Тема."Мандрівка на День знань до інших країн світу"

Виховна робота

03.06.2021

72

0

4

Для кого: 5 Клас, 6 Клас
Опис документу:
Мета: в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу; розвивати мислення, пам’ять та увагу; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Жовті: 229 + 45*3 – 298 + 2000 – 1066 + 9*9 – 70 +973 = Зелені: 194 + 33*4 – 301+ 3012 – 1000 + 7*8 – 119 +10 =
Слайд № 3

Жовті: 229 + 45*3 – 298 + 2000 – 1066 + 9*9 – 70 +973 = Зелені: 194 + 33*4 – 301+ 3012 – 1000 + 7*8 – 119 +10 =

У путь! У гості на свято!
Слайд № 4

У путь! У гості на свято!

Нідерланди
Слайд № 5

Нідерланди

Норвегія
Слайд № 6

Норвегія

Японія
Слайд № 7

Японія

Ізраїль
Слайд № 8

Ізраїль

Іспанія
Слайд № 9

Іспанія

Австралія
Слайд № 10

Австралія

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті 25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33
Слайд № 11

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті 25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33

Фінляндія
Слайд № 12

Фінляндія

Розгадай кросворд 1. Головне місто будь-якої країни. 2. Дії, спрямовані на отримання нового або загубленого. 3. Валюта, грошова одиниця багатьох кр...
Слайд № 13

Розгадай кросворд 1. Головне місто будь-якої країни. 2. Дії, спрямовані на отримання нового або загубленого. 3. Валюта, грошова одиниця багатьох країн, серед яких Австралія, Канада, Нова Зеландія, Бермуди, Фіджі та ін.

Слайд № 14

США
Слайд № 15

США

Слайд № 16

Німеччина
Слайд № 17

Німеччина

Слайд № 18

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мета: в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу; розвивати мислення, пам’ять та увагу; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість.

Обладнання: мультимедійна презентація, глобус, прапорці країн світу, кросворд, святково прикрашена класна кімната, ребуси.

Парти розставлені для роботи в двох групах. Кожна локація позначена смайликом відповідного кольору: перша – жовтого, друга – зеленого.

Хід заходу

І. Організація класу

Заходячи в кабінет, учні тягнуть з мішечка різнокольорові жетони-смайлики. Таким чином відбувається розподіл дітей на команди. Діти, що витягли жовті смайлики, сідають за стіл із великим жовтим смайлом (символом їх команди), зелені – із зеленим.

Слово вчителя: Сьогодні 1 вереснясвято, яке залишається в памяті кожної людини. Звичайно, у кожного назавжди закарбовується щось своє: хтось і через багато років з теплотою згадує свою першу вчительку, хтосьсвій останній «перший дзвоник» у випускному класі, а на когось схвилювало свято, на яке він відвів свою дитину. У будь-якому випадку День знань – свято всенародне, адже тільки завдяки знанням людство досягло того рівня розвитку, який є зараз. Тож зі святом вас!

ІІ. Актуалізація знань

Що вам відомо про святкування 1 вересня в Україні?

Чи відомо вам, як святкують день знань у інших країнах світу?

ІІІ. Основна частина

Сьогодні в нашій державі День знань – свято осені, дружби і віри в майбутнє. Ви вже, напевне  зрозуміли, що в різних країнах світи 1 вересня святкують по-різному. І іноді зовсім не 1 вересня. Сьогодні ми з вами пограємо в гру, під час якої здійснимо кругосвітню подорож і завітаємо на свято знань до представників різних націй. У путь!

Але ж до якої країни нам вирушити спочатку? Складне питання. А тому вирішимо його за допомогою квест-гри. Звичайно, у нашій грі будуть переможці, але не переможені. Адже всі ми дізнаємося щось нове і цікаве. А переможе та команда, на чиєму столі виявиться найбільше прапорців країн.

