Тема. Подорожуємо світом
Мета. Формувати уявлення про різноманітність людей у світі; ознайомити з назвами деяких країн; розвивати уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати доброзичливе ставлення до народів інших країн.
Тренінгове заняття
Методи навчання: інтерактивні,наочні, словесні, практичні.
Принципи навчання: науковості, доступності, наочності, зв’язку теорії з практикою, позитивної емоційності, наступності і перспективності , самостійності.
Очікувані результати
Навчально-методичне забезпечення: підручник «Я досліджую світ» О.В.Коршунова, Н.І.Гущина
Технічні засоби:інтерактивний комплекс, ноутбук
Наочність: дитяча карта світу, глобус, магніти із зображенням дітей, ілюстрації, записи на дошці.
Хід заняття
Етапи тренінгу | Мета етапу | Діяльність учителя | Діяльність учнів |
ВСТУПНА ЧАСТИНА до 10 хв. | |||
Привітання | Емоційно позитивно налаштувати на сприйняття матеріалу | Кожному дню – безхмарного неба, Кожній дитині веселощів треба. Нехай усміхаються люди щодня. Доброго ранку! Доброго дня! | Формують коло, тримаються за руки, промовляють віршовані рядки |
Знайомство | Психологічно підготувати учнів до спілкування та діяльності | Я Ірина, у подорож я б взяла… іграшку, а ви ? | Передають глобус та називають предмет, який починається на ту ж букву, що і ім`я . |
Зворотній зв'язок | Отримати інформацію про готовність учнів до засвоєння знань | Розкриваємо поняття ПОДОРОЖ Записую слова –асоціації на дошці | Називають асоціації до слова |
Очікування (оформлення плаката) | Визначення учнем особистого завдання до уроку | «Старт і фініш» Я б хотіла дізнатись про.. | Розташувують магніти із зображенням дітей на нижній частині карти світу, формулюючи завдання |
Правила класу | Організація класу на продуктивну діяльність | Доречне правило Активність | Повторюють правила класу та визначають доречне правило |
ОСНОВНА ЧАСТИНА до 15 хв. | |||
Теоретичний блок/ практичний блок (чергування з поетапними висновками) | Дати знання згідно програми | Робота з підручником с. 65 Перегляд презентації про вітання людей різних країн світу | Розглядають малюнок у підручнику та відповідають на питання. Чим відрізняються ці діти? Що в них спільного? Як їх звати? Привітання від різних народів світу. |
Набутті ЖН через інтерактивні вправи | Рольова гра Для того, щоб друзям з інших країн було цікаво у гостях на Україні, подумаємо, що цікаво їм буде побачити. Об`єднання у пари та трійку. | Створення колажу
| |
Руханка | Збадьорити , активізувати рухову активність | Привітання людей з різних країн жестами | По черзі показують жести-привітання, інші повторюють. |
Заключна частина до 10 хв. | |||
Зворотній зв'язок\ Рефлексія | Підвести особистий підсумок уроку/висловити ставлення до нього | Тепер я знатиму, що… | По черзі формулюють речення за початком. |
Справджування очікувань | Показати ступінь досягнення учнем особистого завдання | Я дізналася про….. | Переміщують магніти на карті світу,обґрунтувавши своє рішення. |
Побажання | Організоване закінчення уроку. Побажання успіхів | Вправа «Хай щастить!» «Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай завжди усім щастить!» | Стають боком у тісне коло, простягують праву руку у центр і, стрибаючи на одній нозі, разом промовляють побажання |












