і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Тези

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сучасний стан нашого суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження звичаїв і традицій народу як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу. Відчути особливості весільного обряду можна лише звертаючись до старих звичаїв, які виплекали наші пращури, поєднали їх з давньою культурою, природою, традиціями, заглиблюючись в їх величний зміст. Звернення до життєдайних джерел звичаїв і традицій – це усвідомлення духовних традицій, відродження культури українського народу. У зв’язку з цим вивчення традицій весільного обряду нашого села Пилипча вважаємо актуальним.

Отже, об’єктом дослідження є весільна обрядовість та звичаєвість села Пилипча. Предметом дослідження визначено особливості (етапи, специфіка, прикмети) проведення обрядів, звичаїв українського весілля в селі Пилипча на Київщині.

Наукова новизна дослідження полягає у ґрунтовному дослідженні обрядів, звичаїв, символів українського весілля певної території Київщини (с. Пилипча Білоцерківського району), поглибленні теорії фольклористики щодо народних уявлень, ставлення та специфіки народної обрядовості, пов'язаної з обрядами, символами українського весілля, пізнанні неповторності й незвичності окремих традицій і звичаїв у сучасності.

У ході дослідження дійшли таких висновків:

 • українське весілля є етнокультурним феноменом духовної практики людини та складовою народної культури;

 • у весільному обрядово-мистецькому комплексі міститься значний життєвий досвід українського народу, який передається художніми засобами від покоління до покоління;

 • весільна обрядовість несе в собі неабияке значення для добробуту створеної сім’ї та майбутнього покоління. Історично саме українське весілля ввібрало в своїй структурі та звичаєвій обрядовості пережитки як матріархального, так і патріархального періоду розвитку, первіснообщинного ладу. Весілля – це суспільний акт, і до нього причетна вся родина, особливо в обряді печення короваю, плетення вінків тощо;

 • весільна обрядовість і звичаєвість українців дають широке уявлення про моральні, етичні, естетичні погляди народу, різноманітні аспекти його життєдіяльності. Весільний обряд і на сучасному етапі розвитку суспільства виконує важливі соціально-виховні функції.

 • зібравши і дослідивши місцеві звичаї та традиції, ми з’ясували, що вони мають багато спільного з традиціями інших місцевостей України, але й різняться своєрідними, притаманними тільки цій території обрядами та ритуалами. Використання в повсякденному житті національно-культурної спадщини сприяє формуванню у пилипчан кращих моральних рис: мудрості, щирості, доброзичливості, поваги до ближнього, любові до рідної землі.

 • багатий скарб звичаїв та обрядів – складова культури нашого народу, який ми отримали в спадок і мусимо зберегти, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять українців.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
ТЕЗИ науково-дослідницької роботи «Традиції українського весілля»
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Українська література
 • Клас
  10 Клас
 • Тип
  Наукова робота
 • Переглядів
  174
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  BX461568
 • Вподобань
  0
Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь