепло й затишно на душі.

  1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні поговоримо про найдорожче серцю кожної людини. Тему нашої розмови підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.

Звучить аудіозапис вірша.

Буває, часом сліпну від краси,

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси —

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе як є — дорога, явори,

Усе моє — все зветься Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

Що хоч спинись і з Богом говори.

 

— Так, сьогодні ми говоритимемо про наш рідний край. Тема уроку — «Україна — країна благословенна».

 

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація знань учнів

Вправа «Асоціативний кущ» до слова «Україна».

— Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «Україна»?

Розфарбуй українку

Дівчинка Марічка вдягнута в національне дівоче вбрання. Розфарбуйте одяг дівчинки?

  1. Мотивація теми та проблеми

— Діти, а що для вас Батьківщина?

(Відповіді учнів.)

— Україна — це наша Батьківщина, це земля, на якій ти народився, де живуть твої батьки. Це тато і мама, це твої друзі, учителі. Це стежка, яка веде тебе до школи, птахи, які співають дзвінкоголосі пісні, це казки, які розповідала бабуся, це рідна мова та перша колискова.

  1. Виклад нового матеріалу

Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще близькими за значенням словами можна її назвати? (Вітчизна, рідний край, земля батьків, отчий дім, Україна-ненька, рідний дім, рідний берег, Волинь, рідна сторона.)

Бесіда

Щасливі ми, що народилися й живемо на такій чудовій і мальовничій землі, у нашій славній Україні. Здавна наші прадіди жили над Дніпром, орали землю, вирощували хліб, виготовляли одяг та посуд. Але вони не знали істинного Бога, який створив весь світ. Та одного разу здалеку прийшов незвичний чоловік. Він ніс Благу Вість — добру новину — про те, що у світ прийшов Христос, Божий Син, який дарував усім людям спасіння від гріха й надію на вічне життя. Був це апостол Христа — святий Андрій. Він піднявся зі своїми учнями на пагорб над Дніпром і поставив хрест. Помолившись, натхненно промовив пророчі слова: «Благодать велика засяє на горах цих. Тут буде град великий і багато церков воздвигне Бог».

Наша Батьківщина — благословенна земля. Благословенна, бо наділена Божою любов’ю, Божим Словом, добрими справами віруючих людей.

Хвилинка відпочинку

Діти переглядають відеоролик «Благословенна земля».

Робота в парах

Гра «Плутанина»

Об’єднавшись у пари, складіть прислів’я із двох частин.

На чужій стороні

Рідна земля

Будь не тільки сином свого батька

Де рідний край,

і в жмені мила.

й весна не красна.

— будь і сином свого народу.

там і рай.

Гра "Якою я хочу бачити мою рідну землю".

Діти повинні відповісти на запитання, піднімаючи сонечко, якщо вони згодні з твердженням.

Хід гри:

Учитель говорить: "Я хочу бачити землю":

– багатою;

– квітучою;

– вкритою горем і сльозами;

– щедрою;

– хворою і зраненою;

– благословенною;

– мирною.

А зараз давайте ми покриємо сонечками карту України, символізуючи Божу любов і благословення.

Робота над ключовим віршем

— Якщо об’єднати разом усі родини, усіх людей, які живуть в Україні, то як тоді ми їх назвемо? (Відповіді учнів.)

— Так, народ України, український народ. Ми всі одна сім’я, повинні жити дружно.

У Біблії сказано: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів. 15:13).

— Що означають ці слова? (Відповіді учнів.)

— «Покласти душу» означає «віддати життя». Справжня любов завжди виявляється не лише на словах, але й на ділі. Щоб проявити її, необхідно щось віддати, чимось пожертвувати. Наприклад, часом, фізичною силою, коштами, власним комфортом, а в особливих випадках — навіть здоров’ям і життям. Прикладом найбільшої любові є Ісус Христос. За гріх перед Богом усе людство заслуговувало смерті, але Божий Син узяв наші гріхи на Себе. Помираючи на голгофському хресті, Він «поклав душу», тобто віддав життя за нас із вами.

Перегляд мультфільму «Суперкнига», серія «Двобій із велетнем»

— Подивіться мультфільм і скажіть, хто допоміг народові побороти ворога?

Аналіз змісту

— Чому Давид відважився на такий учинок? (Тому що він любив Бога й не міг дозволити, щоб Його Ім’я зневажали, а також він любив свій народ і не хотів, щоб він був поневолений.)

— Чи був Давид найсильнішим серед своїх братів? (Ні, навпаки, він був молодим і не мав військового досвіду.)

— Яким був Голіаф? (Дуже сильним, гордим, жорстоким язичником.)

— За допомогою якої зброї переміг Давид? (За допомогою пращі й камінця, а також завдяки тому, що Бог був із ним.)

— Як би ти вчинив у такій ситуації?

Гра «Віднови сюжет»

На дошці прикріплені малюнки, на яких зображено кадри з мультфільму.

— За допомогою малюнків відновіть сюжет твору.

На жаль, так сталося, що й на нашу державу посягнули вороги й багато наших земляків сьогодні захищають територію та кордони України. Кожним мирним днем, який ми проживаємо, завдячуємо нашим військовим. Багато українців віддали своє життя за таке звичне для нас мирне українське небо.

— Як ви вважаєте, з чиєю допомогою в Україні зможе запанувати мир? (Тільки з Божою допомогою, тому будемо молитися за наших воїнів.)

  1. Закріплення матеріалу

  • Що ж ми маємо робити, щоб наша країна була багатою і красивою? Щоб відповісти на це запитання, я пропоную вам послухати притчу про квітникаря.

У одного чоловіка був великий квітник. Кожного ранку квітникар з любов’ю оглядав свої рослини, вітався з ними, поливав, виполював бур’яни, а ввечері дякував Богу за лагідне і тепле сонце, що давало світло і тепло, за рясний дощик, що втамовував рослинам спрагу.

У квітникаря був сусід – заздрісний, лінивий і байдужий. На своїй ділянці він висівав і висаджував різні рослини, але росли вони погано, були слабенькі, тьмяні. Це в мене земля погана, – думав він, і заздрісно поглядав на квітник квітникаря. Одного разу він сказав квітникарю: "Дай мені ділянку своєї землі, я теж посію на ній квіти". Квітникар був людиною доброю, щедро. Він виділив ділянку землі сусіду, дав насіння квітів.

Прийшла весна. Обидва засіяли свої ділянки квітами. Квітникар, як завжди, доглядав свої рослини, а сусід мало заглядав у квітник. Невчасно виполював бур’яни, забував поливати. "На хорошій землі все буде родити", – думав він. Ось пройшов час. У квітникаря зацвіли квіти, заповнюючи пахощами околиці. А у сусіда – ні, тоді його серце знову наповнилось заздрістю і злістю.

Запитання до дітей:

– Чому серце сусіда наповнилось заздрістю?

– Що потрібно робити, щоб були хороші результати твоєї праці?

– Як потрібно ставитись до того, що вже дано тобі Богом?

– Чи потрібно любити те, що ти робиш?

- Отже, щоб наша країна була багатою і квітучою, потрібно добре працювати, берегти те, що дано Богом і створене людьми, любити результати своєї праці, молитися, просити у Бога благословення для нашої країни.

ІІІ. Підсумкова частина.

Продовжіть речення.

Україна – це…

Я хочу щоб Україна була…

Для того щоб Україна була квітучою,багато потрібно…

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись