Учнівський навчальний проект з Української літератури.

Українська література

Для кого: 8 Клас

06.04.2021

107

0

0

Опис документу:
Учнівський навчальний проект з Української літератури. презентація на 9 слайдів презентація на тему "Леся Українка" у презентації є відео як Леся Українка захворіла на туберкульоз кісток у презентації є вірші Лесі Українки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Леся Українка.
Слайд № 1

Леся Українка.

Народилася 25 лютого 1871 в місті Новограді-Волинському. Вчилася у приватних учителів. У 6 років почала вчитися вишивати. 6 січня 1880р. дуже засту...
Слайд № 2

Народилася 25 лютого 1871 в місті Новограді-Волинському. Вчилася у приватних учителів. У 6 років почала вчитися вишивати. 6 січня 1880р. дуже застудилася, початок тяжкої хвороби. Влітку 1883 року діагностували туберкульоз кісток, у жовтні цього ж року видалили кістки, уражені туберкульозом. У грудні Леся повертається з Києва до Колодяжного, стан здоров’я поліпшується, з допомогою матері Леся вивчає французьку і німецьку мови. Починаючи з 1884 року Леся активно пише вірші («Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» і ін.) і публікує їх у часописі «Зоря». Саме цього року з’явився псевдонім «Леся Українка». Біографія.

Слайд № 3

Батьки Лесі Українки. Ольга Петрівна Косач. Петро Антонович Косач.
Слайд № 4

Батьки Лесі Українки. Ольга Петрівна Косач. Петро Антонович Косач.

Вірші Лесі Українки.
Слайд № 5

Вірші Лесі Українки.

Ні долі, ні волі у мене нема, Зосталася тільки надія одна: Надія вернутись ще раз на Вкраїну, Поглянути ще раз на рідну країну, Поглянути ще раз на...
Слайд № 6

Ні долі, ні волі у мене нема, Зосталася тільки надія одна: Надія вернутись ще раз на Вкраїну, Поглянути ще раз на рідну країну, Поглянути ще раз на синій Дніпро, - Там жити чи вмерти, мені всеодно; Поглянути ще раз на степ, могилки, Востаннє згадати палкії гадки… Ні долі, ні волі у мене нема, Зосталася тільки надія одна. Надія.

Поблискують черешеньки В листі зелененькім, Черешеньки ваблять очі Діточкам маленьким. Дівчаточко й хлоп'яточко Під деревцем скачуть, Простягають р...
Слайд № 7

Поблискують черешеньки В листі зелененькім, Черешеньки ваблять очі Діточкам маленьким. Дівчаточко й хлоп'яточко Під деревцем скачуть, Простягають рученята Та мало не плачуть: Раді б вишню з'їсти, Та високо лізти, Ой раді б зірвати, Та годі дістати! «Ой вишеньки-черешеньки, Червонії, спілі, Чого ж бо ви так високо Виросли на гіллі!» «Ой того ми так високо Виросли на гіллі,— Якби зросли низесенько, Чи то ж би доспіли?» Вишеньки.

Стояла я і слухала весну, Весна мені багато говорила, Співала пісню дзвінку, голосну То знов таємно-тихо шепотіла. Вона мені співала про любов, Про...
Слайд № 8

Стояла я і слухала весну, Весна мені багато говорила, Співала пісню дзвінку, голосну То знов таємно-тихо шепотіла. Вона мені співала про любов, Про молодощі, радощі, надії, Вона мені переспівала знов Те, що давно мені співали мрії. Стояла я і слухала весну.

Кінець.
Слайд № 9

Кінець.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.