Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Вчитель: Долгова
Ольга Володимирівна
Місце проведення 2 клас
Тема
Творчість Ліни Костенко.
Про Ліну Костенко. Ритм заметілі. Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля».
Вірш напам'ять (за вибором учнів)
Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезією Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнення; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
Організаційний момент
Мовленнєва розминка
1. Робота над скоромовкою
Віл везе важучій віз —
Вовну, вату, верболіз.
Вперся віл, і впало звоза
Вісім в'язок верболозу.
Ю. Кругляк
2. Додайте склад або букви., утворіть слова!
Очі — (ов)очі; парк — парк(етп);
рій — (об)рій; жир — жир(аф);
він — (д.з)він; доба — доба(вка);
міль — (дж)міль; крок — крок(одил);
кіл — (со)кіл; лимон — лимон(ад);
так — (лг')так; кит — кит(иця).
3. Читайте! Помічайте! Продовжте!
Рано — нора: мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.
III. Перевірка домашнього завдання
Конкурс на краще виразне читання вірша.
ІУ.Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
— Відгадайте загадку.
• Кружляє ніжний білий пух, Співають весело синички.
Міняє зайчик свій кожух. Ведмідь в барлозі вже дріма...
В діває лиска рукавички, Яка пора, скажіть?.. (Зима).
Які слова допомогли вам відгадати загадку?
Сьогодні ми прочитаємо вірші Ліни Костенко, які вона присвятила
чарівниці-зимі.
У. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Опрацювання вірша Л. Костенко «Баба Віхола»
1) Виразне читання вірша вчителем.
• Чи сподобався вам вірш? Хто його головна героїня?
2) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Вештатися — ходити сюди-туди, в різних напрямках, блукати, бродити де-небудь.
б) Читання стовпчиків слів «буксиром», в парах, скоромовкою.
Решето метальній
ситечко вешталась
порожньо добрії
Читання вірша учнями «ланцюжком».
Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
На чому приїхала баба Віхола? Що вона робила в селі?
Серед виділених у вірші слів знайдіть ті, які наповнюють описану
картину звуками, кольорами, рухом.
Прочитайте слова, якими поетеса описала віхолу як людину.
Поміркуйте, чому віхолу названо сивою. Як ви розумієте вислів на м
тальній мітлі приїхала?
• Простежте, як поетеса зображує грізний характер баби Віхоли й
водночас її добрі наміри.
5) Робота в парах.
• Вірш закінчується крапками. Спробуйте скласти його продовження,
Розкажіть, як відпочивала баба Віхола.
2. Опрацювання вірша Л. Костенко «Пряля»
1) Гра «Рибки». Читання вірша учнями мовчки.
• Чи здогадалися ви, про яку прялю йдеться?
2) Робота в парах.
• Підготуйтеся до читання вірша вголос: визначте, де треба роби
паузи — довшу (між реченнями) і коротшу (є середині речення на
місці тире
Які рядки прочитаєте з інтонацією перелічування?
3) Читання вірша учнями вголос.
Що відбувається, коли в прялі рветься нитка?
Що пряля вже встигла зробити?
Які картини викликають у вашій уяві слова: сніг іді-іде-іде, а вона
пряде й пряде; вже напряла хуртовин на шапки для верховин?
УІ.Підсумок уроку
Які вірші читали на уроці?
Хто їх автор?
VII .домашнє завдання
Вивчити один з віршів напам'ять
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»