Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Дислексія: як подолати труднощі та підвищити успішність в навчанні
»
Взяти участь Всі події

Творча робота .Твір-есе "Лягла зима..."

Українська мова

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас

10.01.2020

1227

4

0

Опис документу:
Есе "Лягла зима..." створено як зразок для уроків розвитку мовлення з вивчення тем, що потребують написання такого виду творчої роботи як есе. Адже дітям не одразу зрозуміло, що есе-це, швидше за все, політ думки, оригінальність тощо.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Лягла зима. Завіяло дороги (до 1с.)

Зима дарує багато краси та веселощів, перетворює все навкруги у щось неймовірно казкове.

В останні кілька років зими в нашому краї були теплими й малосніжними. Але цього разу природа, мабуть, вирішила надолужити згаяне. Зима лягла на землю саме першого грудня рясними снігопадами та легким морозцем під супровід яскравого сонечка. Дерева, що вже давно скинули своє листя, занурилися в глибокий сон. Та тривало це всього дві доби. Такі зміни в природі стривожили птахів, налякали гамірливу дітвору.

  • Невже зима знову буде зрадливою?

Аж раптом замело, завіяло, захурделило. Сипонуло колючим снігом, дихнуло непривітним зловісним холодом. Вулиці вкрилися білосніжною ковдрою, якій країв не видно. Важко стало йти стежками, але так приємно й цікаво поскрипує блискучий пухкий сніжок. За кожним поворотом чекаєш знайти крижаний замок, у якому живе чарівниця – хуртовина, кожне дерево – зачарований велетень. Як утриматися від бажання доторкнутися до таємничого дива зими?

Та ось погляд зупиняється на оселях. Вони дихають, живуть, усміхаються. Із димарів стрімко й весело здіймаються в ясну морозну височінь стовпи сизого диму. З тим димом вириваються на волю найрізноманітніші запахи – тут млинців, а он там – пирогів… Все це наповнює відчуттям спокою, затишку, гармонії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.