Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події

Тематичне оцінювання «Національно-визвольна війна українського народу середини XVІI ст.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Історія України

Для кого: 8 Клас

17.01.2022

206

4

0

Опис документу:

8 клас. Історія України. Тематичне оцінювання «Національно-визвольна війна українського народу середини XVІI ст. Різнорівневі завдання. За підручником: О.Гісем,О.Мартинюк. Історія України.,-Харків:"Ранок",2021

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тематичне оцінювання «Національно-визвольна війна українського народу середини XVІI ст. Варіант-І

І-рівень Вкажіть правильний варіант відповіді (0,5б.): 1.Битва під Жовтими Водами відбулася: А) у травні 1648 р.; Б) у вересні 1648 р.; В) у серпні 1649р.; Г) у червні 1651р.; 2.Битва під Берестечком відбулася: А) у травні 1649р.; Б) у червні1651р;. В) у липні 1652р.; Г) у грудні 1653р.; 3.Битва під Охматовом відбулася: А) у червні1651р;.Б) у липні 1652р.; В) у грудні 1653р.; Г) у січні 1655р.; 4.Союзник Б. Хмельницького на першому етапі Національно-визвольної війни: А) кримський хан; Б) шведський король; В) російський цар; Г) угорський король; 5.Яка кількість козацького реєстру встановлювалася за Зборівським договором? А) 20тис.осіб; Б) 30 тис. осіб; В) 40 тис. осіб; Г) 60 тис. осіб; 6.Територію яких колишніх воєводств охоплювала Українська гетьманська держава за Зборівським договором? А)Київське, Подільське, Брацлавське; Б)Київське, Чернігівське, Брацлавське; В)Волинське, Чернігівське, Подільське; Г)Руське, Київське, Волинське;

ІІ-рівень

7.Розкрийте поняття (1 б.): 1.Гетьманщина- 2.Березневі статті- 3.Молдавські походи-

ІІІ-рівень

8.Виправте помилки.(2 б.) «Зборівська угода Б. Хмельницького з польським королем Владиславом IV, укладена 1648році, передбачала перехід під владу гетьмана трьох воєводств: Подільського, Чернігівського, Брацлавського, амністію козакам-учасникам повстання, надання можливості польській шляхті повернутися у свої маєтності, козацький реєстр у 20 тисяч та повне поновлення прав і привілей Руської православної церкви в Речі Посполитій» 9.Доповніть текст. (2б.) «У 1650р.Б.Хмельницький вперше вирушає походом на_______ намагаючись забезпечити своїй державі союзника у боротьбі з ______а своєму родові-династичний зв'язок з родами володарів суверенної держави. Він одружує свого сина Тимоша з _______господаря цієї землі і протягом кількох років бере активну участь у боротьбі між претендентами на владу в ній на стороні Тимошевого тестя. Лише загибель Тимоша під час облоги Сучави _____році, поклала кінець цій не дуже вдалій і надто дорогій компанії.

ІVрівень

Дайте розгорнуту відповідь (3 б.):

10.Визначте, якими були, на вашу думку, досягнення і прорахунки Б. Хмельницького, здійснені ним у роки Національно-визвольної війни українського народу середини XVIІ ст. Поясніть свою думку.

Тематичне оцінювання «Національно-визвольна війна українського народу середини XVІI ст. Варіант-IІ

І-рівень

Вкажіть правильний варіант відповіді (0,5б.): 1.Битва під Корсунем відбулася: А) у травні 1648р.; Б) у вересні 1648 р.; В) у серпні 1649р.; Г) у червні 1651р.; 2.Зборівська битва відбулася: А) у вересні 1648 р.; Б) у серпні 1649р.; В) у червні 1651р.; Г) у травні 1652р.; 3. Битва під Батогом відбулася: А) у серпні 1649р; Б) у червні 1651р.; В) у травні 1652р.; Г) у грудні 1653р.; 4.У Національно-визвольній війні і союзником, і противником Б. Хмельницького була: А) Польща; Б) Швеція; В) Молдавія; Г) Угорщина; 5.Яка кількість козацького реєстру встановлювалася за Білоцерківським договором? А) 20тис.осіб; Б) 30 тис. осіб; В) 40 тис. осіб; Г) 60 тис. осіб; 6.Яке місто було столицею Козацької держави за часів Б. Хмельницького? А)Київ; Б)Батурин; В)Чигирин; Г)Переяслав;

ІІ-рівень

7. Розкрийте поняття (1 б.) 1.Військо Запорозьке- 2.Переяславська рада- 3.Віленське перемир'я-

ІІІ-рівень

8.Виправте помилки.(2 б.) Виправте помилки. «Березневі статті» Б. Хмельницького, затверджені московським царем в 1654 р., містили 18 пунктів. Цар підтвердив права і вольності Війська Запорозького, української шляхти, міщан, селян, визначив козацький реєстр у 40 тисяч, визначив право обрання гетьмана козацтвом, повноваження місцевим органам влади, право контролю над фінансами та податками і не обмежував можливостей гетьмана, а Москва зобов'язувалась обороняти її від Речі Посполитої. Для цього в усіх містах України мали постійно перебувати московські війська. Гетьману дозволялося самостійно підтримувати відносини з іншими державами. 9.Доповніть текст. (2б.) «У червні 1651році під_________ війська ________зазнали поразки. У ній загинуло близько 30 тисяч_______ війська»

ІVрівень

Дайте розгорнуту відповідь (3 б.):

10.Які суспільно-політичні події Національно-визвольної війни ви вважаєте найважливішими? Обгрунтуйте свій вибір.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.