Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Творчість Тараса Шевченка - зразок літератури ХІХ ст

Українська література

Для кого: 9 Клас, 10 Клас

10.09.2019

346

0

0

Опис документу:
Тарас Шевченко відомий не тільки своїм поетичним доробком, але й великий успіх мав у мистецтві. Він виконав велику кількість мистецьких творів, які увійшли у скарбницю образотворчого мистецтва не тільки українського народу, але й російського та казахського народів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Творчість Тараса Шевченка - зразок літератури ХІХ ст.

Напевно, не існує такої людини в нашій країні, та й за межами України, яка хоча б раз не чула про нашого талановитого поета, художника, політичного діяча! Ця людина, завдяки своєму таланту змогла досягти великих висот та прославитися на весь світ! Для нашої країни Тарас Шевченко має неабияке значення!

Будучи людиною підневільною, з дитинства він відчував на собі гніт панів. Тому Тарас Григорович на своєму досвіді знає, яке це тяжке випробування. Шевченко робив все можливе, щоб страждання українців припинилося. У своїх творах поет не раз закликав людей покинути гнітюче ярмо, боротися за свою свободу . Яскравим прикладом були “Сон”, “Великий льох”, “І мертвим, і живим”, “Кавказ”. Ці та багато інших поезій сприяли формуванню національної свідомості і політичної активності широких народних мас. Завдяки творам Шевченка, які особливо були популярними серед активної молоді та інтелігенції, Російська імперія та її інтелігенція звернули увагу на Україну та почали зміцнювати зв’язки з інтелектуальним цвітом .

Деякі висміювали Тараса Григоровича за його “мужицьку мову”, проте це аж ніяк не похитнуло любов письменника до рідною мови. Шевченко продовжував писати та видавати твори українською мовою. Також Шевченко пропагував ідею єднання слов’янських народів. Ці сподівання він відтворив у своїй поемі “Єретик”.

Будучи учасником Кирило-Мефодіївського товариства обстоював необхідність поширення освіти в народних масах. Адже простий народ мало мав можливостей отримувати освіту. Члени товариства читали просвітницькі лекції, але все ж таки головною метою була незалежність України .

Проте, Тарас Шевченко відомий не тільки своїм поетичним доробком, але й великий успіх мав у мистецтві. Він виконав велику кількість мистецьких творів, які увійшли у скарбницю образотворчого мистецтва не тільки українського народу, але й російського та казахського народів.

Навіть за допомогою своїх малюнків , художник хотів звеличувати свою країну, прославляти її красу, змальовувати народний побут українців, зображувати величні пам’ятки України, він все хотів, щоб інші також захоплювались величчю та красою Батьківщини, щоб світ міг насолоджуватись та полюбити його країну так само, як наш поет. Натхненним своєю рідною землею, митець вирішив створити серію малюнків “Живописна Україна”.

На мою думку, Тарас Шевченко є великою, поважною постаттю, з якою завжди всі повинні брати приклад, адже таких талановитих людей зустрінеш не так часто як хотілось би. Незважаючи на всі приниження, заслання на довгі роки, вдалечині від Батьківщини, поет продовжував любити та плекати свою країну, рідну мову. Він завжди був патріотом своєї країни, не дивлячись ні на що! Нам всім потрібно брати приклад з цієї дивовижною людини . Яка була талановита у всьому, та не зазналась, через всі випробування залишався Людиною з великої літери!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.