Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Тема:Вступ до теми.Літературні казки.

Літературне читання

Для кого: 4 Клас

02.12.2019

745

9

0

Опис документу:
Я вам рада,любі діти, Івітаю щиро вас. Ізапрошую всіх разом На урок-працювати час! ІІ.Повідомлення теми нового розділу Слухання запису вірша В.Бичка. Казка,друзі-не на сміх, Не із брехеньок пустих. Казка-це не просто міх Небувалих лих і втіх… Казка наче той горіх. Ти попробуй розкуси- Знайдеш скільки в нім краси,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема:Літературні казки.

Мета:збагатити знання учнів про творчість Івана Франка;учити дітей відшукувати

в тексті влучні слова й вирази,що характеризують дійових осіб;розвивати

вміння визначати у тексті головну думку твору;виховувати почуття дружби,

товариськості.

Матеріал до уроку:Іван Франко «Лисичка-кума».

Обладнання:портрет Івана Франка та збірка його творів;музичний супровід до виходу

казки;таблиці до вправ із читання;запис на дошці;картки для уточнення

значень висловів,для складання характеристик дійових осіб,для роботи з

деформованим прислів`ям;малюнки вовка,лисиці.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І.Організація класу

Явам рада,любі діти,

Івітаю щиро вас.

Ізапрошую всіх разом

На урок-працювати час!

ІІ.Повідомлення теми нового розділу

Слухання запису вірша В.Бичка.

Казка,друзі-не на сміх,

Не із брехеньок пустих.

Казка-це не просто міх

Небувалих лих і втіх…

Казка наче той горіх.

Ти попробуй розкуси-

Знайдеш скільки в нім краси,

Стільки мудрої поради,

Стільки вигадки і правди!

Вступна бесіда

-Із чим поет порівнює казку?Чому?

-Почитайте назву нового розділу.

-Як ви вважаєте,про що читатимемо в ньому?

-Чи є співзвучною тема розділу до теми вірша,що прозвучав?

ІІІ.Актуалізація опорних знань

  1. «Мікрофон» (інтерактивна технологія)

-Що ви знаєте про казку?

-Що є спільного і що відмінного у народних та авторських (літературних) казках?

2.Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом І.Франка.

-Що вам із біографії І.Франка?(Народився 27 серпня 1856 р. в с.Негуєвичі на

Галичині в сім`ї відомого коваля).

-Яким ріс хлопчик?(Роботящим,навчався легко,оскільки мав від природи надзвичайну пам`ять.За 10 днів він навчився читати українською мовою).

-Що було особливого в манері одягатися?(Майже завжди носив вишиту сорочку).

-Яку збірку казок випустив для дітей?(«Коли ще звірі говорили»)

-Які казки ви читали?

ІV.Вправи на розвиток читацьких навичок.

1.Фонетична зарядка

-Як співає пташка? Як співає серце? Як шумить дощик? Як «шумить» совість?

2. Читання слів-блискавок із зайвими літерами,що позначають голосні звуки.

КУЕМА,БОРАТИИК,ВООВЧУИК,ЛИИСИЧАКА

V.Опрацювання казки І.Франка «Лисичка-кума»

1.Словникова робота

1)Орфоепічна робота.Завдання:прочитати «хвилькою».

Полуденок,горнятко,похресники,чудернацькі,згамкаю,злосливий.

2)Лексична робота.

Завдання:пояснити значення фразеологізмів.

Накивати п`ятами. Не робити нічого разом.

Ані пари з рота. Страшно,лячно.

Мурашки поза плечима бігали. Утекти.

Не мати ніякої спілки. Мовчати.

2.Читання казки у комбінований спосіб.

Учитель

Кращий учень

Самостійно до кінця

3.Бесіда за прочитаним

-У яку пору відбуваються події,зображені у казці?

-Скільки разів лисичка бігала на «хрестини»?

4.Повторне читання казки учнями

Робота в групах.Завдання: І група-поставити запитання за змістом казки.

ІІ група-скласти план до казки.

ІІІ група-знайти діалоги в тексті,читати за особами без

слів автора, «оживити» діалог.

5.Фізкультхвилинка

Раз,два-всі оживають.

Три,чотири-всі зникають.

П`ять,шість-на будь-якого звіра перетворись.

6.Мовно-логічні завдання

1)Характеристика дійових осіб.

«Акваріум»

довірлив_

хитр_

Лисиця розлючен_ Вовк

брехлив_

запальн_

злодійкуват_

-Визначте риси характерів героїв казки,вставте потрібні закінчення.

2)Гра «Віднови прислів`я».

Робота в парах.

-Кого з героїв стосується прислів`я?

Сл_в_м,як л_ст_м ст_л_,а д_л_м,як г_лк_м_к_л_?(Словом,як листям стеле,а ділом,як голками коле.)

3)Гра «Подивись інакше».

-Подивись на головних героїв очима людей різних професій:дресирувальника,зоолога,учителя,художника.

4)Гра «Уяви свою розмову з вовчиком,лисичкою».

VІ.Підсумок уроку

1.Гра «Доповни речення»

-Закріпіть свої знання,доповнивши речення.

ПРИЄМНО ЖИТИ З…ЛЮДЬМИ.

VІІ.Домашнє завдання.

І рівень.Скласти запитання за змістом казки.

ІІ рівень.Скласти письмовий стислий переказ казки із новим героєм.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.