Творчий проект "Шкатулка для прикрас із бобін від скотчу"

Опис документу:
Даний творчий проект "Шкатулка для прикрас із бобін від скотчу" допоможе вам дізнатися як перетворити у витвори мистецтва непотрібні на перший погляд речі, практично застосовувати та надавати естетичного вигляду використаним відходам. Також ви дізнаєтесь про красу з вторсировини, яку роблять у світі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ

Керівник гуртка «Початкове технічне моделювання»

Давиденко Наталія Владиславівна

ЗМІСТ

Введення

Основна частина

 1. Краса з вторсировини

 2. Що з непотрібного може виявитися потрібним

 3. Опис виробу

 4. Матеріали та інструменти

Практична частина

 1. Етапи проектування

 2. Конструкція

 3. Технологічна послідовність виготовлення виробу

Висновок

Мета проекту:

 • побутовим відходам – друге життя, захист екології!

 • перетворення у витвори мистецтва непотрібні на перший погляд речі;

 • вміння практично застосовувати та надавати естетичного вигляду використаним відходам;

 • формувати вміння планувати роботу з реалізації задуму, передбачати результат і досягати його, у разі потреби коригуючи початковий задум;

 • розвиток творчого таланту і фантазії;

 • придбання нових, більш глибоких знань.

Введення

Для створення різноманітних поробок зовсім необов’язково спеціально купувати якісь дорогі матеріали, адже багато чарівних, стильних і оригінальних речей можна зробити своїми руками із звичайної вторсировини, тобто, з того, що люди зазвичай викидають у відро для сміття.

Такі вироби з непридатного матеріалу вийдуть не тільки вигідними в економічному плані, адже вони будуть виготовлятися з підручних засобів, але і допоможуть вам розвинути свою уяву і фантазію.

У кожного є речі, які він давно вже не носить, а й викинути або віддати їх дуже шкода. Кухня заставлена різними баночками, лежать невикористані журнали і книги. Але ж життя старих речей на цьому не закінчується. Які прекрасні вироби зі старих речей можна зробити!

Основна частина

 1. Краса з вторсировини.

В Україні технології переробки побутових і промислових відходів тільки освоюються або, у кращому випадку, використовуються в промисловому виробництві. У світі такі відходи і вторсировина давно стали об'єктом уваги дизайнерів, що роблять з них красиві і, головне, функціональні речі. Правда, дорогі...

Голландський дизайнер Тейо Ремі ще на початку 1990-х створив крісло Rug Chair (дослівно: крісло, що стягнуте ременями) зі старого одягу, складеного стопочкою і перев'язаного стрічками. Тоді ж дизайнер створив і незвичайний "комод": узяв 20 шухляд від старих комодів і тумбочок, зробив для них нові персональні оболонки і скріпив ременями в новий єдиний предмет меблів.

Пізніше Тейо Ремі разом з колегою Рене Веенхуізеном створили веселенький килим зі старих ковдр під назвою "Випадковий килим". А от Coca Cola навесні минулого року в Італії представила стільці, що робляться з перероблених пляшок від коли - як пластикових, так і бляшаних. На виробництво кожного стільця йде по 111 пляшок або банок.

Уже стало звичкою, що своє життя авто закінчують на розбиранні або базі металобрухту. А от на Заході друге життя одержують несподівані деталі.

Наприклад, у Каліфорнії архітектори переробили будинок під офіс компанії, пов'язаної з автобізнесом. Лобове скло тут використали як козирки над дверима, а також як огорожу всередині будинку, один паркан у дворі зробили з дверей авто, а інший прикрасили дорожніми знаками.

А от у Бельгії заповзятливі дизайнери після заміни старих світлофорів на більш сучасні взялися просувати кольорове скло як... тарілки.

Брати-дизайнери зі Швейцарії Маркус і Даніель Фрейтаг із середини 90-х роблять сумки зі... старого кольорового брезенту для хур, ременів і подушок безпеки та велошин.

Сімейна компанія Freitag купує в АТП по всьому світу вторсировину і шиє 40 видів сумок, гаманців і чохлів (у тому числі для iPhone і iPad) і продає у 300 магазинах в усьому світі.

Як і будь-які екотовари сумки Freitag дорогі: гаманець обійдеться в 45-140 швейцарських франків (370-1150 гривень), чохол для iPhone - 60 франків (500 гривень).

А от американська компанія Escama Studio робить сумки й аксесуари з... ключів-кілець від бляшаних банок для напоїв. Матеріал для сумок закуповують на базах вторсировини. Ключі від банок сортуються, миються, шліфуються і потім уже за спеціальною технологією зшиваються в готовий виріб. Ціни теж кусаються: брошка або кольє 30-40 доларів, невелика сумка 90-110 доларів, сумка з довгими ручками - 250 доларів.

 1. Що з непотрібного може виявитися потрібним?

Отже, що ж потрібно складувати і з якого саме вторсировини дійсно можна створити цілі арт-об’єкти своїми руками?

В сучасному мистецтві існує окремий напрям або течія, в якому працює чимало художників та інших майстрів, які обирають в якості матеріалів для своїх виробів підручні засоби. А називається воно dump art.

