+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Тема. Знайомство з буквою Жж.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Знайомство з буквою Жж.

Мета: учити учнів писати букву ж маленьку, удосконалювати вміння написання, з'єднувати її у різних складах і словах; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими, образне мислення та мовлення; вимагати від дітей охайності при письмі та дотримання норм каліграфічного письма; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: друкований зошит, плакат пропису букви.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І.Організаційний момент
1. Привітання
2. Представлення
3. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Впіймайте звук

  • Яку букву ми сьогодні вивчили?

  • Ви повинні плеснути у долоні коли почуєте звук ж.

Жук в жоржині
жовтій жив,

Дуже з жабою дружив.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися писати маленьку букву ж, та навчимося з’єднувати її з іншими буквами.

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота за малюнком зошита (с. 12)
    -
    Що зображено на малюнку? (жолуді)
    - Що зображено в середині їх? (елементи букви же)
    - Обведіть їх.

  1. Графічний аналіз малої букви ж

- Подивіться уважно на елементи букви «ж».

- Чи відомі вам вони?
- Перший і третій елемент схожий з буквами «с» та «х»
- Другий елемент складається з трьох прямих, які поєднуються утворюючи гострі кути.
- Отже буква «ж» складається з трьох елементів.
3. Пояснення написання маленької букви х.

1. Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії

2. Ведемо, заокруглюючи праворуч, угору до верхньої рядкової лінії

3. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

4. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч

5. Ведемо вгору, торкнувшись нижньої лінії робочого рядка

6. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

7. Трохи нижче середини півовала пишемо другий елемент

8. Ведемо коротку пряму похилу вгору до верхньої рядкової лінії

9. Не відриваючи руки, проводимо вниз на себе пряму коротку лінію до нижньої рядкової лінії

10. Не відриваючи руки, ведемо вгору вправо пряму коротку похилу лінію, яку закінчуємо писати трішки вище середини робочого рядка

11. Відступаємо від другого елемента відстань, що дорівнює ширині першого півовала

12. Починаємо писати лівий півовал трохи нижче верхньої рядкової лінії

13. Ведемо, заокруглюючи ліворуч угору, торкаючись верхньої робочої лінії

14. Ведемо вниз до себе, теж заокруглюючи і торкаючись кінця другого елемента

15. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

16. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

Пишемо під рахунок і-раз-і, і-два-і, і-три-і.А тепер давайте виконаємо всі разом у повітрі. (і-раз-і, і-два-і)

  • Як ви гадаєте, чому стоїть крапка? (це початок букви)

  1. Письмо буквосполучень з буквою ж
    - Склади: «жу», «уж», «жа», «аж».

  • Придумайте слова з цими буквосполученнями.

  1. Письмо слів з буквою ж
    - Слова: «вуж», «жаба», «жолуді».
    - Скільки букв? Зверніть увагу, як вони з`єднанні.

  2. Письмо речень з буквою х.

  • Подивіться уважно на речення, та прочитайте його.

  • Скільки слів в реченні? (4)

  • Назвіть перше (У), чому воно пишеться з великої букви?(тому що початок речення).

  • Спочатку обведіть його.

  • Давайте пропишемо, але не розтягуючи, що б речення помістилося.

  • З нового рядочка, з великої букви.

  • У житі жив жук.

V. Закріплення набутих знань

1. Словниковий диктант

- Закрийте прописи і відкрийте звичайні зошити.
- З нового рядочка, з великої букви записуємо слово:
лад, ніс, куй, лан.

2. Фізкультхвилинка (електронна)

3. Добір слів зі звуком «ж»

- Назвіть слова, у яких є звук «ж».

4. Розфарбовування малюнка

VІ. Підсумок уроку
1. Підсумкова бесіда

  • Яку букву навчилися писати на уроці?

  • Який звук вона позначає?

  • Що вам було цікавим на уроці?

Опис документу:
Мета: учити учнів писати букву ж маленьку, удосконалювати вміння написання, з'єднувати її у різних складах і словах; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими, образне мислення та мовлення; вимагати від дітей охайності при письмі та дотримання норм каліграфічного письма; виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: друкований зошит, плакат пропису букви. Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти