Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Твоє життя - твій вибір

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CS083771
За публікацію цієї методичної розробки Ананко Марина Сергіївна отримав(ла) свідоцтво №CS083771
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Твоє життя –

твій вибір

Сценарій проведення

виховної години

підготувала та провела

соціальний педагог,

вчитель української мови

та літератури

Токарівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Ананко М. С.

МЕТА: формування активного усвідомлення учнями широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції в їх реалізації; навчити учасників визначати власні духовні цінності та вплив духовних цінностей на життя; виховувати почуття людської гідності, бажання духовно вдосконалюватися.
ОБЛАДНАННЯ: невелика свічка, яка б символізувала життя, білі папірці, які б символізували гроші (за кількістю дітей), запис пісні Ю. Воронюка «Вибір є у кожній долі», презентація «Цінність людського життя», фон на притчу.

Хід заняття

І. Вступне слово (3 хв)

- Доброго дня, діти. Вітаю вас на виховній годині. Розпочати її я хочу на приємній ноті, піснею Ю. Воронюка. Прослухайте уважно пісню, назвіть ключові слова, а потім спробуйте сформулювати тему нашої виховної години.

(Звучить пісня Ю. Воронюка «Вибір є у кожній долі…»  з  відеосупроводом)

- Отже, які ключові слова пісні? (« життя», «вибір»).

-  Спробуйте, будь ласка,сформулювати тему нашої виховної години.

Учні: «Твоє життя – твій вибір».

- Любі друзі! Сьогодні на нашій годині спілкування ми поговоримо про наше з вами життя, наші здібності та можливості й вибір, який нам доводиться робити в житті.

Життя ... Воно прекрасне. І творить його людина. Але життя прожити – не поле перейти. Щасливий той, хто лічить зорі в небі. Щасливий тому, що має свою зорю, яка світить йому все життя.

Хочеться згадати відомі слова В.Маяковського” ...Прислухайтесь, якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно”. Та, справді потрібно. Піднесіть будь ласка руку, хто ніколи не бачив зоряного неба?

Таких серед нас немає. І, мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не любила дивитися в зоряне небо. Існує повір’я, що коли народжується людина, у небі спалахує зірка. Також, вдивляючись у високе зоряне небо, ви, можливо, намагаєтесь відшукати там себе, інколи, навіть, не усвідомлюючи, що зі своїм народженням кожен отримує безцінний дар – життя.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Вправа „Символ життя” (Звучить музика)

(Запалюють свічку, яку передають з рук в руки з коментарем)

  • Уявіть, що ця запалена свічка – наше життя. Потримайте її в своїх руках, передайте тому, хто поруч з вами. Проаналізуйте свої відчуття.

Запитання для обговорення:

  • Що ви відчули, коли тримали свічку в своїх руках?

  • Чи хотілося вам її віддати?

  • Чи виникав страх, що свічка згасне?

Висновок: Коли свічка знаходилася у вас в руках, лише ви вирішували, вона горітиме, чи згасне. Так само вирішувати тільки вам, яким буде ваше життя.”

2. Притча про те, як обставини змінюють людей

(На фоні ліричної мелодії)

Одного разу до батька прийшла дочка, молода жінка, і з сумом сказала:

- Тато, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил ... Як справлятися з усім цим?

Батько відповів:

- Давай я тобі покажу.

Він поставив на плиту 3 каструлі з водою і приніс моркву, яйце і каву. Опустив кожен інгредієнт в окрему каструлю. Через кілька хвилин вимкнув плиту і запитав дочку:

- Що стало з ними?

- Ну морква і яйце зварилися, а кава розчинилася, - відповіла дівчина.

- Правильно, - сказав батько, - але якщо ми подивимося глибше, то виявиться, що морква, яка була твердою, після окропу стала м'якою і податливою. Яйце, яке раніше було крихким і рідким, стало твердим. Зовні вони залишилися такими ж, але внутрішньо змінилися під впливом однакового ворожого середовища - окропу. Те ж відбувається і з людьми: сильні зовні люди можутьрозклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють ...

- А як же кава? - здивовано запитала дочка.

- О, кава – це найцікавіше. Вона повністю розчинилася в агрессивному середовищі і змінила її – перетворивши окріп в чудовий ароматний напій. Є люди, яких не можуть змінити обставини, - вони самі змінюють їх і перетворюють на щось нове, отримуючи для себе користь і знання з обставин. Ким стати у важкій ситуації - вибір кожного.

Висновок: не дозволяйте обставинам змінити своє життя, тільки від вас залежить ваш вибір.

3. Вправа «Як розпорядитися своїм життям?»

Пояснюю правила гри та роздаю кожному учню 10 жетонів, на кожному з них треба написати своє прізвище.

  • Ці жетони будуть уособлювати вас і гратимуть роль символічних грошей, тобто засобу, за який можна купити певний товар.  Через хвилину перед кожним із вас постане вибір «витрачати» чи «зберігати» свої гроші. На продаж будуть виставлені різноманітні «товари» попарно. Правила гри не дозволяють придбати обидва товари, тільки щось одне, або нічого.

Примітка: Усі покупки можна робити лише тоді, коли «товари» пропонуються на продаж. Не можна повертатися до попередньої пари, якщо на продаж уже виставлено наступну пару.

