Г. Тютюнник «Климко» 7 клас.
1 варіант.
До якого міста ішов Климко:а)Словянська; б)Києва; в) Маріуполя; г) Горлівки.
Климко чув, що за склянку солі можна було виміняти: а)мішок борошна; б) мисочку чи дві кукурудзи; в)шість метрів полотна; г) мішечок картоплі.
Барак, де мешкали дядько Кирило і Климко,був неподалік від:а) річки; б)залізничної станції; в) машинобудівного заводу; г) паровозного депо.
Дід Бочонок дав Климкові в дорогу: а) картоплі і цибулі; б) шість великих сухарів з білого хліба; в)сало і часник; г) огірків і солонини.
До обіду хлопець накопав великих, менших і зовсім дрібних картоплин у кількості: а) сорока трьох; б) сімнадцяти; в) двадцяти трьох; г) п’ятдесяти семи.
6. Кому належать слова: «Спасибі. Я рада за вас, мої хлопчики, я просто щаслива…»: а) тітці Марині; б) Наталі Миколаївні; в) тітці Моті; г) дівчині з базару.
Климкові перші дні у ваговій жилося несприятливо через: а) відсутність харчів; б) обмеженість в освітленні; в) наявність великої кількості пацюків; г) те, що не мав радіоприймача.
Після короткого бою на станцію зі степу прийшли і почали грабувати населення: а) іспанці; б) німці; в) угорці; г) італійці.
Найціннішим продуктом у голодні роки війни була: а) сіль; б) картопля; в) капуста і морква; г) цибуля.
За наказом діда Зульфату необхідно було сходити до Файзуліних і принести дитині вчительки: а) пелюшок; б) ліків; в) молока; г) чаю.
Щоб розрахуватися за сіль , Климко вирішив тітці Марині: а) відремонтувати дах; б) підмести листя і прибрати бурян; в) пофарбувати вхідні двері і підлогу; г) скопати город.
Тітка Марина хотіла, щоб Климко, коли той вирішив іти додому: а) зїздив з нею по сіль; б) подарував їй на згадку будь-яку річ; в) допоміг їй викопати картоплю; г) залишився в неї жити.
2 варіант.
Коли дядько Кирило приходив з роботи, то він завжди приносив Климку: а) нову книжку; б)новий одяг; в)іграшку; г) гостинець.
Кому належать слова: « Може б, ти, до мене перейшов? Куди ж тобі тепер діватися? Хто тебе тепер догляне?»: а) тітці Моті; б) Наталі Миколаївні; в) Зульфату; г) діду Бочонку.
Через що Климко не став їсти сухарі, які дав йому дід Бочонок: а) бо в них були черви; б) вони були вкриті цвіллю; в) через їхній неприємний запах; г) вирішив зберегти їх для Олі.
Потрапивши до куреня під час мандрівки, Климко дозволив собі посмакувати: а) яблук; б) слив; в) груш; г) кавунів.
Учителька була рада і вдячна Климку і Зульфату, які: а) подарували їй трояндову сукню; б) запросили її жити разом з ними; в) намагалися заспокоїти жінку; г) принесли їй молока.
Який художній засіб використав автор у фразі: «А вгорі над струмком дрімала тиша осені»: а) метафору; б) епітет; в) алегорію; г) інверсію.
Про кого згадав Климко, коли зробив собі взуття із соломи та клаптів із плащ-палатки: а) Зульфата; б) діда Горєєва; в) вчительку з немовлям; г) дядька Кирила.
За що Климко був вдячний тітці Марині: а) за гроші; б) за смачні кури; в) за добро і чуйність; г) за посмішку.
Чому Климкові дівчина з базару здалася чудною: а) бо вона мала дивний вигляд; б) бо вона просила милостиню; в) бо вона всім посміхалася; г) бо вона продавала чорнобривці.
У глечику тітка Марина принесла Климку: а) сіль; б) молоко; в) сметану; г) цукор.
Виродком тітка Марина називала: а) кочегара паровоза; б) начальника станції; в) обходчика ешелону; г) німця, що чергував на станції.
Від станції, щоб потрапити додому, хлопцю необхідно було пройти кілометрів: а) двадцять; б) сім; в) десять; г) шістдесят.