Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей визначати ширину, довжину, висоту
предметів, рахувати в межах «5» в прямому та зворотному напрямку,
називати геометричні фігури та їх особливості.
Розвивати уважність, кмітливість, зосередженість.
Виховувати інтерес до заняття.
Матеріал: 3 іграшкових ведмедя, річка, струмок, дерево, геометричні фігури(круг, квадрат, трикутник, прямокутник), цифри від 1 до 5.
Словник: широка, вузька, високе, низьке, вгору, вниз, кути, сторони.
Попередня робота: порівняння смужок за довжиною, шириною, висотою способом накладання і прикладання, рахунок предметів в межах»5» в прямому та зворотному напрямку.
Хід заняття.
Вирушаємо в казку «Три ведмедя» у ліс. Ліс знаходиться далеко і щоб потрапити до ведмедів, нам треба буде багато перешкод пройти.
Сідайте рядком, ладком
Хай вам очі загоряються
І ваші личка посміхаються
Казкові двері відчиняються
Чудова казка починається.
Тут ростуть дерева, це напевно ліс
Яке дерево за висотою?
Вправа «Ми високі і низькі дерева». (тягнуться вгору та присідають).
Етюд – імітація «Ліс шумить».(В лісі високі дерева, у них багато гілочок. Налетів вітерець і виграє верхівками дерев, а вони колишуться і шепочуть: «Ш –ш – ш»
Тепер необхідно перейти через річку, але не має місточка.
Діти будують місточок.
Яка річка за шириною?
Шикуються один за одним, йдуть обережно, щоб не замочити ніг.
Фізхвилинка.
Ми по лісі ось гуляємо
Раз,два, три (ходьба на місці)
Наче зайчики стрибаємо
Раз, два, три (стрибки)
На всі боки заглядаємо
Раз, два, три (повороти тулуба вправо – вліво)
Ми квітів назбираємо
Раз, два, три (нахили вперед).
Психогімнастика «Я – квітка».
Я – квітка. Я зовсім маленька. Я повільно росту, піднімаюся. Я прокидаюся від чудового сну. Я розкриваю свої тоненькі ніжні пелюсточки. Я – квітка. Мої пелюстки граються з вітром. Вони кружляють з ним у вальсі. Я танцюю і дарую свої пахощі небу, сонцю, землі і людям.
Річку перейшли, а тут струмок у нас на шляху.
Тож дивіться ось лісок
А за ним уже струмок
А в струмку вода холодна
Можна замочити ноги
Ми його перестрибнемо
Потім далі всі підемо.
Який струмок за шириною?
Підійдемо до струмочка
Й кожен зробить по стрибочку
Зачекались ведмежата
Ми знайдемо їхню хату.
Здається ми вже прийшли.
Ведмеді щось знайшли в лісі і не знають що це. Давайте допоможемо.
На що може бути схожий круг, квадрат, трикутник, прямокутник.
На галявині ростуть квіти, давайте їх порахуємо від 1 до 5 в прямому та зворотному напрямку.
За те, що ми допомогли ведмедям, вони дарують нам діжку меду, а ми запрошуємо їх в дитячий садок.
Ведмежата в лісі жили
І голівками кружили
Ось так, ось так
Ведмежата мед шукали
Разом дерево хитали
Ось так, ось так
На галяві танцювали
Ось так, ось так
Вище ніжки піднімали
Ось так, ось так
Відпочили погуляли
І в дитячий садок помандрували.












