Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Платна розробка

Творчість Т. Г. Шевченка. Контрольна робота з української літератури №5 (9 клас). Тест (Word)

Вміст матеріалу: показано 4 з 6 сторінок

zip
ТГШ 9.zip
46,2 Кб
odt
35,2 Кб
odt
14,2 Кб

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Контрольна робота з української літератури №5 (9 клас).
Творчість Т. Г. Шевченка.

ТЕСТ після вивчення тем:

Життя і творчість Тараса Шевченка – геніального поета, мислителя, пророка національного відродження в Україні. Рання творчість Т. Шевченка. Твори баладного та елегійного жанрів “Причинна”, “Думи мої...”
“Іван Підкова”, “Тарасова ніч”, “Гайдамаки”
– твори історичної тематики.
Вісь неперервності історичного часу в посланні “До Основ’яненка”
Національна проблематика періоду “Трьох літ”. Поема (“комедія”) “Сон” (“У всякого своя доля..”) і тогочасна суспільно-політична дійсність. Композиційний прийом “сну” у творі. Протистояння імперського режиму і вільнодумної, національно свідомої особистості в поемі Т. Шевченка “Сон”. Сатиричний характер поеми, ритмомелодика.
Пристрасний відгук на загарбницьку імперську політику в поемі Т. Шевченка “Кавказ”. Тема національно-визвольної боротьби, ідея.

Викриття конформізму значної частини української еліти в посланні Т. Шевченка “І мертвим, і живим, і ненарожденним...” Тема “землячків” у посланні, настроєві інтонації твору.

Вічна тема матері й сина у творах Т. Шевченка “Катерина”, “Наймичка”, “У нашім раї на землі...” Різні типи втілення теми жіночої долі у творах. Трагедія жінки-матері, боротьба за своє материнство, жорстокість народної моралі у творах, наскрізний ліризм.
Лірика Т. Шевченка періоду арешту, заслання і після повернення з нього. Мотиви поезії “Доля” (1958).
Риси автобіографізму в образі ліричного героя поезії “Росли укупочці, зросли...” Ностальгія за ідилією родинного життя. Ритмомелодика вірша “Доля”.
Біблія в житті Т. Шевченка. Світле пророцтво поета в переспіві “Ісаія. Глава 35”
Світова велич Т. Шевченка. Вплив поета на літератури інших народів.

ТЛ: гротеск, контраст, умовність, ліричний герой, лірична медитація, сатира, послання, псалом, молитва.
( О.Авраменка. «Українська література» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів .- с.192 - 244).
Тест можна використовувати для підготовки до ЗНО

Тест допоможе перевірити, як діти орієнтуються у теорії літератури, чи засвоїли риси романтизму і реалізму у творах Т. Г. Шевченка, можуть віднаходити їх у текстах; з'ясувати, як учні орієнтуються за текстами вивчених творів та визначають художні засоби.

Тестова контрольна робота складається із 28 завдань, більшість - із вибором однієї правильної відповіді , вибором кількох правильних відповідей (2 питання) та на встановлення відповідності(6 завдання).
Є питання закритого і відкритого типу із полем для вводу відповіді.

На обкладинці тесту використано портрет письменника, взятий з інтернету
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії (https://uk.wikipedia.org/wiki)

Зверніть увагу: тестові питання із вибором однієї правильної відповіді оцінюються у 1 бал, а на встановлення відповідності - 3, 4 або 5 (у залежності від того, скільки у завданні може утворитися правильних відповідностей), питання, що мають кілька варіантів відповіді - теж оцінюються у 2-3 бали (у залежності від кількості правильних відповідей) тому у результаті за 28 завдань максимум можна набрати 68 бал, які переводяться у 12-бальну шкалу шляхом поділу отриманого балу на 5,7

Зразки тестових питань:

0300pvjk-4b22-563x472.png

0300pvjv-b795-560x389.png0300pvjx-7b67-547x270.png

Ключ до тесту додається!

Із подібних запитань згенеровано тести (у бібліотеці тестів)
Контрольна робота з української літератури №5 (9 клас). Творчість Т. Г. Шевченка. 9 клас / 11 клас / ЗНО. ТЕСТ

https://vseosvita.ua/test/kontrolna-robota-z-ukrainskoi-literatury-5-9-klas-tvorchist-t-h-shevchenka-9-klas-11-klas-zno-test-591790.html

Після покупки цей матеріал відразу стане доступним для використання повною мірою. Запитів на доступ не потрібно відправляти. Всі придбані матеріали зберігаються в кабінеті покупок.

Нещодавно завантажили
Рекомендуємо