Як правило, мова йде про неорганічні побутові відходи:

 • пластик (пластикові пляшки, кришечки, тарілки, склянки, виделки і ложки одноразового використання тощо) - цей матеріал підходить для створення чого завгодно;

 • папір (старі газети, журнали, просто обривки, картон і картонні рулони);

 • залишки тканини (дуже цікаві вироби вийдуть з клаптиків старих джинсів);

 • метал (будь-який, від бляшаних консервних банок, а також згодяться і алюмінієві відкривачки після газованої води);

 • старі або зіпсовані компакт-диски;

 • трубочки для коктейлю;

 • перегорілі лампочки;

 • непотрібні пляшки, стакани і келихи (у хід можуть піти навіть надбиті або з тріщинами).

Це далеко не весь перелік підручних засобів, які підходять для створення шедеврів своїми руками. Варто просто озирнутися навколо себе. Можливо, потрібний матеріал для створення вашого унікального виробу з непотрібних речей знаходиться прямо у вас перед очима.

 1. Опис виробу

Ми вирішили із відходів зробити скриньку – незамінну річ для кожної дівчинки. Трохи фантазії – і красиву, зручну, ексклюзивну скриньку можна зробити самостійно. Звичайно, вона буде відрізнятися від того, що пропонують в магазинах, але цілком зможе конкурувати з ними і зайняти гідне місце на вашому столику.

Одним з найпростіших варіантів є перетворення на перший погляд непотрібних речей, таких як бобіни від скотчу. Кругла бобіна, що залишилася від використаного скотчу – найцінніший матеріал для рукодільниці!

Отже, наш виріб зроблений з таких відходів: бобіни від скотчу, залишки картону та паперу. Для оздоблення скриньки було використано стрічку, мереживо та пластикові квіти.

 1. Матеріали та інструменти

Матеріали:

  • бобіна від широкого скотчу;

  • бобіна від вузького двохстороннього скотчу;

  • картон білий;

  • дизайнерський картон;

  • бархатний папір;

  • атласна стрічка;

  • мереживо;

  • пластикові квіти;

  • клей-гель з блискітками;

  • клей ПВА та клей пістолет.

Інструменти:

  • ножиці;

  • олівець.

Практична частина

 1. Етапи проектування

Підбір матеріалу;

Вибір технічних рішень;

Виготовлення деталей майбутньої роботи;

Складання підготовлених деталей;

Оформлення та оздоблення виробу.

 1. Конструкція

Дно скриньки – 1 деталь;

Кришечка скриньки – 1 деталь.

 1. Технологічна послідовність виготовлення виробу

Виготовлення нашого виробу здійснювалось в такій послідовності:

- виготовлення дна для скриньки та для кришки;

- обклеювання середини бобіни від скотчу дизайнерським картоном;

- приклеювання дна до бобіни;

- виготовлення механізму для відкривання кришки – прямокутник з картону;

- обклеювання основи скриньки атласною стрічкою та мереживом;

- виготовлення з бархатного паперу два кола (для середини скриньки та верхівки кришки);

- декорування скриньки квітами.

Майстер-клас по виготовленні скриньки

Малюємо на товстому картоні 2 кола за допомогою бобіни від скотчу. Обидва рази обвести треба зовнішню сторону. Перше коло – це майбутнє дно скриньки, друге – для кришки.

Робимо з кіл – сонечко. Вирізаємо прямокутнички по колу та загинаємо їх. Прямокутники мастим клеєм та приклеюємо наше дно до бобін від скотчу.

Із дизайнерського картону робимо дві довгі смужки, за розміром внутрішньої окружності бобіни та обклеюємо їх всередині.

З картону відрізаємо невеличкий прямокутник – механізм для відкривання кришки та приклеюємо його.

Обклеюємо нашу основу скриньки атласною стрічкою. На низ та верх скриньки приклеюємо мереживо.

На бархатному папері робимо два кола, одне – дно скриньки, друге – верх кришечки.

З зеленого паперу вирізаємо листочки для квітів та приклеюємо їх на кришку. Приклеюємо пластикові квіти. Серединку квітів зробимо за допомогою клею-гелю с блискітками.

Висновок

Отже, ми дійшли до висновку, що побутовим відходам можна надати друге життя, створивши з них гарні і корисні речі, і таким чином не лише прикрасили свій дім, а й зберегти планету. Вироби із сміття своїми руками – це творчість, яка не тільки захоплює, але і просуває масу корисних ідей за чистоту, переробку відходів, виховує і творчо орієнтує підростаюче покоління.

В результаті нашої роботи у нас вийшла дуже оригінальна скринька зроблена власними руками, яка може стати прекрасною упаковкою для невеликого подарунка або відмінним способом зберігання прикрас, флешки або інших дрібних предметів в своєму будинку.

Отже, перед тим як викидати непотрібні речі, ще раз гарно подумайте про екологію нашої країни, проявіть фантазію та зробіть щось оригінальне своїми руками!

Література

1. Дороти Вуд. Украшения для дома / Вуд Дороти. – Харьков : Книжный клуб, 2008. – 96 с.

2. Энциклопедия рукоделия / [редактор: С.С. Скляр]. – Харьков : Книжный клуб, 2008. – 424 с.

3. Мережа Інтернет.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
9
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!