Перше завдання

Сьогодні – не перший ваш День знань, і вам добре відомо, як відбувається це свято в нашій країні. Та чи відомо вам, коли офіційно почали святкувати у нас цей день? Погляньте на екран. Там зашифровано рік, у якому 1 вересня стало державним святом. Для кожної з команд власний приклад. Відповідь одна. Та команда, що вирішить приклад, має подзвонити в символ нашого сьогоднішнього свята – дзвоник. Але якщо відповідь виявиться невірною, на команду накладаються штрафні санкції – 10 присідань. І тільки після того команда може знову розпочати власні розрахунки.

Та команда, що першою знайде вірну відповідь, зможе  обрати завдання для наступного етапу. Ті ж, хто будуть останніми, або взагалі не знайдуть відповіді, візьмуть те, що залишиться.

Для жовтої команди: 229 + 45*3 – 298 + 2000 – 1066 + 9*9 – 70 +973 =

Для зеленої команди: 194 + 33*4 – 301+ 3012 – 1000 + 7*8 – 119 +10 =

Відповідь – 1984. Саме цього року  Указом Президіума Верховної Ради СРСР 1 вересня було оголошено державним святом. І в багатьох країнах пострадянського простору ним і залишається.

Команда переможець отримує перший прапорець на стіл – прапор України. А також прикріплює смайлика свого кольору до глобуса.

 Друге завдання

Розгадай ребус, в якому зашифровано назву країни.

Японія

Ізраїль

Нідерланди

Норвегія

Іспанія

Австралія

Після того, як команда розгадає ребус, вона отримує додаткові завдання, після виконання яких вона одержує прапорець і можливість прикріпити смайлик до глобусу. І обрати собі наступне завдання.

Нідерланди

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Нідерландах.

Початок нового навчального року в Нідерландах припадає на 22 серпня. Нічого святкового в цей день не відбувається, діти просто приходять до школи, де розповідають одне одному, що робили на канікулах. А от наступного дня діти всім класом чи школою вирушають на якийсь розважальний захід: на море чи в парк.

Гра в групі «Найцікавіше місце»

Члени групи кидають одне одному паперового м’ячика, закінчуючи речення «Найцікавіше місце, в якому я побував/ла цього літа – це…». Потрібно бути уважним одне до одного, бо потім учитель ставить кілька питання «Де ж сподобалось твоєму сусіду?» За кожну невірну відповідь – штрафні присідання.

Норвегія

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Норвегії.

Залежно від регіону навчальний рік у Норвегії починається 18 – 20 серпня. Діти дуже жваві, а тому жодних лінійок тут теж не відбувається. Перший день починається коротким фестом (компот і булочки), і всі розходяться по класах.

Гра в групі «Мені подобається їсти…»

Кожен учасник групи робить коло, навколо парти, промовляючи одне слово на один крок: «Мені подобається їсти на сніданок млинці…» і передає естафету наступному учаснику. Той повторює фразу попередника і додає своє: «Мені подобається їсти на сніданок млинці і омлет…» Так до останнього учасника. Якщо ж хтось збивається – штрафні санкції.

Японія

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Японії.

Навчальний рік в Японії починається навесні, зазвичай 4 – 5 квітня. Святкових лінійок тут немає, подарунків і квітів учителям не дарують. Це взагалі заборонено законом. Приблизно за півроку до «першого дзвоника» дитині купують традиційний японський рюкзак «рандосеру», який мало чим різниться у дівчат і хлопчиків. Фактично рюкзак стає головною зіркою першого дня. Зранку родина (іноді в традиційному японському вбранні кімоно) приходить знайомитись із класом. Після цього свято завершується, і батьки разом з дитиною йдуть до студії на фотосесію з рандосеру.

Гра в групі «В моєму рюкзаку завжди є…»

Принцип проведення такий же, як у попередньому випадку.

Ізраїль

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Ізраїлі.

