Матеріал:

Твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі

doc
29.11.2021
499 9
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Урок української мови в 9 класі

Тема. Твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі

Мета: удосконалювати творчі здібності школярів формулювати проблеми, що хвилюють сучасну молодь, критично оцінювати факти навколишньої дійсності; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний аналіз тексту публіцистичного стилю на суспільну тему, сприймати і розуміти його, письмово створювати власні твори в публіцистичному стилі на суспільні теми; виховувати активну громадянську позицію.

Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь.

Обладнання: підручник, словники, навчальні посібники, пам’ятка.

Форми, прийоми і методи роботи: «Створюємо настрій», «Мікрофон», змістовно-стилістичний аналіз тексту, робота з пам’яткою, самостійна робота, «Незакінчене речення».

Зміст уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Мотиваційний етап

1. «Створюємо настрій»

– Я бажаю…

ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

ІV. Опрацювання навчального матеріалу

  1. «Мікрофон»

– Що таке суспільство?

– Чим вимірюється матеріальний і духовний розвиток суспільства?

– Що таке духовна культура?

– Які особливості публіцистичного стилю, його підстилів?

– Яким із підстилів треба скористатися для написання твору? Чому?

Матеріал для вчителя

У публіцистичному стилі виділяють кілька підстилів, кожен з яких вирізняється жанровими й мовними особливостями:

стиль засобів масової інформації (газет, журналів, радіо, телебачення);

художньо-публіцистичний стиль (памфлети, фейлетони, нариси, есе (короткі нариси вишуканої форми));

науково-публіцистичний стиль (літературно-критичні статті, огляди тощо)

2. Колективна робота з текстом (вправа 2 ст. 56).

3. Слово вчителя про особливості напи­сання контрольного твору.

Поради щодо написання твору-роздуму:

· дотримуйтеся будови тексту-роздуму (теза, аргументи, висновок);

· чітко викладіть тезу, яку треба довести;

· в основній частині наведіть два-три переконливі докази, які найкраще аргументуватимуть ваші міркування (приклади з художньої літератури, історичні факти, випадки з життя);

· наводячи приклади з літератури, не переказуйте зміст художніх творів, не давайте повну характеристику образів;

· сформулюйте висновок, який випливає з аргументів;

· пишіть конкретно, уникайте розгорнутого викладу міркувань, не підкріплених фактичним матеріалом;

· уживайте граматичні конструкції, слова, речення, у написанні яких ви впевнені;

· пишіть чітко й розбірливо;

· пригадайте особливості публіцистичного стилю і виберіть жанр. Це, ймовірно, буде газетна або журнальна стаття.

4. Оголошення тем творів

1. Душа болить за рідну Україну.

2. Що нам потрібно відроджувати?

3. На тернистих шляхах нації.

4. У чому полягає сенс життя?

5. Суспільство, в якому я хочу жити.

* З’ясування значення бажаних для тексту твору слів, що містяться в пасивному словнику учнів.

* Визначення головної думки майбутнього твору.

5. Колективна робота з пам’яткою

«Як складати твори на суспільну тему в публіцистичному стилі»

1.Продумати послідовність викладу думок, скласти план.

2.У вступі сформулювати тезу, яку треба довести в основній частині.

3.Обґрунтовуючи твердження, використовувати переконливі аргументи й докази, наводити приклади.

4.Висловити власне ставлення до порушеної в творі проблеми.

5.Свої міркування ілюструвати крилатими висловами, прислів′ями та приказками морально-етичної тематики.

6.Використовувати слова і сполучення слів, що пов′язують тезу й аргументи, аргументи й висновок: тому що, оскільки, тому, відтак, таким чином, отже.

7.Завершити висновком у вигляді побажання, заклику, звернення чи поради.

8.Дотримуватися вимог публіцистичного стилю(доречно вживати питальні й окличні речення, вставні конструкції, звертання, багатозначні й експресивно-емоційні слова.

V. САМОСТІЙНА РОБОТА УЧНІВ НАД ТВОРОМ

1. Підготовка чорнового варіанту твору.

2. Редагування виконаної роботи.

3. Переписування учнями твору начисто.

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

  1. «Незакінчене речення»

  • Мені було складно у…

  • Найліпше вдавалися…

  • Треба попрацювати над…

VІІ. Домашнє завдання

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

0.
doc
67,6 Кб
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Твір-роздум у публіцистичному стилі

zip
Твір-роздум у публіцистичному стилі

216

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

33 грн

Презентація "Твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі", 9 клас

pptx
Презентація "Твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі", 9 клас

8880

Аватар профіля Легенька Тетяна
Українська мова
9 клас

40 грн

Презентація "РМ № 14. Усний твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі"

pptx
Презентація "РМ № 14. Усний твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі"

151

Аватар профіля Методична скарбниця педагогічних ідей
Українська мова
9 клас

30 грн

Презентація "РМ №9. Усний твір-роздум у публіцистичному стилі на суспільну тему"

pptx
Презентація "РМ №9. Усний твір-роздум у публіцистичному стилі на суспільну тему"

240

Аватар профіля Методична скарбниця педагогічних ідей
Українська мова
9 клас

30 грн

Презентація "РМ № 15. Письмовий твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі"

pptx
Презентація "РМ № 15. Письмовий твір-роздум на суспільну тему в публіцистичному стилі"

179

Аватар профіля Методична скарбниця педагогічних ідей
Українська мова
9 клас

30 грн

РМ Контрольний усний твір-роздум у публіцистичному стилі мовлення на суспільну тему

pptx
РМ Контрольний усний твір-роздум у публіцистичному стилі мовлення на суспільну тему

259

Аватар профіля Шкарадюк Тетяна Василівна
Українська мова
9—10 клас

33 грн
