Програмовий зміст: закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, дорожні
знаки та їх значення; продовжувати вчити безпечній поведінці на
дорозі.
Розвивати зв’язне мовлення, мислення, пам’ять.
Виховувати відповідальне ставлення до власної безпеки,
дисциплінованість, уважність
Матеріал: макет вулиці з перехрестям, «зеброю», світлофором; дорожні знаки, іграшковий ведмедик
Словник: пішохідний перехід, «зебра», проїжджа частина, тротуар, світлофор, перехрестя, проспект, бульвар.
Хід заняття.
Вихователь: Малята! Сьогодні до нас в гості завітав ведмедик.
Звідки він прийшов?
Та ось надумав він одного разу провідати вас, малята, і принести із лісу гостинців: меду, малини, горішків лісових. Та коли потрапив до міста, дуже злякався. Скрізь різні машини, великі і малі, всі їздять по дорогах безперервним потоком.
Як ви гадаєте, чого злякався ведмедик? Які правила треба знати та дотримуватися їх, пересуваючись населеним пунктом, особливо великим містом.
Ледве дістався ведмедик до дитячого садка та й засмутився: як же він тепер назад , у рідну лісову домівку потрапить? Давайте допоможемо ведмедикові.
Про що треба розповісти нашому гостеві, щоб він зміг потрапити додому? (Про правила дорожнього руху).
Коли вкрай сполоханий ведмедик дістався нашого садочка, то звернув увагу на трикутний знак, на якому намальовані діти, що біжать. «Що це?» - подумав ведмедик.
Діти, хто відповість на це питання? (Це дорожній знак «Обережно діти!»).
Хто з вас знає, що означає цей знак? (Щоб водії були обережними, пригальмовували перед знаком та їхали повільно та уважно).
А тепер давайте розповімо ведмедикові про правила дорожнього руху, щоб він впевнено вирушив додому.
Вихователь показує дітям макет вулиці з перехрестям.
Діти, що таке вулиця?(дорога, будинки, дерева…)
А ще кажуть, що вулиця – це простір між двома рядами будинків для ходіння та їзди.
А як називається вулиця, на якій росте багато дерев, декоративних клумб з квітами? (Бульвар).
Як називають дуже широку та довгу вулицю? (Проспект).
По якій частині вулиці їздять машини?(По проїжджій частині).
Якою частиною пересуваються пішоходи? (Тротуаром).
Вихователь: На вулиці ведмедик
Від остраху застиг:
Не може він дорогу,
Сердешний перейти.
Щось тут не ходять люди
А транспорт лиш гуде.
Біжать машини всюди.
Як перейти? І де?
Діти, розкажіть ведмедикові, чи всюди можна переходити проїжджу частину вулиці?
А де можна переходити її? (Там, де є знак пішохідний перехід).
Щоб пішохідний перехід було добре видно, його відмічають широкими білими смугами.
Як вони називаються? (Зебра).Це наземний перехід.
А який ще буває перехід?(Підземний).Ось знак підземного переходу.
Малята, у який бік необхідно подивитися перед тим, як перейти вулицю?(Ліворуч).Так, якщо машин немає, ми йдемо до середини вулиці.
Як називається місце для пішоходів, що знаходиться посередині дороги? (Острів безпеки).
Дійшовши до середини дороги, в який бік треба подивитися?(Праворуч).
Діти, а хто допомагає людям переходити вулиця на перехресті? (Світлофор).
Нам, друзі, той допомагає,
Хто три барвистих ока має.
Усі їх бачили, напевне,-
Червоне, жовте і зелене.
Несе сумлінно свій дозор,
Завжди на варті…(Світлофор).
Діти, розкажіть навіщо нам потрібен світлофор?
Що таке перехрестя? (Місце, де перетинаються вулиці).
Фізхвилинка.
Вийшли із садка малята,
Рідним містом погуляти.
Туп – туп – туп – маленькі ніжки,
Не стомилися нітрішки!
Ось вулиця широка,
Світлофор моргає оком.
Туп – туп – туп – маленькі ніжки,
Не стомилися нітрішки!
Раз зелене засвітило,
Значить йдемо ми сміливо!
Туп – туп – туп –маленькі ніжки,
Не стомилися нітрішки!
А якби червоне світло,
Ось тоді б ми почекали.
Перехожий знає кожен:
На червоне йти…(не можна!)
Вихователь: Зрозумів наш ведмедик: червоне світло – йти заборонено, жовте – приготуйся, зелене – йти можна.
Світлофор зітхає в тузі:
Любі друзі, любі друзі,
Завжди слухайте мене –
І нещастя вас мине!