Як і в нашій країні, перший дзвоник в Ізраїлі лунає для дітлахів 1 вересня. На цьому схожість не закінчується. В Ізраїлі теж традиційно проводять лінійки. Щоправда, трохи по-іншому: школярі записують власні бажання на повітряних кульках і відпускають їх у небо. Крім того, старанно працювати на уроках діти починають не одразу, адже вересень – місяць свят. Спочатку єврейський Новий рік, за тиждень – Судний день, а згодом – свято збору плодів Суккот.

Діти записують на папірцях побажання на наступний навчальний рік, зминають їх, перемішуть, а потім витягають собі і читають.

Іспанія

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Іспанії.

Початок навчального року в Іспанії припадає на середину вересня, найчастіше – 11 – 13 вересня. Причому дата початку навчання може бути різною для шкіл одного регіону. Жодних урочистостей до «першого дзвоника» тут немає, але немає й оцінок: ні в зошитах, ні в щоденниках. І якщо батьки учня самі не поцікавляться успіхами дитини, то спеціально повідомляти їх ніхто не буде.

Слово вчителя: оскільки в Іспанії нічого не роблять на День знань, то й ми не будемо. І ви одразу отримуєте прапорець.

Австралія

Діти роблять коротке повідомлення про те, як проходить День знань в Австралії.

На протилежному боці земної кулі, в Австралії, навчання починається в лютому після Дня Австралії. Адже саме тоді за їх календарем завершується літо. До школи діти йдуть у 5 – 6 років і навчаються там 13 років. Це залежить від регіону країни і його законів.

Третє завдання

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті.

25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33 – Фінляндія

У Фінляндії до занять пристають у середині серпня 15 числа. Причому щоденників у учнів скандинавських країн немає взагалі, а лист з успішністю своїх чад батьки отримують раз на місяць. І приємна новина для тих, кому нецікаво просто вчитися: на уроках можна займатися власними справами. Але завдання учителя треба виконувати.

Розгадай кросворд

1.Головне місто будь-якої країни (столиця).

2.Дії, спрямовані на отримання нового або загубленого (пошук).

3.Валюта, грошова одиниця багатьох країн, серед яких Австралія, Канада, Нова Зеландія, Бермуди, Фіджі та інші (долар).

 

 

 

с

т

о

л

и

ц

я

 

п

о

ш

у

к

д

о

л

а

р

У США навчання починають у перший вівторок вересня.

І відбувається це надзвичайно буденно: ні святкового одягу, ні

урочистостей.Ніяких лінійок,ніякого параду, ніяких пісень і святкових одягів. 

Все виглядає дуже буденно. У першому класі один учитель викладає всі предмети, крімобразотворчого мистецтва, музики і фізкультури, уроки яких проходять раз або два на тиждень. 

 Серед приємностей дня – скорочені уроки.

Останнє завдання

І знову ребус. Але цього разу на екрані, його пропонується розгадувати всім группам за принципом, хто швидше. Зашифровано Німеччину.

У Німеччині взагалі не існує такого державного свята, як День знань. Заняття для школярів і студентів починаються в різні дати в середині вересня. Жодних квітів учителям діти не приносять. Натомість першачки ідуть до школи з великим конусоподібним пакетом “schult ute” із солодощами. Цій традиції близько 150 років. Напередодні свята батьки разом із дитиною майструють конусоподібний пакет і прикрашають його. Далі батьки заповнюють пакет солодощами і канцтоварами. І вже сидячи за партами, діти розглядають, чим саме батьки намагались «підсолодити» їм шлях до школи.

Перераховуємо прапорці, визначаємо переможця.

IV. Заключна частина

Слово вчителя: погодьтеся, чудова традиція підсолодити шлях до знань. Думаю ви всі теж були б не проти такої традиції. Приємна новина: ваші батьки також із цим погодились. Тож отримайте свої солодкі подарунки.

А на завершення нашого свята знань вітаю усіх вас із початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Виховна робота

03.06.2021

72

0

4

Для кого: 5 Клас, 6 Клас