ТВІР – РОЗДУМ «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ»

Опис документу:
Україна… В одному вже тільки слові звучить ціла музика краси і величі. Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки… Україна – це розкішний вінок з рути та барвінку, що над ним світять яскраві золоті зорі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Твір – роздум «ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ»

               Любіть Україну у сні й наяву

                                                             Вишневу свою Україну,

                                                              Красу її вічно живу і нову

                                                             І мову її солов´їну.

 

         Україна… В одному  вже  тільки слові звучить ціла музика краси і величі. Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки… Україна – це розкішний вінок з рути та  барвінку, що над ним світять яскраві золоті зорі.

         Ми – українці! І пишаємося цим не дивлячись на всі негаразди та непорозуміння. Ми живемо в Україні і любимо її гарну співочу мову, її прекрасних людей, її пишну природу. Наша  країна красива і щедра. Кожен знає, що немає нічого милішого за рідну землю, то навіщо цуратися свого коріння, своєї історії. В наших силах зробити так, щоб ймення «українець» гордо звучало по всьому світі, щоб кожен міг пишатися тим, що народився саме  в цій державі – сильній незалежній, де панує закон, мир і злагода.

         А яка прекрасна, милозвучна, поетична наша мова – одна з найдивовижніших мов у світі. Дивуєшся її дорогоцінності, в ній що не звук, то подарунок. Як говорив В.Сухомлинський: «Той, хто не знає рідної материнської мови або цурається її, сам засуджує себе на злиденність душі». Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. « Коли зникає народна мова – народу більше немає», - говорив К.Ушинський. І наше з вами завдання зберегти цей безцінний скарб для наступних поколінь, щоб наші діти і внуки не забували мову Котляревського, Шевченка, Франка.

         Та не можна не згадати перлину українського фольклору – народну пісню. Хто не був зачарований нею, хто не згадує її як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність. Який митець не був натхнений її багатющими мелодіями, безмежною широтою і красою її образів, чарівною силою, що викликає в душі людській найскладніші, найтонші, найглибші  асоціації, почуття і прагнення всього що є кращого в людині, що підносить її до вершин людської цінності, до творчості. Кажуть , що українець співає цілий рік і цілий вік. Так, мабуть, від Бога нам дано. Нація збереглася, безперечно, завдяки тому  півмільйонному пісенному вінку, котрим була заквітчана Україна, єдина держава в світі, що має таку безцінну пісенну спадщину. На щастя, добрі, щирі, талановиті люди  не перевелися серед нас. Повірте, головне – це внутрішній світ людини. Життя людське схоже на криницю. Чим довше живе людина , тим глибша криниця. Трапляються мілководі, забагнені криниці, але є й такі, глибина яких незміна, а вода чиста, джерельна. Такі люди складають основу нашої нації, свято шанують давні українські традиції. А їх у нас багато.

         Особливістю української культури є вишитий рушник, який символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею, він щедро простелений  близьким і далеким друзям, гостям.

         Можна багато ще приводити прикладів духовності українського народу. І мені здається, що кожен має усвідомити – нам безмежно пощастило, що ми народилися в Україні. Кожен  має, насамперед, виховувати в собі і в своїх дітях почуття гідності, гордості  за свою державу. Щоб вони могли з високо піднятою головою сказати: « Ми – українці!»

         Незабаром відійдуть в історію всі непорозуміння і негаразди, заживемо ми однією великою,вольною, новою родиною:

Я запитую в себе,

Питаю у вас, у людей.

Я питаю в книжок,

Розбираюсь на кожній сторінці,

Де той рік, де той місяць,

Той проклятий тиждень і день,

Коли ми перестали гордитись,

Що ми – українці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!