і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Тема:Вплив алкоголю на здоров’я підлітків

Перегляд
матеріалу
Отримати код

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ , НАУКИ , МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 36 смт НОВГОРОДКА

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ

Тема:Вплив алкоголю на здоров’я підлітків

Соціальний педагог :

Позняковська В.В.

2017 р

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про негативний вплив

алкоголю на організм людини, довести до свідомості учнів, що шкідливі

звички є основною причиною порушення здоров'я; розвивати вміння

протидіяти негативному впливу; виховувати бережливе ставлення до

власного здоров’я та здоров’я оточуючих .

Обладнання : ватман, маркери, листочки А5, проектор.

Зміст

І.Організаційний момент . Привітання.

Сьогоднішнє заняття хочу розпочати з невеличкого оповідання


ОПОВІДАННЯ
У саду, за дорогою металевою огорожею, було гарно, як у казці. Зеленіла молода травичка, п'янили запахом кущі різнокольорового бузку, жаром палали на клумбах тюльпани. А десь у глибині саду, в затінку розквітлих дерев, змагалися в мистецтві співу пташки. У глибокому кріслі-качалці в холодочку, напівлежала тяжко хвора дівчинка років 12-13. Легенький вітерець пустотливо ворушив її золотисте волосся, ніби намагався розвеселити. Але ніщо, здається, не радувало її: ні розкішний одяг, ні розкрита на маленькому столику книжка, ні навколишня краса, ні чудова музика, записана на модерному магнітофоні.
Раптом звідки не взявся гурт дітлахів, босих, замурзаних, у якомусь лахмітті замість одягу. А тут, як на лихо, слуга виніс на дорогій таці запашну каву зі солодощами й попрямував стежкою до дівчинки. Очі дітей так і прикипіли до підноса, на якому були недосяжні для них ласощі. "От щаслива!" — із щирою заздрістю подумали діти і, налякані грізним поглядом слуги, відійшли від загорожі й почали собі гратися.
Якби вони дивились у сад трохи довше, то були б немало здивовані: дівчинка навіть не торкнулась ласощів, а згодом, кивком голови, відіславши слугу, стала кидати шматки печива собаці, що саме нагодився.
Неподалік гралися діти бідняків. Малюки галасували, сміялися, падали в пилюку й ще більше забруднювали свій одяг, дехто й набивав синяки, але вони, очевидно, нітрохи цим не журились.
"Щасливі... Боже, які вони щасливі!",—подумала дівчинка, і в її блакитних очах відбилися невимовна туга й біль.

Бесіда.
—Що подумали діти про дівчинку? (Щаслива!)
—А дівчинка про дітей? (Щасливі!)
—Кого вам більше жаль: цих дітей чи дівчинку? Чому?
Безумовно, не можна вважати щасливими дітей, які виростають у бідності й нестатках.
Але у даному випадку вони таки щасливіші від цієї дівчинки, що купається у розкошах, їх радує весняне тепло,вони мають найбільше багатство — здоров'я, якого не має панночка.
А здоров'я — це неоціненний скарб, це щастя, яке ми недооцінюємо тоді, коли маємо. І багато людей, як не парадоксально, самі є причиною своїх хвороб, самі вкорочують собі життя через деякі шкідливі звички.

Кожна людина має якісь шкідливі звички.

Які ж шкідливі звички маєте ви? Цією інформацією ви поділитеся під час вправи «Знайомство».

ІІ.Вправа «ЗНАЙОМСТВО»

Ім'я + шкідлива звичка

Всі названі вами звички безумовно шкідливі, але є ряд людей які мають набагато гірші звички, що руйнують їх здоров'я : куріння, вживання алкоголю та наркотиків.

З однією із цих шкідливих звичок ,вживання алкоголю, ми познайомимося сьогодні.

ІІІ. Основна частина

Безумовно всі ви чули слово алкоголь. З чим воно у вас асоціюється?

