Заклад дошкільної освіти №9 «Пролісок» Нетішинської міської ради
ПІДГРУПОВЕ ЛОГОПЕДИЧНЕ ЗАНЯТТ – КВЕСТ
«У ПОШУКАХ НОВОРІЧНИХ ПРИКРАС»
(диференціація звуків Р–Л, старший дошкільний вік)
Світлана МІХНЯН,
вчитель-логопед
Мета: розвивати артикуляційний апарат, міжпівкульні зв’язки, зв’язне мовлення, фонематичне сприймання, дрібну моторику, увагу, пам'ять, логічне мислення, уяву, координацію рухів у просторі, удосконалювати навички вживання поставлених звуків, диференціювати їх у зв’язному мовленні та самостійно контролювати. Закріплювати ізольовану вимову звуків Л-Р та поняття голосні-приголосні, тверді-м’які. Вчити визначати наявність звука у слові, добирати антоніми, складати речення за зразком, Виховувати бажання навчитись говорити правильно, самостійно працювати в парах та гуртом, долати труднощі та перешкоди, отримувати задоволення від позитивного результату власної діяльності. Збагачувати словниковий запас.
Обладнання: ІКТ, дидактичний та роздатковий матеріал, балансири, м’яч, мапа.
Хід заняття
І. Організаційна частина
- Доброго дня, малята! Хлопчики і дівчата. Давайте привітаємося .
ПРИВІТАННЯ ЛОГОРИТМІКА «Наше коло мов сім’я»
Наше коло, мов сім’я, раз два три
Друзі ми: і ти, і я! раз два три
Добрий день усім, хто справа,
Добрий день усім, хто зліва.
Ми — одна сім’я!
Наше коло, мов сім’я, раз два три
Друзі ми: і ти, і я! раз два три
Обійми того, хто справа,
Обійми того, хто зліва.
Ми — одна сім’я!
ІІ. Основна частина
ЛОГОПЕД: Діти, яка зараз пора року? (Зима) Як лагідно ми називаємо зиму? (Зимонька). Діти а якою буває зима?
Д-Г: «Зима яка?» (діти викладають на дошці картинки з ознаками морозна, сніжна, білосніжна, кришталева, вітряна, святкова, весела)
Так зима дуже різна. Відгадайте загадку:
Все прикрашене красиво,
Ніби жде якогось дива,
Діти радісно сміються,
Скрізь ялинки продаються
Це, малята, на поріг знов ступає…... (Новий рік)
Без чого не буває свята? Без ЯЛИНКИ
Так на новорічне свято ми прикрашаємо ЯЛИНКУ
ЯЛИНКА. Я зелена і пахуча,
Я пухнаста і колюча
Посеред кімнати стану,
Вас зі святом привітаю.
Але ні. Не привітаю Не можу я бути новорічною без прикрас.
ЛОГОПЕД Де поділись твої прикраси?
ЯЛИНКА Налетіла сильна завірюха і забрала всі прикраси.
ЛОГОПЕД Діти хочете допомогти ялинці? ТАК
Де ж шукати нам прикраси? Де заховані вони? Може в хащах лісових? В кучугурах снігових? Ой що це. Давайте подивимось. Це мапа, але на ній не вистачає інших частинок. Давайте розглянемо що на ній зображено. (стрілочка і сніжинка) Як ви гадаєте що це? Це шматок мапи і вона підказує що потрібно знайти багато сніжинок.
Діти шукають сніжинки і сідають перед екраном.
НЕЙРОАРТИКУЛЯЦІЙНА ГІМНАСТИКА «Сніжинка»
Сніжинка показує нам що ви молодці та гарно впорались із цим завданням. А ось ще шматок мапи, давайте розглянемо куди нам вирушати далі. (птахи)
ЛОГОПЕД: Послухайте звідки лунає спів птахів.
Слухають спів пташок.
Мені здається що спів лунає з лісу. Нам час вирушати далі.
Підходимо до птахів.
Подивіться які гарні птах. Хто знає як він називається? (Снігур)
який останній звук у слові снігур (Р)
який він: голосний чи приголосн (приголосний)
м’який чи твердий (твердий)
Подивіться тут ще один птах сидить? Як він називається? (Дятел)
який останній звук у слові дятел (Л)
який він: голосний чи приголосний (приголосний)
м’який чи твердий (твердий)
Давайте ми нагодуємо птахів горобиною.
Д-Г «Нагодуй птахів» (диференціація звуків Р-Л у словах)
Птахи дуже задоволені і дарують ще однин шматок мапи ( столик )
«РИМІВКИ» прочитати набір слів як віршик.
Боксер, ластівка, пудра, футбол,
Петрушка, желе, кухар, гол,
Персик, соломка, тостер, вокзал,
Зебра, бджоли, троянда, пенал
Сир, факел, фарба, лимон,
Комар, жолудь, перець, кулон,
Корова, палець, рак, стілець,
рот, салат, рука, олівець
Телефон, ручка, липа, відро,
Яблуко, рись, ложка, перо,
Слон, абрикос, лиса, ворона,
Голуб, равлик, ялинка, корона
Лама, черепаха, лук, ракета,
Клоун, робот, мило, карета,
Яблуко, торт, лак, барабан,
Лампа, риба коала кран
Наступний шматок мапи підказує нам що час відпочити ( діти грають у сніжки ) Давайте ми теж пограємо в сніжки. Але на вулиці сильний вітер і нам треба міцно триматись на ногах.
ВПРАВА НА БАЛАНСИРАХ «Антоніми» (діти стоять на балансирах ловлять сніжку, кидають її обратно і називають слово навпаки)
гіркий-солодкий, чистий-брудний, сумний-веселий, гарячий-холодний, важкий-легкий, м’який-твердий, маленький-великий, сухий-мокрий, довгий-короткий, ситий-голодний, молодий-старий, сильний-слабкий, вузький-широкий, білий-чорний,
Гарно відпочили і погрались у цікаву гру, а я вже бачу ще один шматок мапи на ньому зображено ( лава і діти читають книгу ) Думаю нам теж треба сісти на балансири і прочитати як вірш наші римівки.
МНЕМОСМУЖКИ «Склади речення»
Подивіться уважно на смужку і складіть речення за зразком. (діти складають речення за смужками)
ЛОГОПЕД: Гарно впорались з цим завданням і змогли швидко і головне правильно прочитати римівки.
Подивіться нам залишився тільки один шматок мапи знайти тоді ми дізнаємось де заховані прикраси для ялинки. Діти шукають і знаходять у великій кучугурі прикраси.
Нарешті ми його знайшли. Будемо прикрашати ялинку? (підходять до ялинки і прикрашають)
РЕФЛЕКСІЯ
Які звуки закріплювали?
Кого зустріли у лісі?
Що допомогло нам знайти прикраси?
Що запам’яталось найбільше?
Яке завдання було самим цікавим?
ЯЛИНКА: Дякую вам малята без прикрас не було б свята.









!["Пригоди Планетярика на Зеленій Планеті" на автоматизацію звуків [Л],[Л'],[З]](https://fs08.vseosvita.ua/08018q3o-00d7-70x37.jpg)




