Урок 32.
Тема. Товари та послуги. Потреби людини. Як стати успішною людиною? Розповідь про Марка Цукерберга.
Мета: ознайомити учнів з поняттям потреба; навчити визначати головні та другорядні потреби людини; ознайоми дітей зі складовими успішності; розвивати зв’язність мовлення; познайомити з історіями життя успішних людей.
Обладнання: малюнок їжачка, малюнок з переліком потреб, малюнки з прикладами потреб, фото Марка Цукерберга.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Організаційний момент.
Всі почули вже дзвінок. На перерві постарався.
Він покликав на урок, Зараз сядуть лиш дівчатка,
Кожен з нас приготувався, А за ними – і хлоп ятка.
2. Вправа «Мікрофон»
- Уявіть собі, що вам до рук потрапила чарівна паличка. Які б три бажання ви загадали?
- Розкажіть, що ви відчуваєте коли ваші бажання починають здійснюватися? (Радість, задоволення, подяку).
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Робота над загадкою.
- Здогадайтеся хто сьогодні завітав до нас на урок.
Гостроносий і малий, Йде шукать собі харчі.
Сірий,тихий і незлий. Весь із тонких голочок.
Вдень ховається. Вночі Як він зветься? (Їжачок).
2. Бесіда – питання.
- Дайте будь ласка відповіді на питання:
1) Де ховається їжачок? (У лісі, будиночку).
- Отже, йому потрібне житло.
2) Чому їжачок ховається вдень, а в ночі полює? (Вночі він відчуває себе безпечніше).
- Отже, їжаку потрібна безпека.
3) Для чого він мандрує по лісу? (Шукає їжу).
- Отже, йому потрібно харчуватися.
3. Пізнавальні вправи.
1) Потреби людини.
- Усе, що необхідно тваринам, людям для життя називається потребами.
Потреби можуть бути головними та другорядними.
Головні потреби – це ті потреби, які тісно пов’язані з життям людини, без задоволення яких людина не може жити.
Другорядні – це ті потреби, без яких людина може жити, але ці потреби роблять її життя зручніше.
- Отже, потреби їжачка були які, головні чи другорядні? (Головні).
Ще потреби бувають матеріальні – це їжа, предмети побуту, житло, захист, відпочинок; нематеріальні – освіта, творчість спілкування.
2) Робота з малюнками.
- Зверніть увагу на малюнки та скажіть, де матеріальні потреби, а де не матеріальні.
Отже, задоволення потреб родить людину щасливою, дає змогу розвиватися та робить людину успішною.
4. Бесіда про успішність.
- Діти, на вашу думку хто така «успішна людина» та що таке успіх?
Успішна людина – це та людина, яка перед собою ставить життєві цілі і їх досягає, це та людина, яка впевнена у своїх діях, знаннях.
- Як, на вашу думку стати успішним? (Треба добре вчитися, ставити цілі та розвиватися).
5. Прослухання розповіді про Марка Цукерберга.
- Давайте послухаємо розповідь про одного дуже успішного чоловіка.
Цей парубок, що народився в 1984 році, домігся приголомшливого успіху у власному бізнесі всього за п'ять років, став наймолодшим у світі мільярдером і продовжує активно працювати над своїм бізнесом, незважаючи на труднощі і перешкоди. Заради своєї соціальної мережі, заради втілення ідеї йому навіть довелося кинути навчання у вузі. Однак коли в житті є мета і бажання будь-що реалізувати її, всі перешкоди нічого не варті. Ось секрети його успіху і відношення до життя і бізнесу.
- Перший секрет – наявність мрії. Тобто, щоб домогтися гарних результатів у справі свого життя, потрібно вміти мріяти і прагнути до втілення навіть найбільш сміливої мрії.
- Віра в себе – ще один фактор успіху.
- Потрібно обов'язково братися за те, що вам подобається робити.
- Само собою, ще одним секретом успіху є важка праця.
Марк Цукерберг не став мільярдером за одну ніч. Він працював над своїм проектом протягом декількох років, і продовжує трудитися зараз.
ІІІ, ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Бесіда.
- Про що ми сьогодні говорили?
- Які є потреби?
- Що треба робити щоб стати успішним?
2. Емоційна рефлексія.
- Підходьте до смайликів, які розташовані на стіні та прикріпіть літеру свого імені на смайлик, який відповідає вашому настрою.

