До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
5
міс.
2
7
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Тези на тему: "Зародження теорії ведення морської війни у працях А. Т. Мехена"

Опис документу:
Тези на тему: "Зародження теорії ведення морської війни у працях А. Т. Мехена". Інформація подана у тезах буде корисною вчителям в якості додаткової підготовки до уроків, учням та студентам для поглибленого вивчення даної тематики.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зародження теорії ведення морської війни у працях А. Т. Мехена

Кінець 19 — початок 20 ст недарма носить назву «епохи нового маринізму». Така назва є досить влучною, адже саме на цей період припадає зародження та розвиток теорія морської могутності, що була одночасно обґрунтована англійським істориком Ф. Х. Коломбом та американським військово-морським істориком А. Т. Мехеном.

Найповніше сформульована дана теорія була в праці А. Т. Мехена «Вплив морської могутності на історію 1660-1783 рр». Проаналізувавши морські успіхи в Британії, Мехен висловив 7 принципів, які включають в себе наступні положення: 1. Море не бар’єр, а дорога (Той хто розглядає море як засіб ізоляції, дуже швидко переконується, що його суперник вже переміг, використовуючи море, як засіб обміну та підтримки своїх сил); 2. Володіння морем вирішує все (за Мехеном, той хто володів морем був здатен не лише отримувати військові перемоги, а й створювати життєздатні імперії.); 3. Морська могутність — ключ до володіння морем (потрібно використовувати море в інтересах своєї держави і забороняти користуватися морем супротивнику); 4. Основа морської могутності — на суші (як і будь-яка кампанія, флот потребує стабільної економічної підтримки); 5. Оборона своїх берегів починається коло берега супротивника (Мехен заклав в цей пункт ідею вирішальної ролі наступу та глобального характеру війни); 6. Важливість «генерального бою» (війну можна виграти, на думку Мехена, лише через вирішальну битву); 7. Другорядний характер крейсерської війни проти торгівлі. [Glick, Edward Bernard. Mahan: The Influence of a Historian on History. // Military Review. — April 1972. — Vol. 52 — No. 4 — P. 50-53].

Виходячи з цих положень, Мехен робить наступні висновки: 1. Суть війни – боротьба за главенство на морі; 2. Головна увага командувачів має бути зосереджена саме на лінійному флоті, що в свою чергу, повинен знищити флот суперника в генеральній битві; 3. Питання морської могутності має стати невід’ємною частиною політики держави; 4. Якщо забезпечене панування на морі, то і надійно захищений торговий флот.

Теорія Мехена пильно розглядалась багатьма світовими керівниками та впливовими людьми того часу. Серед її прихильників можна виділити, зокрема, англійського адмірала сера Д. А. Фишера, американського президента Теодора Рузвельта та інших представників правлячих кіл тогочасних держав. Не оминув своїм поглядом цю теорію і німецький військовий міністр Альфред фон Тірпіц.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн