Далекого 1941 року боронити рідну землю пішли 7 657 наших земляків – жителів Павлоградського району, з них 777 жителів Троїцької об’єднаної територіальної громади. Не повернулись до рідних домівок 4 328 , з Троїцької сільської ради 390 осіб.
Довгих чотири роки тривала ця кровопролитна, жахлива війна. Незважаючи на те, що окупанти мали гарне технічне оснащення, готувалися до захоплення заздалегідь, мали у складі армії досвідчених військових начальників, це не врятувало їх від поразки! На окупованій території нацисти знущалися над мирним населенням та військовополоненими. Вони масово розстрілювали людей, не жаліючи ні старих, ні малих, піддавали нелюдським тортурам полонених солдатів і офіцерів, партизанів, підпільників, тисячами примусово вивозили працездатних громадян на каторжні роботи до Німеччини, руйнували пам'ятники національної культури, житлові будинки, підприємства, розкрадали майно громадян та загальнонаціональні цінності.















