Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

Тематичний контроль з теми "Хромосомна теорія спадковості" 10 клас (профільний рівень)

Біологія

Для кого: 10 Клас

31.03.2020

292

11

0

Опис документу:
Тематичний контроль з даної теми вміщує два варіанти перевірочної роботи, яка включає тестові завдання і задачі з генетики. Дозволяє ефективно перевірити рівень засвоєння учнями матеріалу і вміння розв'язувати задачі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

11 клас. Тематичний контроль знань з теми «Хромосомна теорія спадковості».

Картка 1.

1. Кількість хромосом у каріотипі жінки: а) 23; б) 46; в) 69; г) 92. (0,5)

2. Ознаки гібрида, що проявляються в першому поколінні, називають: а) домінантними; б) рецесивними. (0,25 бал)

3. Які хромосоми отримує від матері син? (0,25 бал)

4. Скільки станів ознаки враховують при моногібридному схрещуванні? (0,5 бал)

5. Домінантна алель гена - це_______. (0,5 бал)

6. Перший закон Г. Менделя - це закон про: а) розщеплення ознак у співвідношенні 3:1; б) одноманітність гібридів першого покоління; в) чистоту гамет. (0,5 бал)

7. При аналізуючому схрещуванні особину, генотип якої хочуть визначити, схрещують з особиною: а) гомозиготною за домінантною ознакою; б) гомозиготною за рецесивною ознакою; в) гетерозиготною; г) будь-якого генотипу. (0,5 бал)

8. Генотип - це сукупність в організмі: а) генів; б) хромосом; в) ознак. (0,5 бал)

9. Скільки типів гамет утворює організм, гетерозиготний за двома парами алельних генів, які розташовані в одній хромосомі. (1 бал)

10. У людини карий колір очей домінує над блакиті. Гомозиготний кароокий чоловік одружився з блакитноокою жінкою. Який колір очей матимуть їхні діти? (1, 5 бал)

11. В лабораторії схрещували червонооких самок дрозофіл з червоноокими самцями. В потомстві опинилося 69 червонооких і білооких самців і 71 червоноока самка. Напишіть генотипи батьків і потомства, якщо відомо, що червоний колір очей домінує над білим, а гени кольору очей знаходяться в Х-хромосомі. (3 бал)

12. Яке розщеплення за фенотипом варто очікувати у другому поколінні при дигібридному схрещуванні ААвв з ааВВ, якщо чоловічі гамети АВ нежиттєздатні? (3 бал)

11 клас. Тематичний контроль знань з теми «Хромосомна теорія спадковості».

Картка 2.

1. Ген несе інформацію про: а) синтез молекули білка; б) утворення органів; в) закладання тканин. (0,5 бал)

2. Ознаки гібрида, що проявляються в першому поколінні, називають: а) домінантними; б) рецесивними. (0,25 бал)

3. Які хромосоми отримує від батька дочка? (0,25 бал)

4. Позначити літерами будь-яку ознаку гетерозиготного організму 0,5)

5. Вказати гетерозиготну особину за обома алелями гена: а) аавв; б) ААВВ; в) АаВв; г) ааВВ; д) ААвв. (0,5 бал)

6. Другий закон Г. Менделя - це закон про: а) розщеплення ознак у співвідношенні 3:1; б) різноманітність гібридів першого покоління; в) одноманітність гібридів першого покоління; г) чистоти гамет. (0,5 б)

7. Фенотип - це сукупність в організмі: а) генів; б) хромосом; в) ознак.

8. Зчепленими зі статтю гени у людини називають ті, що розташовані: а) в 21-й парі хромосом; б) в різних парах хромосом; в) в 23-й парі хромосом. (0,5 бал)

9. У яких випадках виявляються хвороби за зчепленого зі статтю успадкування? (1 бал)

10. У помідорів ген, який зумовлює нормальну висоту стебла, домінує над геном карликовості. Визначити генотипи і фенотипи нащадків від схрещування гетерозиготної рослини з карликовою. (1, 5 бал)

11. У деяких порід курей забарвлення оперення зчеплене із статевою Z-хромосомой, смугастість домінує над білим суцільним забарвленням. Гетерогаметна стать у курей жіноча. Вона визначається хромосомами ZW. А гомогаметна стать чоловіча, вона визначається статевими хромосомами ZZ. На птахофермі білих курей схрестили із смугастими півнями і отримали смугасте оперення як у півнів, так і у курей. Потім отриманих від першого схрещування особин схрестили між собою і отримали 594 смугасті півні і 601 смугастих і білих курей. Визначте генотипи батьків і нащадків першого і другого поколінь.(3 б)

12. Яке розщеплення за фенотипом варто очікувати у другому поколінні при дигібридному схрещуванні ААвв з ааВВ, якщо чоловічі гамети АВ нежиттєздатні? (3 бал)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.