Вправа «Асоціації» (малюнки учнів, пояснення)

Давайте звернимося до тлумачного словника і зачитаємо пояснення слова алкоголь та алкоголізм ( зачитання)

Алкоголі́зм — захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням. Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі абстинентні симптоми, як страхгалюцинації або марення.

Алкоголізм супроводжує найбільшу смертність серед молоді. Сьогодні 5% усіх смертей у світі молодих людей віком від 15 до 29 років спричинені алкоголем. Кожна четверта смерть європейського чоловіка також пов’язана з алкоголем. Щороку в Європі помирає від причин, обумовлених алкоголем, близько 5500 молодих людей. Від алкогольної залежності в світі страждають 140 млн. осіб, в Україні -1 млн.

На фоні алкоголізму важко протікають різні хронічні захворювання, особливо інфекційні (туберкульоз, сифіліс), бронхіальна астма, ревматизм, серцево – судинні захворювання, 2% - побутових і 46% - вуличних травм пов’язані з алкоголізмом. 70% самогубств вчиняється в стані сп’яніння.

Зустріти зовсім непитущу людину набагато важче, ніж ту яка зовсім не курить. Майже всі люди вживають алкоголь. Але не всі стають алкоголіками.

Все залежить від частоти вживання алкоголю та доз.

Проблемне запитання «Чому люди починають зловживати алкоголем?»

(запис причин на плакаті)

Чи давно виник алкоголь?

Історія виникнення спиртних напоїв. Люди вживають алкоголь протягом багатьох століть. До Різдва Христового греки та римляни пили вино. Також германським племенам був добре знайомий процес бродіння. Людство з давніх-давен знало про шкідливі наслідки зловживання алкоголем і робило спроби поставити перешкоди на його шляху. У Стародавньому Китаї було видано наказ, який забороняв уживання спиртних напоїв. У Стародавній Спарті навмисно споювали рабів і показували їх хлопчикам. На їхньому прикладі вихователі намагалися прищепити юнакам відразу до пияцтва. У Стародавній Індії жорстоко карали жінок, які вживали спиртні напої. Першу пляшку горілки виготовив Араб Рагез у 860 році. Не виключено, що саме через це Мухаммед, засновник ісламу, заборонив уживання спиртних напоїв. Ця заборона ввійшла у звід мусульманських законів - Коран (ІІІ ст.). З того часу у мусульманських країнах алкоголь не вживають протягом 12 сторіччя, а порушників – п’яниць жорстоко карають. В епоху Середньовіччя в Західній Европі також навчилися одержувати міцні спиртні напої шляхом змішування вина з іншими цукристими рідинами, що бродять. Відповідно до легенди вперше цю операцію здійснив італійський чернець, алхімік Валентіус. З тих часів міцні алкогольні напої поширилися по всіх країнах світу. Якийсь час і в Росії пияцтво переслідувалося державою. За часів правління Петра І п’яницям, які потрапили до в’язниці, вішали на шию важку чавунну медаль з написом «За пияцтво». 

Відео «Що робить алкоголь із вашим організмом?»


Притча «Ти ж знав, що ризикуєш!»

В одному індіанському племені юнаків на зрілість випробовували самотністю. Цим вони мали довести самі собі та спільноті, що готові стати справжніми воїнами.
Під час випробовування один із цих юнаків опинився посеред гарної квітучої долини. Оглядаючи гори, що оточували цю долину, юнак побачив стрімку вершину, вкриту сліпучо-білим снігом.
- Поміряюся з тією вершиною - сказав сам до себе юнак.
Він одягнув сорочку зі шкіри зубра, накинув на плече плащ та почав спинатися на гору.
Вибравшись на вершину, юнак побачив під собою цілий світ: чудові краєвиди, безмежний простір. Його серце наповнилося гордістю.
Раптом біля своїх ніг він почув дивне шелестіння. Придивився і побачив змію. Хотів відскочити, але змія заговорила до нього:
- Помираю! Тут надто холодно для мене і я не маю поживи... Візьми мене під свою сорочку та знеси в долину.
- Ні! - сказав у відповідь юнак. - Знаю я вашу породу. Ти - гримуча змія. Якщо візьму тебе, ти вкусиш мене і я помру.
- О, ні! Навіть не думай так, - відповіла змія. - З тобою не буду так поводитися. Якщо мені допоможеш, тоді не вчиню тобі ніякого зла.
Юнак і далі відмовлявся, але змія вміла добре переконувати. Врешті він взяв її під свою сорочку та поніс зі собою в долину. Коли вони вже спустилися, юнак обережно поклав її на землю. Несподівано змія скрутилася, кинулася на хлопця та вкусила його в ногу.
- Ти ж мені обіцяла! - закричав він.
- Ти ж знав, що ризикуєш, коли брав мене зі собою, - сказала змія та поповзла собі геть.

Ця історія присвячується кожному, хто піддається спокусам шкідливих звичок

Ви мабуть трохи втомилися , тому ми зараз проведемо руханку.

Інструкція. Учасники стають у коло.

Соціальний педагог. Чи знаєте ви що таке Австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. зараз по колу ланцюжком ви будете передавати свої рухи. Як тільки він поверниться до мене, я передам наступні. Стежте уважно!

- В Австралії піднявся вітер ( Ведучий тре долоні.)

- Починається капати дощ.( Клацання пальцями.)

- Дощ посилюється. ( Почергове плескання долонями по грудях.)

- Починається справжня злива .(Плескання по стегнах.)

- А ось град – справжня буря. (Тупотіння ногами.)

- Але що це? Буря стихає. ( Плескання по стегнах.)

- Дощ стихає. (Плескання долоням по грудях.)

- Деякі краплі падають на землю.( Клацання пальцями.)

- Тихий шелест вітру.(Потирання долонь.)

- Сонце! ( Руки догори.)

Наступним етапом є проведення практичного заняття на тему

«Моделювання ситуації відмови від алкогольних напоїв». Метою якого є

розвивати вміння протидіяти негативному впливу алкоголю на організм

людини; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я

оточуючих .

Розігрування ситуації.

Ситуація 1

Мама вирішила спекти пиріг, але виявила, що цукор закінчився. Попросила сина піти до магазину купити цукру. По дорозі син зустрів старшокурсників, які пили пиво. З цими хлопцями він дуже бажає потоваришувати, але в училищі вони уваги на нього не звертають. І раптом чує: «Гей, малий, пива хочеш?»…Як би ви поступили на місці сина?

Ситуація 2

Ви прийшли на дискотеку, а ваші друзі пють горілку невідомого походження, на якій немає ні етикетки ні оригінальної пляшки. Ваші дії?

Ситуація 3

У Вас є друг, у якого проблеми в коханні. Він хоче «залити горе» алкоголем. Чи складете Ви йому компанію, а якщо ні, то як Ви будете допомагати другу?

ІV. Підсумок . 

Отож, прислухайтеся, діти, до мудрих порад своїх батьків, викладачів, лікарів, тому, що це дуже цінні поради, які допоможуть вам зберегти здоров'я і вирости сильними і сміливими, здоровими і щасливими.
А що є цінніше, ніж здоров'я і життя? Коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти своєї мрії у житті. А коли хвора, то жодні мрії не здійсняться.

Та життя складне, на жаль, крім добрих і мудрих порад, діти можуть одержати і шкідливі поради від злих людей, які хочуть заподіяти лихо і позловтішатися над чужою бідою. 

Пригадайте, які погані звички може набути людина?

Що треба знати, щоб цих звичок не набути?

А які добрі звички треба виробляти, щоб бути здоровим і міцним?

Прислів’я. Запам’ятай! 

 1. Звичка - друга натура.

 2. "Нехай" - поганий чоловік.

 3. Найбільше багатство - здоров'я.

 4. Як немає сили, то й світ не милий.

 5. Гіркий тому вік, кому треба лік.

 6. Світ великий, було б здоров'я.

