і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Тепло рідних долонь (Родинне свято для учнів початкових класів)

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тепло рідних долонь

(Родинне свято для учнів початкових класів)

Вчитель. Сьогодні незвичайний день. Ми зібралися на родинне свято, яке присвячуємо дорогим людям — на­шим матусям, татусям, дідусям та бабусям. Як і без мами, без тата не може з'явитися у світі людина, без тата та мами дуже важко у цьому світі, без та­та не може бути повноцінної сім'ї.

1-й учень.

Я з'явився на світ із любові та мрії,

Із щасливих татусевих й маминих снів.

Ще були в тата й мами високі надії.

Як же мама зраділа! Як тато зрадів!

2-й учень.

Народилось дитятко, маленька кровинка,

Що від тата і мами життя поведе.

Ще безпомічна, крихітна їхня дитинка,

Але виросте скоро, час швидко іде.

3-й учень.

От ми вже й підросли. Ходим в школу щоднини.

Любим дуже книжки, ігри різні, свята.

Але дуже важливо ще те для дитини,

Коли тато є й мама, родина свята.

4-й учень.

Тоді легко і просто, завжди є порада,

Є підтримка і ласка, любов, доброта.

Пригорнутись до тата і мами я рада,

І тоді найскладніша проблема — проста!

5-й учень.

Тато мій дуже гарний, сміливий і дужий,

Він уміє, напевно, все в світі робить!

Я люблю свого таточка рідного дуже!

Ну, та як же мені татуся не любить?

6-й учень.

Він зі мною читає, задачки рішає,

Водить в поле ранкове стрічати зорю.

І в футбол разом з нашими хлопцями грає.

І, звичайно, за все це я тата люблю.

7-й учень.

А зі мною татусь мій частенько майструє,

Я від нього майстерності з радістю вчусь.

І завжди він щось робить: пиляє, будує.

Я роботи ніякої теж не боюсь!

8-й учень.

Самостійними бути нас тато навчає.

Бути мудрими, добрими тато нас вчить.

Бо життя непростим часом дуже буває,

А тому треба вчитися в світі цім жить.

Вчитель. А тепер заспіваємо й пісню .

ПІСНЯ ПРО ТАТА І МАМУ

Щастя зовсім близенько — біля тата і мами.

Словом гріють серденько, пригортають рукам

Тата сильні долоні піднімають у небо!

І сміється дитина — буде все так, як треба!

Та життя простеляє нам тернисті дороги.

Часто буря стрічає за батьківським порогом.

Але треба піднятись у нерівнім двобою.

Очі тата і мами вслід ідуть за тобою.

Тобі затишно буде, доля стріне крилато,

Поки є рідні люди, дорогі мама й тато.

Щоб тебе захистити у важкому двобої,

Душі мами і тата полетять за тобою.

Будь уважним і добрим ти до мами і тата

І тепла та любові подаруй їм багато.

Бо вони найдорожчі, найдобріші у світі.

Поки є тато й мама — ми любов'ю зігріті!

9-й учень.

Вчитель. Коли ми повернулися у дитинство наших батьків, то, мабуть, цікаво буде провести ігри та конкур­си, щоб показати своє вміння і спритність.

1 гра.

Дві команди батьків беруть участь у перетягуванні ка­нату.

2 гра.

А тепер можна погратися-позмагатися і зі своїми діть­ми. Команда дітей і команда батьків будуть бігти у мішках. Побачимо, хто переможе!

3 гра.

Можна ще подивитися, як батьки вміють грати у фут­бол. Два учасники будуть змагатися між собою. До кож­ної ноги учасника гри прив'язані повітряні кульки. Без допомоги рук обидва учасники одночасно починають гру: їм треба знищити кульки супротивника, зберігши свої. Переможе той, у кого хоч одна кулька залишиться цілою.

Учень.

Учениця.

Учень. А пожартувати мій тато любить! Ось послухайте, як це часом буває. Я сиджу перед телевізором, а череви­ки мої стоять немиті. Підходить тато, зітхає і каже: «Або ти, синку, йди помий черевики, а я посиджу і подивлюсь футбол, або я дивитимусь, а ти помий черевики. Комусь же треба ті черевики помити». Ну, і що ти тут зробиш — іду та й мию свої черевики.

Учениця. А мій татусь теж уміє жартувати. Оце, як ми починаємо голосно розмовляти, то він обов'язково ска­же: «Так, ви помовчіть, а я буду слухати!».

2-й учень. А мій тато колись подивився на мою роботу, головою похитав, а потім сказав: «Так воно б дуже добре, та нікуди не годиться». І все стало мені зрозумілим.

4-й учень. Приємно, коли у домі жарти, радість, сміх, тоді всі щасливі, там легко живеться, і будь-яка робота виконується легко. Я зі своїм татом люблю бути разом,

ми зовсім небагато розмовляємо, але мені здається, що ми один одного розуміємо, коли і мовчимо. А от іноді він любить гумореску розповісти, та я теж люблю гуморески, хочете послухати?

(Діти читають гуморески за вибором учителя або ті, які дібрали самі).

Вчитель. А тепер послухаємо гуморески у виконанні та­тусів, вони теж люблять їх розповідати.

(Батьки читають гуморески-мініатюри).

Вчитель. «Де є мама й тато, там і хата багата» — каже народна мудрість, бо в тій родині тато дбає про добробут сім'ї, старається її матеріально забезпечити, створити у сім'ї дисципліну, привчати дітей до роботи, а мама ство­рить затишок і порядок у домі, там радісно і добре жи­веться, спільно вирішуються всі проблеми. І коли тато довго на роботі, діти чекають його, стараються все зроби­ти, щоб татові було добре. А тепер прийшла черга роз­повісти про татову роботу. Хто знає, яку роботу виконує тато, чим займається і що любить робити.

ПІСНЯ ПРО МАМУ

Вчитель. Від повсякденної праці наших батьків, від їхньої відваги і мужності, сили і розуму світлішає наша Вітчизна, набирається сили, стає квітучою і житимемо ми у ній щасливо, тому що вони відстояли її незалежність і славу, вони турбуються про її завтрашній день, своєю працею примножують її багатства. А ви, діти, підростете і теж будете трудитися на благо Вітчизни і людей, які тут живуть, а треба буде, то кожен стане на її захист, щоб збе­регти волю і незалежність, бо ми всі безмежно любимо свою Батьківщину, батьківську землю, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів, які так само любили і захи­щали свою милу Україну, трудилися, не покладаючи рук, щоб вона була квітучою і щасливою.

Учень.

Вчитель. Свято — це завжди радість, сміх і веселощі. То давайте пограємося і посміємо­ся, бо сміх — це здоров'я!

Будемо гратися у ромашку, як колись усі гадали, пам'ятаєте? «Любить — не лю­бить». А на нашій ромашці є багато пе­люсточок. От кожну пелюсточку буде зри­вати один тато, а на допомогу собі він покличе свою дружину або свою дитину і бу­де виконувати те завдання, яке на пелюс­точці написане. До квіточки підходять по черзі. (Одне завдання виконають, підходить інший тато і зриває пелюсточку).

Завдання 1.

Одночасно одягнути фартушок і косинку і почистити картоплину. Хто швидше впораєть­ся, той і переміг.

Завдання 2.

Одночасно почати переносити у ложці по одному 5 тенісних кульок з одного стільця на інший, який стоїть на відстані десяти кроків. Треба, щоб кульки не падали з ложки. Хто швидше всі перенесе, той і переміг.

Завдання 3.

Зробити десять кроків і на кожен крок назвати ім'я дівчини або хлопця без затримки. (Можна називати квіти або дерева).

Завдання 4.

Учасникам дають дві пляшечки з сосками, у яких нали­тий сік. Хто швидше його висмокче, той переміг.

Завдання 5.

Учасникам зав'язують очі, і вони повинні перенести свої кеглі або шашки з одного стільця на інший, причо­му не на чужий стілець, а на свій. Хто швидше і правиль­но перенесе, той переможець.

Завдання 6.

Виконати пісню зі своєю дружиною або дитиною. (Можна замінити пісню танцем).

Завдання 7.

Зав'язати декілька вузликів, хто більше?

Вчитель. А тепер гра тільки для татусів на спритність. Кілька яблук звисають на ниточках. Без допомоги рук, тільки ротом кожен повинен з'їсти своє яблучко.

І ще одна дуже весела гра для двох татусів. Батьки ста­ють один до одного обличчям і беруться міцно за лікті. їм на спини пришпилюють чоловічі імена (бажано такі, що

мало зустрічаються у даній місцевості). Кожен учасник повинен заглянути іншому за спині не випускаючи суперника з рук, і прочитати його ім'я.

Вчитель. Що ж, цікаві і весело сьогодні н нашому святі. Батьки впевнилися у тому, що їхні діти їх дуже люблять і хочуть зробити життя своїх татусів цікавішим і радісним. Для повного щастя треба радість і впевненість у тому, ще тебе дуже люблять рідні діти, дружина і всі навколо, що ти усім потрібен і без те­бе не було б цього нічого. Тому, мабуть саме час усім разом поспівати улюблених народних пісень, бо наш народ без пісні не може жити, у пісні його душа і все його життя.

(Всі разом виконують українські народні пісні за вибором організатора свя­та. Бажано ті, що люблять співати у даному регіоні).

Учень.

Вчитель. Ось і завершилося наше свято .ти розповіли про свою любов до вас, про розуміння того, яку роль у сім'ї відіграє тато. І ви сьогодні відчули, як вас люблять, як стараються зробити для вас все, щоб вам краще жилося. Щастя вам і здоров'я, усяких гараздів та удачі, світлої радості кожного дня!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Тепло рідних долонь (Родинне свято для учнів початкових класів) Вчитель. Сьогодні незвичайний день. Ми зібралися на родинне свято, яке присвячуємо дорогим людям — на¬шим матусям, татусям, дідусям та бабусям. Як і без мами, без тата не може з'явитися у світі людина, без тата та мами дуже важко у цьому світі, без та¬та не може бути повноцінної сім'ї.
 • Додано
  25.02.2018
 • Розділ
  Виховна робота
 • Клас
  1 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  4260
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  CA458955
 • Вподобань
  0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь