і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

ТВІР – РОЗДУМ «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Твір – роздум «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ»

               Любіть Україну у сні й наяву

                                                             Вишневу свою Україну,

                                                              Красу її вічно живу і нову

                                                             І мову її солов´їну.

 

         Україна… В одному  вже  тільки слові звучить ціла музика краси і величі. Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки… Україна – це розкішний вінок з рути та  барвінку, що над ним світять яскраві золоті зорі.

         Ми – українці! І пишаємося цим не дивлячись на всі негаразди та непорозуміння. Ми живемо в Україні і любимо її гарну співочу мову, її прекрасних людей, її пишну природу. Наша  країна красива і щедра. Кожен знає, що немає нічого милішого за рідну землю, то навіщо цуратися свого коріння, своєї історії. В наших силах зробити так, щоб ймення «українець» гордо звучало по всьому світі, щоб кожен міг пишатися тим, що народився саме  в цій державі – сильній незалежній, де панує закон, мир і злагода.

         А яка прекрасна, милозвучна, поетична наша мова – одна з найдивовижніших мов у світі. Дивуєшся її дорогоцінності, в ній що не звук, то подарунок. Як говорив В.Сухомлинський: «Той, хто не знає рідної материнської мови або цурається її, сам засуджує себе на злиденність душі». Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. « Коли зникає народна мова – народу більше немає», - говорив К.Ушинський. І наше з вами завдання зберегти цей безцінний скарб для наступних поколінь, щоб наші діти і внуки не забували мову Котляревського, Шевченка, Франка.

         Та не можна не згадати перлину українського фольклору – народну пісню. Хто не був зачарований нею, хто не згадує її як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність. Який митець не був натхнений її багатющими мелодіями, безмежною широтою і красою її образів, чарівною силою, що викликає в душі людській найскладніші, найтонші, найглибші  асоціації, почуття і прагнення всього що є кращого в людині, що підносить її до вершин людської цінності, до творчості. Кажуть , що українець співає цілий рік і цілий вік. Так, мабуть, від Бога нам дано. Нація збереглася, безперечно, завдяки тому  півмільйонному пісенному вінку, котрим була заквітчана Україна, єдина держава в світі, що має таку безцінну пісенну спадщину. На щастя, добрі, щирі, талановиті люди  не перевелися серед нас. Повірте, головне – це внутрішній світ людини. Життя людське схоже на криницю. Чим довше живе людина , тим глибша криниця. Трапляються мілководі, забагнені криниці, але є й такі, глибина яких незміна, а вода чиста, джерельна. Такі люди складають основу нашої нації, свято шанують давні українські традиції. А їх у нас багато.

         Особливістю української культури є вишитий рушник, який символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею, він щедро простелений  близьким і далеким друзям, гостям.

         Можна багато ще приводити прикладів духовності українського народу. І мені здається, що кожен має усвідомити – нам безмежно пощастило, що ми народилися в Україні. Кожен  має, насамперед, виховувати в собі і в своїх дітях почуття гідності, гордості  за свою державу. Щоб вони могли з високо піднятою головою сказати: « Ми – українці!»

         Незабаром відійдуть в історію всі непорозуміння і негаразди, заживемо ми однією великою,вольною, новою родиною:

Я запитую в себе,

Питаю у вас, у людей.

Я питаю в книжок,

Розбираюсь на кожній сторінці,

Де той рік, де той місяць,

Той проклятий тиждень і день,

Коли ми перестали гордитись,

Що ми – українці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Україна… В одному вже тільки слові звучить ціла музика краси і величі. Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки… Україна – це розкішний вінок з рути та барвінку, що над ним світять яскраві золоті зорі.
 • Додано
  12.08.2018
 • Розділ
  Українська мова
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  327
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  RZ465290
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь