Тренувальні програми для підвищення рівня підготовленості волейболісток

Опис документу:
Упровадження в освітній процес тренувальних завдань для підвищення рівня підготовленості волейболістокта визначалася їх ефективність за допомогою педагогічного тестування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Білоус Анна Анатоліївна – учитель фізичної культури ІІ кваліфікаційної категорії комунального закладу «ЗШ І-ІІІ ст. № 3 імені М. Коцюбинського Вінницької міської ради»

ТРЕНУВАЛЬНА ПРОГРАМА

з підвищення рівня фізичної підготовленості

Тренувальне завдання №1 (колове тренування):

1 «станція»  стрибки через скакалку. Виконувати 3 – 4 серії по 20 – 30 стрибків.

2 «станція»  кидки тенісних м’ячів в ціль на стіні з відстані 10 – 15 м. Виконувати 5 – 6 серій по 5 кидків.

3 «станція»  лежачи, виштовхнути набивний (баскетбольний) м’яч вверх від грудей, піднятися і спіймати його. Виконувати не менше 10 кидків.

4 «станція» човниковий біг 9-3-6-3-9.

Тренувальне завдання №2:

1.Естафета з бігом.

2. Настрибування на гімнастичну лаву. Виконувати 2 – 3 серії по 10 стрибків. 3. В парах. Згинання-розгинання кистей рук в променево-зап’ясних суглобах з протидією партнера. Кожен гравець виконує вправу не менше 10 – 15 разів.

4. В парах. Відстань між гравцями 3 – 4 м. Кидки набивного (баскетбольного) м’яча з положення сидячи. Кожен гравець виконує 2 – 3 серії по 10 кидків.

5.Рухлива гра «Вудочка». Гравці розміщуються по колу, ведучий зі скакалкою в центрі. Взявши скакалку за один кінець, ведучий починає крутити її по землі навколо себе. Гравці стрибають вверх, намагаючись її перестрибнути. Кого скакалка торкнеться, той стає ведучим.

Тренувальне завдання №3:

1. Різновиди бігу: з високим підніманням стегна, із закиданням гомілки назад, приставними кроками, спиною вперед, схресним кроком, біг по сходам. Пробігати відрізки довжиною не менше 20 – 30 м.

2.Згинання-розгинання рук в упорі лежачи. Виконувати 5–10 разів 2–3 серії.

3. В парах. Відстань між гравцями 4 – 5 м. У стрибку вверх спіймати набивний (баскетбольний) м’яч, кинутий партнером, і до приземлення передати його назад партнеру. Кожен гравець має виконати по 10 – 15 передач.

4. В парах. Відстань між партнерами 3 м. У одного з гравців у виставленій в сторону руці тенісний м’яч. Гравець з м’ячем без попередження випускає його з руки, а партнер має спіймати м’яч після відскоку від поверхні майданчика. Після 5 спроб партнери міняються місцями. Поступово збільшувати відстань між гравцями.

5. Естафета зі стрибками.

Тренувальне завдання №4:

1. Стрибки з розбігу з торканням баскетбольного щита. По 10 стрибків.

2. Ривки і прискорення з різних вихідних положень (сидячи, лежачи і т.д.). Виконувати по 3 – 4 ривки з пробіганням відрізків довжиною 15 – 20 м.

3.Гра в баскетбол на одне кільце на половині баскетбольного майданчика. Тривалість гри: два тайми по 5 хвилин. Перерва – 1 хвилина.

4. Стрибки вперед-назад, вліво-вправо на одній нозі з фіксацією положення на 2 – 3 секунди. Виконувати по 15 – 20 стрибків на кожній нозі.

Тренувальне завдання №5:

1. В парах. Біг з протидією партнера. Кожен гравець має виконати по 2 – 3 серії з пробіганням відрізків довжиною 18 м.

2. В парах. Відстань між партнерами 4 – 5 м. Кидки набивного (баскетбольного) м’яча однією рукою, поперемінно правою-лівою. Кожен гравець має виконати по 20 кидків (по 10 на кожну руку).

3. Біг «ялинкою».

4. В парах. Присідання з протидією партнера. Виконувати 2 – 3 серії по 5 – 10 присідань.

5. В парах. Кидки набивного (баскетбольного) м’яча. Відстань між партнерами 4 – 5 м. М’яч тримати обома руками. Виконання: стрибок вверх – замах, кидок – приземлення. Кожен з партнерів має виконати не менше 10 кидків.

ТРЕНУВАЛЬНА ПРОГРАМА

з підвищення рівня техніко-тактичної підготовленості волейболісток

Тренувальне завдання для вдосконалення точності виконання передач м’яча двома руками зверху:

1. Шестеро гравців розміщуються біля сітки (2,3,4 зони) і на задній лінії (5,6,1 зони). Гравці задньої лінії по черзі посилають м’яч на гравця 2 зони, який виконує передачу в 3 або 4 зони за вказівкою. Гравці 3 і 4зон виконують нападаючий удар. Після серії з 10 передач гравці міняються зонами.

2. Переміщуючись вздовж сітки гравець виконує передачі вперед на 1 – 1,5 м так, щоб м’яч не відлітав від сітки і був вищим за трос. Пройшовши так всю довжину сітки, гравець повинен таким же чином повернутися до лінії «старту», але вже іншим боком. Виконати 4 – 5 разів.

3. В трійках. Біля сітки праворуч стоять два гравці, у одного з них м’яч. Навпроти на відстані 5 м – третій гравець. Гравець з м’ячем виконує високу передачу вздовж сітки і швидко просувається в напрямку партнера навпроти, щоб згодом зайняти його місце. Останній виконує високу передачу у відповідь і сам швидко переміщується за м’ячем з метою зайняти позицію на іншому фланзі сітки, що підключитися до продовження вправи. Кожен гравець має виконати 2 серії по 20 передач.

4. В парах біля сітки. Одна пара гравців стоїть біля бічних ліній майданчика вздовж сітки, інша – посередині між ними. У кожної пари один м’яч. Відстань між гравцями «зовнішньої» пари – 6 – 7 м і вони виконують вздовж сітки високі довгі передачі між собою, «внутрішньої» – 3 м, передачі – короткі, невисокі. В одній серії виконується по 10 передач, потім пари міняються позиціями.

5. В трійках біля сітки. Гравці розміщуються в 2, 3, 4 зонах. Гравець 2 зони виконує коротку швидку передачу в зону 3, гравець 3 зони повертає м’яч в 2, гравець 2 зони виконує довгу високу передачу в 4 зону, гравець 4 зони повертає м’яч в 2. Після серії з 10 передач гравці міняються зонами.

Тренувальне завдання для вдосконалення точності виконання прийому подачі

1. Двоє гравців спрямовують м’яч ударом, кидком, передачею через сітку на задню лінію протилежної половини майданчика. Гравець, що приймає м’яч, має переміститись до нього і виконати прийом у 2 або 3 зону за вказівкою.

2. Троє гравців розміщуються в 1, 6, 5 зонах. Двоє гравців – з протилежного боку сітки почергово виконують подачі на гравців задньої лінії, які мають виконати прийом в 3 або 2 зону, в залежності від того, куди перемістився зв’язуючий гравець. Після серії з 10 – 12 прийомів гравці міняються зонами.

3. В парах. Гравці з м’ячами розміщуються біля сітки в зонах 2, 3, 4, їхні партнери – у 5, 6, 1 зонах відповідно. Гравці біля сітки спрямовують м’яч ударом, передачею, кидком своїм партнерам, які виконують прийом-передачу м’яча до сітки своїм гравцям. Кожен гравець має виконати по 10 прийомів, після чого пари міняються зонами.

4. Гра 2 х 2 у вузьких «коридорах» шириною 3 м. Тривалість – 1 партія.

5. Троє гравців з м’ячами біля сітки в зонах 4, 3, 2. Один гравець починає з 5 зони. Він, переміщуючись із 5, в 6 і 1 зони, почергово приймає удари від гравців біля сітки, повертаючи їм м’яч назад.

Тренувальне завдання для вдосконалення точності виконання нападаючого удару

1. Гра у волейбол 3 х 3 у вузьких «коридорах» шириною 4,5 м. Тривалість – 1 партія. Гра у волейбол в межах ліній нападу. Тривалість – 2 партії до 15.

2. Тренер розміщує у будь-яких точках майданчика два стільці. Гравці, що виконують нападаючий удар (з 4, 3 або 2 зон) мають збити стільці. Вправа поступово ускладнюється одиночним, потім груповим блокуванням. Кожен гравець виконує не менше 10 ударів.

3. Нападаючі удари по діагоналі – із 2 зони в 1, з 4 зони – в 5. Передача виконується з 3 зони. Спочатку без блоку, потім з одиночним і груповим блокуванням. 2 серії по 5 ударів в кожну зону.

4. Нападаючі удари в 1 і 5 зони з 4 і 3 зон. Передача виконується з 2 зони.

5. Виконання нападаючих ударів гравцями лише по прямій: якщо нападаючий атакує з 4 зони, то виконує удар в 1, якщо з 2 – удар в 5.

Тренувальне завдання для вдосконалення точності виконання верхньої прямої подачі

1. Гра у волейбол 2 х 2 у вузьких «коридорах» шириною 3 м. До 25 очок.

2. Виконання подач вздовж бічних ліній волейбольного майданчика в 1 і 5 зони. Кожен гравець має виконати по 10 подач в кожну зону.

3. Виконання діагональних подач в 1, 6, 5 зони. Кожен гравець має виконати 2 серії по 15 подач.

4. Виконання коротких подач в 2, 3, 4 зони.

5. В максимальному темпі виконати 5 – 7 подач в одну точку. Виконувати 3 – 4 серії в різні точки волейбольного майданчика.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.