Мета: Формування елементарних математичних уявлень у дітей: поняття «один» та «багато», розрізнення кольорів, величин та геометричних фігур.
Компонент | Зміст |
|---|---|
Освітня лінія (за БКДО) | «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Гра дитини». |
Програмовий зміст | Навчальна: Вчити розрізняти кількість предметів: один і багато. Закріпити знання основних кольорів (червоний, жовтий, синій). Вправляти в порівнянні предметів за величиною (великий – маленький). Розвивальна: Розвивати сенсорне сприйняття, увагу, дрібну моторику та уміння діяти за вказівкою дорослого. Виховна: Виховувати доброзичливість, бажання допомагати та інтерес до гри. |
Обладнання | Іграшка-їжачок , один великий муляж яблука 🍎 та багато маленьких, кошик, 2-3 великі грибочки 🍄 і 2-3 маленькі (із застібками-липучками або ґудзиками), геометричні фігури (кола) різного кольору. |
Хід заняття
I. Організаційний момент (3 хв)
Сюрпризний момент:
Вихователь: «Тук-тук! Хто це до нас прийшов? Це Їжачок! Він приніс нам кошик, але він дуже засмучений, бо все в ньому переплуталося. Давайте допоможемо Їжачкові!»
Гра «Привітання»:
Діти вітаються з Їжачком, повторюючи за вихователем рухи (посміхаються, плескають у долоні, махають ручками).
II. Основна частина (12 хв)
1. Завдання «Яблучний урожай» (Один і багато)
Завдання: Сформувати уявлення про кількість «один» та «багато».
Вихователь показує великий муляж яблука: «Ось це одне велике яблучко. Воно для Їжачка.»
Дістає з кошика багато маленьких яблук: «А це – багато маленьких яблучок. Це для нас, діток, щоб пригостити.»
Дії дітей: Діти беруть по одному маленькому яблуку, а вихователь кладе багато яблук у кошик.
Питання: «Скільки яблук у тебе в руці? (Одне). Скільки яблук у кошику? (Багато).»
2. Дидактична гра «Кольорові кульки» (Колір та форма)
Завдання: Закріпити знання основних кольорів та форми кола.
На столі розкладені багато вирізаних кіл (червоних, синіх, жовтих).
Вихователь: «Подивіться, це кульки. Якої вони форми? (Круглої, як сонечко!)»
Дії дітей: «Знайдіть і покажіть мені одне червоне коло. А тепер знайдіть багато синіх кіл.» (Індивідуальна робота з кольором).
3. Гра «Великий та маленький грибочок» (Величина)
Завдання: Вчити порівнювати предмети за величиною.
Вихователь показує великий і маленький гриб: «Погляньте, який великий гриб! А цей? (Маленький).»
Дії дітей: Діти знаходять великі гриби та кладуть їх у велику кишеньку, а маленькі – у маленьку кишеньку (або прикріплюють на фланелеграф).
Вправа на дрібну моторику: Якщо дозволяє матеріал, попросити дітей відірвати/прикріпити грибочки за допомогою липучок або ґудзиків.
4. Рухлива гра «По стежці» (Орієнтування)
«Ми йдемо по доріжці, щоб віднести Їжачку гриби.»
«Тупаємо ніжками швидко! А тепер повільно!»
«Підняли ручки вгору! Присіли вниз!»
III. Підсумок заняття (3 хв)
Рефлексія «Ми допомогли Їжачку»:
Вихователь: «Які ви молодці! Ми навчили Їжачка, де один предмет, а де багато. Ми навчилися розрізняти великі та маленькі грибочки. Їжачок вам дуже дякує і каже: "До побачення!"»
Заохочення:
Їжачок «дарує» дітям маленькі наклейки-кружечки або цукерки за допомогу.