і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Твір – опис за картиною

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мета: формувати вміння описувати природу за картиною, висловлюючи до неї своє ставлення; учити користуватися словником синонімів, розширити словниковий запас школярів, формувати мовленнєву компетенцію, розвивати усне і писемне мовлення; виховувати любов до природи, музики, образотворчого мистецтва.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Зупинись: і ти у здивуванні

перед красою, і в твоєму

серці розквітне благородство.

Дорожи красою, бережи її.

В.Сухомлинський.

  1. Вступне слово учителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок:

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну прекрасну, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

Сьогодні ви не просто учні, ви – мандрівники.

Ми вирушаємо на екскурсію в ліс, а в яку пору року ми потрапимо, вам підкаже музика П.І.Чайковського. Після прослуховування дайте відповідь на питання: з якою порою року асоціюється ця музична п’єса і чому?

(Прослуховування. Відповіді учнів.)

Отже, ми вирушаємо в зимовий ліс, щоб побачити зиму, відчути її красу.

  1. Оголошення теми і мети.

Твір-опис картини

Розгорнули зошити, записали число, тему уроку.

Наше завдання: описати картину, висловлюючи до неї своє ставлення, розширити свій словниковий запас, використовуючи і підбираючи емоційно-забарвлені слова.

А щоб наша подорож була цікавою і лишила хороші враження, нам потрібно дещо пригадати.

  1. Актуалізація опорних знань.

а) Репродуктивна бесіда. (Виведення питань на мультимедійну дошку)

1. На які типи поділяється наше мовлення?

2. На яке запитання дається відповідь в описі?

3. Які є види опису? Що можна описувати?

4. Навіщо людині потрібно вміти описувати?

5. Вивчення нового матеріалу.

1) Проведення словниково-стилістичної роботи.( На класній дошці учитель записує придумані учнями слова)

Гронування.

ПОГОДА НЕБО біле

свіжо тихо зима легкий морозець жодної хмаринки

чисте повітря сіро-золоте

ялинковий ЛІС зелений

спить засніжений росте на горах

2) Зима, дерева, земля, повітря – до цих слів підібрати епітети та порівняння; до слова «ліс» і «небо» підібрати синоніми, використовуючи словник синонімів.

4) Групова робота: учні утворюють словосполучення і речення, зачитують їх. 5) Підготовка до написання твору.

а) бесіда за питаннями:

1. Яку пору і час зображено на картині?

2. Що зображено на передньому плані?

3. Якими епітетами-словами можна описати будинок?

4. Які кольори переважають?

5. Якими епітетами й порівняннями можна передати колір снігу?

6. Що зображено на задньому плані?

7. Що відчуваєте, коли дивитесь на цю картину?

9. Яка основна думка картини?

б) творча робота.

Складання плану.

1. Яка пора і час доби.

2. Що зображено в центрі.

3. Що на задньому плані.

4. Мої роздуми про картину.

5. До чого закликає цей твір мистецтва.

в) Пам‘ятка «Як писати твір»

  1. Глибоко і послідовно розкрийте тему.

  2. Дотримуйтесь абзаців.

  3. Зробіть висновок.

  4. Стежте за грамотністю.

Спробуємо усно, використовуючи складені речення і словосполучення, за допомогою плану описати картину.

Учні описують картину.

6. Підсумок уроку.

Отже, сьогодні на уроці ми вчилися описувати картину.

  1. Чий опис вам сподобався найбільше?

  2. Який висновок ви зробили з уроку.

Оцінювання виступів учнів.

  1. Домашнє завдання. Письмово описати картину вдома, використовуючи опрацьований матеріал на уроці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти