Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Вчитель: Долгова
Ольга Володимирівна
Місце проведення, 2 клас
Тема
Творчість Олександра Олеся.
Про Олександра Олеся. Олександр Олесь «В небі жайворонки в'ються...»
Складання розповіді на тему «Світ очима пролісків»
Мета: дати учням уявлення про творчість Олександра Олеся; вчити правильно, свідомо, виразно читати віршовані твори; виробляти вміння обґрунтовувати свої міркування; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Активне читання - 3 хвилини
Настрій на роботу
Доброго здоров'я, діти, доброго дня!
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров'я, любі діти, в світі - головне,
А здоровий і веселий - щастя не мине!
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над скоромовкою
Біля баби баба сіла. Бубоніла з півгодини
Баба бабі бубоніла. Баба бабі про новини.
2. Робота над чистомовкою
Че-че-че — бабуся калачі пече.
Ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.
Па-па-па — розсипана крупа.
Пе-пе-пе — кошеня сліпе.
По-по-по — річка Лімпопо.
3. Слухайте, повторюйте, продовжуйте!
Со-со-со — сонце, сорока, сода,солома.
Са-са-са — сад, сапа, сарай, сачок.
Су-су-су — сум, сумка, сутінки, сушка.
Сі- сі-сі — сітка, сіль, сірка, сівалка.
Ш.Перевірка домашнього завдання
Учні виконують завдання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 59).
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні, ми почнемо ознайомлення з творчістю відомого українського поета Олександра Олеся.
Олександр Олесь — псевдонім відомого поета, казкаря, драматурга і перекладача Олександра Івановича Кандиби. Народився він 4 грудня 1878 р. на Сумщині. Батько майбутнього поета походив із чумаків, а мати — з кріпаків. Першою вчителькою хлопчика була мати. Вона в 4 роки навчила сина читати і писати, а в 9 років він написав свій перший вірш. Удома в них був «Кобзар», а поезії з нього хлопчик знав напам'ять. Олександра Олеся називають королем української поезії. 80 композиторів написали понад 200 музичних творів на слова цього митця.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота над загадкою
• Угорі тремтить сіренька цятка
І пісні співає голосні,
Та жаль, що тільки навесні.
Скажи скоріше, без відмовок,
Що за пташка?.. (Жайворонок).
—- Вірш, який ми будемо сьогодні читати, Олександр Олесь присвятив дивовижній пташці.
2. Виразне читання вірша вчителем (с. 60)
— Яка пора року описується у вірші?
3. Словникова робота
Довідкове бюро.
Мла — прозорі випари, рух яких ледве помітний у жаркий день;
Читання стовпчиків слів на одному диханні.
Грають дзвонять
в'ються заливаються
сміються щебечуть
виглядають полохливо
—Назвіть слова з м'якими приголосними звуками.
—Які букви позначають м'якість цих приголосних?
4. Робота в парах
Учні в парах читають одне одному вірш.
— З якою інтонацією читається вірш? (Радісно, піднесено, із захопленням.
Читання вірша учнями за строфами
Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
Прочитайте слова, якими поет описує спів жайворонка.
—З чим вітають жайворонки своїми піснями?
—Які квіти полохливо виглядають із землі?
Гра «Відшукай риму»
В'ються... (сміються); день... (пісень); співають... (вітають); впали... (сказали); у млі... (з землі); диво... (полохливо).
Гра «Рибки».
Самостійне мовчазне читання тексту Олеся Гончара
Яку особливість жайворонка описав Олесь Гончар?
Якими словами?
Виберіть з двох текстів про жайворонків слова за зразком: в'ют ваються, сміються... Запам'ятайте їх.
VI. Підсумок уроку
Вправа «Вільний мікрофон»
3 творчістю якого поета почали знайомитися на сьогоднішньому уроці?
Який твір поета читали?
Що нового дізналися на уроці?
УП. Домашнє завдання
Фізкультхвилинка через кожні 15 хвилин
:■.'*■
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»