 7. Все добре приймай, а зла уникай.

Соціальний педагог Позняковська В.В.

Історія виникнення спиртних напоїв.

Люди вживають алкоголь протягом багатьох століть. До Різдва Христового греки та римляни пили вино. Також германським племенам був добре знайомий процес бродіння. Людство з давніх-давен знало про шкідливі наслідки зловживання алкоголем і робило спроби поставити перешкоди на його шляху. У Стародавньому Китаї було видано наказ, який забороняв уживання спиртних напоїв. У Стародавній Спарті навмисно споювали рабів і показували їх хлопчикам. На їхньому прикладі вихователі намагалися прищепити юнакам відразу до пияцтва. У Стародавній Індії жорстоко карали жінок, які вживали спиртні напої. Першу пляшку горілки виготовив Араб Рагез у 860 році. Не виключено, що саме через це Мухаммед, засновник ісламу, заборонив уживання спиртних напоїв. Ця заборона ввійшла у звід мусульманських законів - Коран (ІІІ ст.). З того часу у мусульманських країнах алкоголь не вживають протягом 12 сторіччя, а порушників – п’яниць жорстоко карають. В епоху Середньовіччя в Західній Европі також навчилися одержувати міцні спиртні напої шляхом змішування вина з іншими цукристими рідинами, що бродять. Відповідно до легенди вперше цю операцію здійснив італійський чернець, алхімік Валентіус. З тих часів міцні алкогольні напої поширилися по всіх країнах світу. Якийсь час і в Росії пияцтво переслідувалося державою. За часів правління Петра І п’яницям, які потрапили до в’язниці, вішали на шию важку чавунну медаль з написом «За пияцтво». 

Ситуація 1

Мама вирішила спекти пиріг, але виявила, що цукор закінчився. Попросила сина піти до магазину купити цукру. По дорозі син зустрів старшокурсників, які пили пиво. З цими хлопцями він дуже бажає потоваришувати, але в училищі вони уваги на нього не звертають. І раптом чує: «Гей, малий, пива хочеш?»…Як би ви поступили на місці сина?

Ситуація 2

Ви прийшли на дискотеку, а ваші друзі пють горілку невідомого походження, на якій немає ні етикетки ні оригінальної пляшки. Ваші дії?

Ситуація 3

У Вас є друг, у якого проблеми в коханні. Він хоче «залити горе» алкоголем. Чи складете Ви йому компанію, а якщо ні, то як Ви будете допомагати другу?

Справжній друг

 

Один - не той, хто застілля крут,
І коли п'ють за здоров'я,
Друг не стане тобі кричати:
"Пий до дна!"

Один відчує, що тобі
Стало холодно на Землі
І зігріє своїм теплом
Без вина...

(І. Миколаїв)

"БІЛЕНЬКА"

"Біленька" - вже така рідненька.

Ми бачимо рекламний щит щодня.

І закусон три огірочка,

Неначе маячня.

Припрошують любити оковиту.

З медком, і з холодком,

І з перцем для козацької відваги -

Будь справжнім козаком.

А де ж той щит, який покаже чорта,

Що зазирає на п`яницю звідусіль,

І коси дибом, перекошеного рота,

І материнський невгамовний біль?

Хто намалює нам червону спухлу пику,

Тремтячі руки, згорблену ходу?

Натомість скромна засторога - 

Надмірне споживання принесе біду.

Ох це мені надмірне споживання!

Для кого це відро, для кого і стакан.

Знайшли у чому відкривать змагання.

Хто вип`є більше, той і пан.

Боротись треба з тим зеленим змієм,

Що надточив людські слабкі серця.

А хто розстанеться з стаканом -

Буде за молодця!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
узагальнити та систематизувати знання учнів про негативний вплив алкоголю на організм людини, довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; розвивати вміння протидіяти негативному впливу; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих .
 • Додано
  23.02.2018
 • Розділ
  Виховна робота
 • Клас
  8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  8041
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  QK069344
 • Вподобань
  0
Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь