Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події

Україна єдина країна (відкритий урок)

Я і Україна

Для кого: 4 Клас

08.06.2021

93

2

0

Опис документу:
мета уроку - поглибити знання учнів про Україну, продовжити ознайомлювати дітей із національними символами України, формувати національну свідомість школярів, повагу до її символів; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

(відкритий урок у 4 класі)

вчитель Косолап Тетяна Олександрівна

Тема: Україна – єдина країна

Мета. Поглибити знання учнів про Україну, продовжити ознайомлювати дітей із національними символами України, формувати національну свідомість школярів, повагу до її символів; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.

Обладнання. Звукозапис Гімну України та пісень, плакат «Україна – єдина країна», великі кольорові букви слова «Україна», різнокольорова крейда, картинки з красивими видами України, історичними місцями, кросворди, емблеми уроку.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Доброго дня вам, діти! Рада всіх я вас вітати! Здоров’я, радості, добра та успіхів Усім я хочу побажати!

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. «Криголам». Букви розташовані по колу, як вінок, слова записуються, ніби стрічки до вінка різнокольоровою крейдою.

Дорогі діти, що для вас означає слово Україна?

У – унікальна К – красива Р – рідна А – активна Ї [й]ідеальна Н – найкраща А – артистична

2.«Ланцюг асоціацій»

 • Що для вас Україна?

 • Що уявляєте промовляючи слово Україна?

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Сьогодні у нас незвичайний урок. Якщо будете працювати дружно і розгадаєте кросворд, то, прочитавши вислів по горизонталі, ви зрозумієте тему уроку.

Робота в групах.

 1. Найбільший звір. (Зубр)

 2. Назва гір на заході України. (Карпати)

 3. Найвища гора Українських Карпатах. (Говерла)

 4. Місто порт на узбережжі Чорного моря. (Одеса)

 5. Столиця України. (Київ)

 6. Найбільша річка України. (Дніпро)

 7. Найбільший птах України. (Журавель)

 1. Цілюща властивість калини. (Лікує)

 2. Рослина з дрібненькими біленькими квіточками, схожа на деревце. Символ нескореності. (Деревій)

 3. Найвище дерево що росте в Україні. (Модрина)

 4. Розмальоване великодне яйце. (Писанка)

 5. Мешканець Запорізької Січі. (Козак)

 1. Назва символу , який дівчата одягають на голову у свята. (Вінок)

 2. Різнокольорова прикраса українського віночка. (Стрічка)

 3. Символ України - кущ. (Калина)

 4. Державна мова в Україні. (Українська)

 5. Урочиста пісня нашої держави. (Гімн)

 6. Улюблена страва українців. (Вареники)

г

о

л

м

п

в

у

о

д

ж

і

о

и

к

і

к

г

в

е

к

у

к

д

с

о

н

с

р

і

з

е

с

и

д

р

у

р

а

з

о

т

к

а

м

в

У

К

Р

А

Н

А

Є

Д

И

Н

А

К

Р

А

Н

А

б

а

л

в

і

в

е

н

к

к

і

л

н

р

р

р

а

п

е

р

а

а

ч

и

с

е

п

р

л

е

к

н

ь

н

а

о

ь

в

а

а

к

и

т

і

а

к

и

й

и

Молодці, ви розгадали кросворд і вже знаєте, що тема нашого уроку «Україна – єдина країна». Прикріпіть, будь ласка, емблеми нашого уроку.

А девіз нашого уроку: «Вітчизна свята, дорога Україна, для кожного з нас ти у світі єдина».

IV. Основна частина

1. Слухання легенди про Україну

Легенда про Україну

Як тільки Бог поселив на Землі людей, вони відразу почали просити в нього для себе зручні та вигідні місця прожитку. Не квапились тільки українці (вони були відразу козаками). Безпечно мандрували по Землі, оглядали красоти світу і нікому не заважали. Якось огледілись і побачили, що повсюдно снують люди, обживають займані місцини. Тоді пішли й вони до Господа. Тихенько стали за порогом і чекали, бо Творець був чимось дуже зайнятий. А коли Сотворитель оглянувся, то здивувався на вид таких чубатих воїв. — А чого вам треба, хлопці? — спитав споквола. — Та землі-материзни хочемо, Боже. — Буде вам матірна земля. Ідіть та осідайте он на тому клаптику між морями,— показав пальцем униз. — Та там уже іспанці, Боже! — Ага, то біля них селіться. — Не вийде, Господи, там французи, а далі німці, ще якихось людей повно. Подивився Бог згори на долину і переконався, що все вже роздано. А козаки йому дуже сподобались — і не хотів Творець залишати їх без земель. — Гаразд,— сказав Господь. — Віддам я вам он той куточок понад Дніпром, що залишив собі на земний рай. Але то незвичайний куточок — раїна. Земля там пахне медом, вода — як молоко, а з неба в душу людей ллється пісня. На той куточок будуть зазіхати нечестивці, тому його треба постійно боронити. Як будете такими відважними лицарями, як мені видається, то на тій землі станете і воями, і оріями, господарями, а як ні — то рабами нечестивців. — Згода. Добре, Господи! Буде так, як кажеш. Благослови в дорогу! Поблагословив їх Сотворитель і провів до райських воріт. З того часу орють орії землю, а зброєю захищають її від усякої нечисті. І назвали свій райський куточок — Україна.

2. Розповідь про Україну

1 учень На білому світі є різні країни, А в них – і ліси, і лани… Та тільки одна на землі Україна, А ми – її доньки й сини.

2 учень Усюди є небо, і зорі скрізь сяють, І квіти усюди ростуть… Та тільки одну Батьківщину я маю, Її Україною звуть.

3 учень Моя Україна, тебе я кохаю – Тут дім мій, тут друзі живуть. Тут мовою рідною пісня лунає І мальви по селах цвітуть.

Україна – одна з найбагатших держав у Європі. Це країна, яка має свої символи, традиції, історію і талановитий народ, який протягом віків боровся за свободу Батьківщини.

Кожна людина любить свою Батьківщину, готова для неї все віддати, навіть життя, тільки б вона була вільною, мирною. Так, і ми всі, українці дуже любимо свою Вітчизну , дорогу нашу Україну і прагнемо, щоб вона була вільною і незалежною, щоб ми жили в мирі та злагоді.

24 серпня 1991 року Україна здобула незалежність. Український народ заявив про себе як про велику націю, гідну посісти достойне місце у світовій спільноті. А тепер кожному з нас треба все зробити, щоб наша держава стала багатшою і щасливішою.

А що можете зробити для України ви, діти, щоб вона стала кращою? Ви ще зовсім маленькі, але маєте у свої грудях добре серденько, яке вам підкаже, що робити.

(Відповіді учнів.)

3. Розповідь про державні символи України

Вистраждавши, виборовши волю, Україна має свою державну мову та державні символи – Прапор, Герб, Гімн.

Прапор – що ви знаєте про кольори прапора? Відповіді дітей, уточнення вчителя.

Учень. Прапор Прапор – це державний символ, він є в кожної держави; це для всіх ознака сили, це для всіх – ознака слави. Синьо- жовтий прапор маєм: синє небо, жовте жито; прапор свій оберігаєм, він святиня, знають діти. Прапор свій здіймаєм гордо, ми з ним дужі і єдині, ми навіки є народом, українським в Україні.

Герб – тризуб. Різні теорії походження і значення знака: магічний знак, оберіг, знак Володимира Великого, триєдиний бог, сокіл, якір, слово «воля» тощо.

Учень. Герб Наш Герб – тризуб. У ньому сила Отця Небесного і Сина. Уважно придивись до нього – На Духа схожий він Святого. Що голубом злетів з небес І у людських серцях воскрес. Тризуб – немов сім’я єдина, Де тато, мама і дитина Живуть у мирі і любові На Україні новій, вольній.

Гімн - головна пісня країни. Повторення правил поводження під час звучання гімну. Співання гімну стоячи (караоке).

Учень. Гімн Слова палкі, мелодія врочиста, – Державний Гімн – ми знаємо усі. Для кожного села, містечка, міста – Це клич один з мільйонів голосів. Це наша клятва, заповідь священна, Хай чують друзі й вороги, Що Україна вічна, незнищенна, Від неї лине світло навкруги.

До народних символів України відносимо: рушники, хліб і сіль, чорнобривці, барвінок, калину тощо. Давнє прислів’я мовить: «Без верби і калини - … (нема України»).

Учениця. Моя Батьківщина – це хата й калина, Що виросла біля вікна. Моя Батьківщина – це вся Україна, Що в цілому світі – одна!

Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Кожен українець має пишатися своєю мовою. Сьогодні нашій мові хочеться сказати: «Будь завжди! Живи вічно!»

4. Українці – захисники своєї країни

Добре жити людству, коли панує доброта і любов, злагода і мир але зараз ми переживаємо не просто важливий історичний момент, а справді переламний у долі України. І позиція більшості українців очевидна: Україна, попри мовні питання, культурні розбіжності, історичні відмінності – єдина. Свою соборність народ готовий боронити до кінця.

Ви – юні громадяни і патріоти України, в ім’я майбутнього – ви голосуєте за … (мир).

1. Мир на землі – це і мама, й тато, Й любові стільки – просто через край! Це та земля, де щастя є багато, І в кожнім домі – хліба коровай!

2. Це та земля, де сміх і пісня лине, А діти йдуть до школи знов і знов. Й ніколи у боях не гине, Бо там господар – щастя і любов!

3. Сльоза зорі стоїть над обеліском, Сховавши клопоти людські і сни. Сьогодні треба поклонитись низько Усім, усім, хто не прийшов з війни.

Українці завжди вставали на захист своєї Батьківщини і часто ціною власного життя боронили її, про сучасні події в Києві на Майдані, в Криму, на Донбасі.

Багато наших земляків віддали своє життя за мир на землі. Давайте хвилиною мовчання вшануємо їх пам'ять. Вічна слава героям!

(Хвилина мовчання.)

Як символ всенародної вдячності та пам’яті про тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, за мирне небо та щасливе майбутнє, ми виготовимо голубів миру і прикрасимо ними карту України.

Ми усі – одна сім’я, Неповторні – ти і я! Будемо усі дружити, В злагоді і мирі жити. Бо життя – це диво, казка! В ньому є любов і ласка! Ми прийшли у світ, щоб жити Й на землі добро творити!

V. Підсумок уроку.

Відповіді на запитання

 • Що найбільше запам’яталось на уроці?

 • Які висновки зробили для себе?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили