Стаття на тему смт. Турбів в роки Другої світової війни.
1 вересня 1939 р. фашистська Німеччина розпочала Другу світову війну. А 22 червня 1941 р. німці напали на Радянський Союз. Цього ж дня 27 жителів містечка Турбів, у тому числі 13 жінок, подали заяви про добровільну відправку на фронт [1, с. 3]. 20 липня 1941 р., вночі виїхав Турбівський райком партії, райрада та міліція. А по обіді селище зайняли німецькі війська. Вони наступали з боку Вінниці по теперішній вулиці Дзержинського.