Вчитель зачитує пари товарів , а учасники, які бажають придбати певний «товар», записують його назву на такій кількості жетонів, яку вказав соціальний педагог. Наприклад, «Квартира»- записуємо слово «квартира» на 1-му жетоні, «здорова сім я »- на 3-х , оскільки за умовою гри, ціна «квартири»-1 папірець, а ціна «здорової сім ї » -3 папірці.

Як розпорядитися своїм життям

1Варіант А

Варіант Б

Чудова квартира або будинок

(1 жетон)

Новий автомобіль

(1 жетон)

2Варіант А

Варіант Б

Оплачена поїздка до будь-якої країни світу разом з другом

(2 жетони)

Чисте навколишнє середовище

(2 жетони)

3Варіант А

Варіант Б

Стати найпопулярнішим серед своїх товаришів на 2 роки

(1 жетон)

Мати одного друга

(2 жетони)

4Варіант А

Варіант Б

Престижний університет для доньки чи сина

(2 жетони)

Заснувати прибуткову фірму

(2 жетони)

5Варіант А

Варіант Б

Мати здорову сім’ю

(3 жетони)

Здобути всесвітню славу

(3 жетони)

Після того, як усі учасники зробили свій вибір, оголосіть, що тим, хто вибрав «щасливу сім ю» , повертають 2 папірці, як винагороду.

6Варіант А

Варіант Б

Можливість змінити якусь рису зовнішності

(1 жетони)

Відчуття задоволення протягом усього життя

(2 жетони)

7Варіант А

Варіант Б

5 років безмежної фізичної насолоди (2 жетони)

Любов та повага людей, що є для тебе найдорожчими(2 жетони)

Ті, хто обрав 5 років насолоди, повинні додатково сплатити 1 папірець(за певні речі ми маємо платити більше, ніж здається спочатку).

8Варіант А

Варіант Б

Чиста совість

(2 жетони)

Здатність досягти успіху у тій сфері, де найбільше цього прагнеш

(2 жетони)

9Варіант А

Варіант Б

Створити диво для того, кого любиш

(2 жетони)

Можливість заново прожити одну подію власного життя

(2 жетони)

10Варіант А

Варіант Б

Сім додаткових років життя

(3 жетони)

Безболісна смерть, коли настане час

(3 жетони)

Запитання для обговорення:

  1. Яка покупка подобається вам найбільше? Чому?

  2. Чи шкодуєте ви про те, що не зробили якусь покупку? Чому?

  3. Чому ви навчилися, виконуючи цю вправу?

  4. Чи хотілося б вам поміняти деякі правила гри?

Висновок: Правила гри можна змінити, але життя – це не гра. Не можна повторити вже зроблений вибір чи скасувати прийняте рішення. Не можна охопити абсолютно все чи скористатися кожною можливістю. Не можна передбачити, які можливості будуть у вас через тиждень або рік. Вам завжди бракуватиме часу, варіантів вибору, грошей, можливостей. Ви повинні будете платити за кожен свій вибір у житті – і часто ця плата буде перевищувати ваші сподівання.

Ах…Если б только знать, какой у жизни срок,

и как суметь судьбу свою исправить…

Вернуться в прошлое хотя б один разок…

и по местам как надо все расставить…

  1. Притча «Цінність щастя»

(На фоні ліричної мелодії)

Один бізнесмен накопичив великий капітал, який складав 3 мільйони євро. Він вирішив, що візьме собі рік відпустки, щоб удосталь відпочити і отримати задоволення від життя, стати щасливим. Але не встиг і прийняти цього рішення, як його відвідав Янгол Смерті. Бізнесмен дуже злякався, вирішив якось умовити Янгола Смерті продати йому трохи щастя.

-Продай мені три тижні життя, і я віддам тобі третину свого капіталу, мільйон євро,-запропонував бізнесмен. Але Янгол Смерті відмовив йому.

-Гаразд, залиш мені два тижні мого життя. Я віддам тобі 2/3 своїх грошей, це два мільйони євро.

Янгол відмовив.

-Гаразд, продай мені тільки один день, щоб я зміг насолодитися красою цієї землі, обійняти дружину, дітей, яких дуже давно не бачив.

Янгол відмовив.

-Я віддам тобі все, що маю, три мільйони євро.

Янгол знову відмовив.

Тоді чоловік запитав, чи може Янгол Смерті дати йому кілька хвилин, щоб він написав прощального листа? Янгол погодився. Чоловік написав: «Будьте щасливими кожну мить свого життя. Не зміг купити навіть години щастя за три мільйони євро. Повірте, що все, що вас зараз оточує, справді має цінність-це і є щастя.»

Обговорення притчі.

5. Читання вірша

Ты скажешь: эта жизнь – одно мгновенье,

Ее цени, в ней черпай вдохновенье.

Как проведешь ее, так и пройдет,

Не забывай: она – твое творенье. (Омар Хайям)

6. Перегляд презентації «Цінність людського життя»

ІІІ. Підсумок

Пошук сенсу життя, свого місця в ньому – дуже складна робота. І я сподіваюся , що ви зробите правильний вибір.

Рефлексія

- Що найбільше сподобалося?

- Які емоції переживали?

- Над чим замислились?

Пісня «Дорогою добра»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
формування активного усвідомлення учнями широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції в їх реалізації; навчити учасників визначати власні духовні цінності
  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    3401
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    CS083771
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CS083771
За публікацію цієї методичної розробки Ананко Марина Сергіївна отримав(ла) свідоцтво №CS083771
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти