Твір - мініатюра " ОСІНЬ У ЛІСІ"

Опис документу:
Прийшла осінь. Вже зранку віяло прохолодою, по небу пропливали сумні сірі хмари. І, здавалося, що світ став непривітним, холодним. Інколи лісову тишу пронизує воронячий крик, віщуючи прихід зими.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ОСІНЬ У ЛІСІ

                                 

         Прийшла осінь. Вже зранку віяло прохолодою, по небу пропливали сумні сірі хмари. І, здавалося, що світ став непривітним, холодним. Інколи лісову тишу пронизує воронячий крик, віщуючи прихід зими. Ось  падає пожовклий лист, він  кружляє  повільно, ніби пір´їнка підхоплена  подихом вітру і ніжно опускається на пожовклу траву. Скільки їх ще буде таких осінніх красенів: жовтаво-червоних, рожевих, зеленувато – оранжевих вони ще довго  водитимуть по лісі свої прощальні таночки.

         Серед пронизливої  лісової тиші почулося якесь шарудіння. Біля старого пенька, серед купи сухого листя, щось вешталося.  Хто це міг бути? Може миша, може гадюка? Та ні , це маленький господар лісових галявин – їжачок. Але що це? На його маленьких сірих голочках видніються жовтенькі стиглі яблучка, а поряд з ними декілька опеньків.  Мудрий їжачок вирішив заготовити собі їжу. Він знає, що попереду його чекає холодна, люта зима. Коли сніги покриють землю тоді  не знайде  звірятко ніякої поживи. Тому думати потрібно заздалегідь. Їжачок мусить заготовити якомога більше харчів на зиму.  Ось він своїм маленьким чорненьким носиком винюхує смачні ягідки  у сухому листі. Гострими кігтями розгрібає траву, дістає поживні корінчики.  Буде чим поласувати взимку.

         Назбиравши всякої всячини їжачок підтюпцем побіг до своєї нірки, що під  великим  трухлявим  старим  пеньком. Нірка була маленька і затишна, вимощена  мохом і сухою травичкою. Тут було вже багато запасів на зиму. Їжачок – трудівничок постарався на славу.

         Проте, ліс завжди повний небезпеки. Як вберегтися від небажаних гостей, як вижити їжачок знає один вірний спосіб – скрутитися клубочком  і  ніякий ворог тобі не страшний.

         Раптом  на землю упали перші великі холодні краплі дощу.  Ліс зашумів. Їжачок поспішив до свого кубелечка, щоб пересидіти там зливу. Дощ зашумів з новою силою,  ніби велика  сіра хмара плакала за літом, яке  так швидко  промайнуло.

          Заколиханий  шелестом дощу, їжачок задрімав. І приснилось йому тепле, запашне літо, лісовий гамір, пахощі трав, буяння квітів.

 

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!