заняття з логіко-математичного розвитку для середньої групи
Дячок Тетяна Михайлівна
вихователь (II категорії) Сумської
початкової школи № 32 Сумської
міської ради
Тема: В гостях у лісових мешканців.
Мета: сприяти виникненню позитивних емоцій у дітей; удосконалювати вміння визначати розмір предметів ( тонкий, товстий, довгий, короткий) порівнювати предмети завбільшки, вправляти дітей в кількісній лічбі; вчити орієнтуватися у просторі, визначати форму предметів, розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати доброзичливість, бажання допомагати іншим.
Хід заняття
Ігрова ситуація.
Психогімнастика
Моя посмішка весела
Моя посмішка чарівна
Ось, тримай і ти її,
Посміхайся і рости!
(діти стоять в колі, простягнувши долоньки, вихователь проходить і «дарує» свою посмішку передаючи в долоньки її, а потім всі дарують один одному повітряний поцілунок)
В. – Діти, а яка зараз пора року? ( зима)
- Узимку на нас чекає багато розваг. А чим же займаються звірі в лісі? А щоб про це дізнатися, я запросила до нас зайчика, але він чомусь не прийшов. Мабуть щось трапилось….я пропоную завітати до нього в гості. Тож вирушаємо в дорогу по чарівних кольорових доріжках.
2. Д\гра: « Збудуй доріжку»
( дівчатка викладають доріжки з червоних, довших стрічок, а хлопчики з синіх, коротких стрічок)
- скільки стрічок у дівчат, скільки у хлопчиків?
- у кого більше, у кого менша?
- чия доріжка довша, чому?
В. – Молодці, вирушаємо далі до лісу шукати зайчика.
( діти підходять до ялинки)
- А яку хатинку має зайчик? ( ялинка)
В. – Давайте поглянемо чи не там він. ( знаходять засмученого зайчика під ялинкою)
- Ой, зайчику, а чому ти такий засмучений і не прийшов до нас у гості?
Зайчик. – Зі мною трапилась біда. Хотів принести вам на гостинці морквинки, але вискочив вовчик із-за куща і налякав мене, і всі морквинки я розгубив по лісу. Дітки, допоможіть знайти!
В. – Ну що допоможемо?
3. Д\гра: «Знайди морквинки»
В. – А тепер давайте порахуємо, скільки ми зібрали морквинок?
Зайчик. Дякую, вам малята. А за те що ви мені допомогли, я пограюся з вами в ГРУ.
Фізкультхвилинка: « Зайченята»
Сірий зайчик сів і жде,
Спритно вушками пряде
Зимно зайчику стояти
Треба трішки пострибати,
Скік – скік, скік – скік
Треба трішки пострибати.
( на галявині з’являються ведмідь, лисичка, білочка і до них приєднався зайчик і всі вони засмучені)
В. – Ой поки ми з вами гралися, на галявині з’явилися ще звірята. Назвіть їх.
- А що у вас за біда трапилася?
Ведмедик: - Ми хочемо погратися в гру « Схованки», але не знаємо правил гри, допоможіть, будь ласка, діти.
Зайчик: - Допоможемо? ( діти: - так)
В: - Які в нас звірятка за розміром?
А які дерева?
Як ви вважаєте, хто може сховатися за най товщим деревом?
( ведмідь)
А хто може сховатися за найтоншим деревом? (білочка, зайчик)
А ведмідь може сховатися за ним?
А за якими деревами може сховатися зайчик? ( за всіма) – Чому?
В: - Отже, великі тваринки можуть ховатися за товстими деревами, а маленькі за всіма. Зрозуміли, звірятка, ідіть тепер і пограйте разом із зайчиком, а нам час повертатися. Але що це… до нас наближається хмаринка.
Хмаринка: - Ой, ой зараз не витримаю ( хмаринка лопнула і з неї посипався сніжок)
В: - Діти, погляньте нам хмаринка принесла сніжинки, візміть їх і покладіть на долоньки
Якої форми сніжинки?
Скільки їх, давайте порахуємо.
Вправа на дихання
В: - А тепер, пропоную з сніжинок зробити снігопад, подуйте легенько на свої сніжинки
Добре молодці, малята, а тепер пропоную сніжинками прикрасити нашу ялинку ( вішають сніжинки на ялинку), та час повертатися нам до садочку.
Один, два, три, чотири, п’ять
Час до садочку вирушать
Підсумок.
Діти, скажіть, будь ласка , кому ми допомогли в лісі?
А ви б хотіли погратися в гру « Схованки»?
А кого ми вдягли в шубку зі сніжинок?
-














