Творчість Сергія Пантюка. Про Сергія Пантюка. Сергій Пантюк «Цар Перевертас», «Веселий крутисловик»

Опис документу:
Ознайомити учнів із творчістю Сергія Пантюка; удосконалювати навички читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Літературне читання,

Вчитель: Долгова

Ольга Володимирівна

Місце проведення 2 клас

Тема

Творчість Сергія Пантюка.

Про Сергія Пантюка. Сергій Пантюк «Цар Перевертас», «Веселий

крутисловик»

Мета

Ознайомити учнів із творчістю Сергія Пантюка; удосконалювати навички читання віршованих творів; збагачувати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення учнів.

Хід уроку

Організаційний момент Активне читання

Привітання

Вже дзвінок подав сигнал Працювати час настав. Спершу сядуть лиш дівчатка, А за ними і хлоп'ятка.

Будем дружно працювати

І знання всі здобувати!

1. Мовленнєва розминка

і. Гра «Дощик». Робота над скоромовкою

Діти читають хором:

  • Накрапає дощ (тихо);

  • Дощ сильнішає (голосніше);

  • Злива (голосно);

  • Дощ слабшає (тихіше);

  • Дощ припинився (читання припиняється). Заболіло горло в горили —

Бо горила багато говорила.

2. Читай чітко, весело!
— Гей, Федько! —

Питають люди, —

Чом заліз

У кропиву ти?

А тому, що

З дідусем

Ми на пасіку

Ідем.

Там такі кусючі бджоли —

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл

Боліло!

К. Дяченко

3. Робота над скоромовкою

Хмариноньки-хмаринки, Химерні, волохаті, Вмостились на хвилинку

У хлопчика на хаті.

4. Робота над чистомовкою

Ку-ку-ку, ку-ку-ку! Сидить пташка на сучку! Ки-ки-ки, ки-ки-ки! Посадили огірки!

Ко-ко-ко, ко-ко-ко! Люблю свіже молоко!

5. Гра «Продовжте чистомовку»

Учитель пропонує склад, а діти намагаються скласти чистомовку.

6. Гра «Зоряна година»

Завдання: з букв слова скласти слова. Хуртовина — хутро, рот, рута, хор, нора...

  1. Перевірка домашнього завдання

  1. Мотивація навчальної діяльності .Повідомлення теми і мети уроку V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Гра «Бджілки»

Самостійне напівголосне читання тексту про джмеля [с 79)

  • Які звуки та образи виникли у вашій уяві?

  • Який це звук — оксамитовий? Пригадайте, яка на дотик тканина оксамит. Цю ознаку перенесено на звук. Переносне значення слова оксамитовий — приємний, м'який.

Які з виділених слів допомогли вам побачити джмеля? Опишіть його.
Опрацювання вірша Сергія Пантюка «Цар Перевертає», «Веселий
крутисловик»

Робота над загадками.

Відгадайте загадки і дізнайтеся, які квіти вибрав джміль. Знайдіть їх на

малюнку.

Сергій Пантюк

ПАН ПЕРЕВЕРТАЄ

Коли удома все гаразд,

Приходить панЛеревертас —

І тільки поруч він з'являється,

Одразу все перевертається:

Жене до нірки кішку мишка,

Мене читає зранку книжка,

Блукає братик по оселі,

Збирає іграшки на стелі.

Змія летить, а птах повзе,

Горішок білочку гризе,

Руками я карбую крок

Батькам пора у дитсадок!

А якось літньої доби

Пішли збирати ми гриби,

Та вибіг пан Перевертає

І вже гриби збирають нас!

Такий він, пан Перевертає!

Якби щодня бував у нас,

То став би рідним і близьким,

Шкода, батьки не дружать з ним...

*Карбувати крокчітко, ритмічно йти, крокувати.

2) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання вірша учнями.

  • Поміркуйте, як треба читати вірш.

  • Спробуйте передати голосом, що маку стало соромно.

3) Виразне читання вірша учнями.
• Знайдіть у вірші риму.
Вправа «Крісло автора»

Закінчіть думку: «Батьки не дружать з паном Перевертасом тому...».

V. Підсумок уроку

Кому був присвячений сьогоднішній урок?

УІ.Домашнє завдання

Розглянути вдома з батьками збірку Т. Г. Шевченка «Кобзар».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!