Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Творчість Тараса Шевченка - візитна картка України

Українська література

Для кого: 10 Клас

10.09.2019

932

1

0

Опис документу:
Тарас Шевченко. Це ім'я стало «візитною карткою» України. І знають його в цілому світі. Небагато знайдеться видатних людей,письменників, пам'ятники якими були б встановленні майже на всіх континентах земної кулі! Про Тараса Шевченка згадували у своїх промовах три президента!
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Творчість Траса Шевченка

Тарас Шевченко. Це ім'я стало «візитною карткою» України. І знають його в цілому світі. Небагато знайдеться видатних людей,письменників, пам'ятники якими були б встановленні майже на всіх континентах земної кулі! Про Тараса Шевченка згадували у своїх промовах три президента!

В українському літературознавстві існує навіть окрема галузь шевченкознавство,написано тисячі наукових праць про творчість геніального поета. Шевченко не лише геніальний письменник,він ще й талановитий художник, гравер, високоосвіченна для свого часу людина, хоч походив із родини кріпаків. Шевченко міг би зробити собі кар'єру, стати багатою людиною, але чесне серце,віддане народові,не могло бути щасливим, коли поряд страждали нещасні. З поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури,поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне. До таких належить "Кобзар", книга яку народ українських поставив на першому місці серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.

Улюблений герой Шевченкових поезій -витязь народний,що виступає оборонником рідного краю, носієм народної правди і честі. "Кобзар" належить до найулюбніших кних усіх часів, він наскрізь напоений прагненням волі, передчуттям її неминучості. Поезії "Кобзаря" пронизані вірою в те, що людина ніколи не змириться з рабством ніколи не стане для неї за норму існування...

Кожен, хто з нас відкриває "Кобзаря", вживається в буйний світ його образів, сягає в його розпечені надра,відчуває, що книгу цю написала людина, яка воістину вистраждала свої відкриття, людина, яка по крутизнах життя піднеслась до вершин мудрості,на верхогір'я людського духу. Поетові з його творчих висот відкривались різні часи і народи. В "Кобзареві" мовби акумулювався духовний набуток поколінь, в ньому крізь людський біль, крізь індивідуальне раз у раз проступає вселюдське,біблейська далеч історії тут мудро гомонить із сьогоденням. "Кобзар" – книга невичерпна книга на віки. Нові прийдущі покоління знаходити в ній синтез народного і вселюдського досвіду, як ми знаходимо його у книгах древніх, що вік їхній вимірюється тисячоліттями.

Слово вічне,слово невмируще своєю правдою, невідцвітне художньою красою – це і є "Кобзар". Шевченко та його твори – це ідеал нашої української нації. Його не можна не любити. І його любими в ті часи, коли він жив, люблять і зараз. Він був джерелом турбот для людей, хто щиро любив його. Шевченко – поет у повному розумінні цього слова, своїми творами він полонив усіх, викликав у слухачів сльози ніжності й співчуття, прихиляв до себе старих і молодих, холодних і палких. Читаючи свої чудові твори, ставав чарівником, музичний голос переливав у серця слухачів глибокі почуття, що владно панували тоді над ним самим. Був обдарованих більше ніж талантом – генієм, і чутлива та добра душа його налаштовувала ліру на високе й святе – на любов до неньки України, до українського народу, до природи, до української нації,її культури. Він гордо ніс високу місію своїх творів, відчуваючи себе пророком нашого з вами світлого майбутнього.

Я, як і всі українці, певна, що ми читаємо великий і святий заповіт Тараса і ніколи не звернемо з дороги, що проложив для нашої нації наш поет. Бо Шевченко – це народ, і як народ, він вічно буде жити. Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в моєму серці. Його творчість для мене – це святиня, якою я пишаюсь і дорожу. Я сподіваюсь, що не тільки я, а й всі ми, нащадки поета, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили